В чому різниця між імплантацією та реплантацією? - стоматологічний блог Sirius-Dent
8 місяців назад Стоматологiя

В чому різниця між імплантацією та реплантацією?

В чому є різниця між пересадкою зуба мудрості на місце шостого зуба та установленням імплантата і якими є переваги першого варіанту.

Дійсно, в світовій практиці прийнято видаляти зуби мудрості за будь-якого приводу (карієс, пульпіт, ортодонтичні показники) — це стандартний європейський протокол, якому слідуємо і ми. Так, ми можемо в будь-який момент куди завгодно встановити імплантат та гарантувати його успішну інтеграцію. Але навіщо ж викидати цілий восьмий зуб, якщо поруч є проблемна шістка? Все ж таки є різниця між власним зубом, хоча й депульпованим (з видаленим нервом) та штучним титановим імплантатом.

При реплантації не треба додатково встановлювати коронку чи проводити інші маніпуляції, окрім депульпації. По вартості пересадка вісімки співставна з вартістю імплантата без урахування ціни коронки та абатмана, тож це ще й можливість зекономити. Щоправда, якщо пацієнт має тяжке аутоімунне захворювання, яке є протипоказанням для імплантації, то і з реплантацією виникнуть проблеми.

Ця технологія насправді не є новою: в раритетному підручнику зі стоматології початку минулого століття є сторінка, присвячена технології реплантації не лише вісімок, які прорізалися, але й зачатків зубів. Така пересадка не отримала широкого розповсюдження через свою складність, але для нас це звична операція. Наприклад, коли у дитини на шостому зубі є велика кіста, його треба видалити. Малим пацієнтам неможливо встановити імплантат, бо їхні кістки ще ростуть, але можливо пересадити зуб мудрості, який досі не прорізався. Тож пересаджуємо зародок вісімки на місце видаленої шістки і чекаємо на її прорізування і позиціонування в зубному ряду. В такий спосіб у дитини формується правильний прикус.

 

 

Призначені теги:

Рейтинг статті:    5 з 5 на основі 6 оцінок

Автор статті: Валькевич Денис Вячеславович

Головний лікар, щелепно-лицевий хірург, хірург-імплантолог, стоматолог-ортопед

This site is registered on wpml.org as a development site.