Ортопедія - Клініка Sirius-Dent

Стоматологiя

Ортопедія

Ортопедія в стоматології і щелепно-лицевій хірургії — напрямок, головним завданням якого є відновлення порушеної цілісності і функціональності зубощелепної системи за допомогою протезування. Ортопедія є одним з ключових напрямків роботи Sirius-Dent, наш досвід роботи в цьому напрямку обчислюється більш ніж 20 роками і дозволяє вирішувати найскладніші проблеми.

Яким може бути ортопедичне лікування в Sirius-Dent

Ортопедію можна розділити на три великі групи:

 • стоматологічна (ортопедія зубів);
 • травматологічна (ортопедичне лікування переломів або дефектів щелеп);
 • ортопедія обличчя (відновлення ортопедичними конструкціями відсутніх частин обличчя).

Серед звернень пацієнтів за ортопедичним лікуванням в Sirius-Dent 90% займають випадки саме стоматологічної ортопедії. Правильно виготовлені протези повертають пацієнтам можливість гарно посміхатися, не відчуваючи при цьому дискомфорту. Ортопедичне лікування можливе і при частковій, і при повній відсутності зубів.

Втрачені зуби потрібно обов'язково відновлювати

Чому так важливо не відкладати відновлення зубного ряду

Не є показом до негайного протезування лише відсутність зуба, що завершує зубний ряд. У цьому випадку нічого страшного не відбудеться, навіть якщо зайнятися протезуванням через тривалий час.

Але якщо відсутній зуб всередині зубного ряду, часто буває, що поруч розміщені зуби починають зсуватися один до одного, а зуб з протилежного боку — рости. Організм намагається закрити порожнечу, що утворилась на місці відсутнього зуба. І це загрожує проблемами:

 • порушенням жувальної функції;
 • зміною зовнішнього вигляду обличчя;
 • складнощами з протезуванням у майбутньому.

Крім того, зуби в неповному зубному ряду піддаються більшому і нерівномірному механічному навантаженню, через що швидше руйнуються. Збільшується також навантаження на скронево-нижньощелепний суглоб, через зниження якості пережовування їжі страждає шлунково-кишковий тракт.

американський пацієнт. історія з хепі-ендом.

Джозеф звернувся до нас зі скаргами на зовнішній вигляд та больові відчуття в області передніх верхніх зубів. Після обстеження ми дійшли висновку, що його проблема полягає у патологічному стиранні зубів, що розвинулося протягом останніх років. Верхні зуби були частково зруйновані, саме тому з’явилася болючість і зіпсувався зовнішній вигляд. Передні зуби просто почали розкрошуватись.

З цим пацієнтом ми вже пройшли перший етап: провели ендодонтичне лікування і протезування верхніх передніх зубів. Джо сподобався результат, і він планує продовжити лікування в нашій клініці. У нас в планах видалення хворого зуба з одноетапним встановленням дентального імплантата, виконання ендодонтичного лікування сусіднього зуба з подальшим протезуванням — і все це виконаємо за один сеанс, коли пацієнт буде у стані медикаментозного сну.

Джо Піттінгер про лікування в Sirius-Dent

Ортопедія в Sirius-Dent. Не йдемо на компроміс у питаннях якості

Зателефонуйте нашому адміністратору та запишіться на консультацію за телефоном +38 (066) 125 86 31 або заповніть форму на сайті.

що варто знати

Що ми вміємо в ортопедичній стоматології

Ортопедичне лікування дозволяє відновити відсутні зуби різними способами. Найбільш затребуваними методами ортопедичного лікування Sirius-Dent є:

 1. Виготовлення знімних протезів. Пацієнт може самостійно встановлювати та виймати зубні протези з рота.
 2. Встановлення коронок та мостоподібних протезів. Заміщають відсутні зуби або відновлюють сильно зруйновані.
 3. Мікропротезування з використанням вінірів. Вініри можуть наклеюватися на зовнішню поверхню зубів, а можуть бути встановлені в порожнину зуба в якості пломби, яку виготовили в зуботехнічній лабораторії.
 4. Протезування на імплантатах. Знімні чи незнімні протези відсутніх зубів встановлюються з упором на дентальні імплантати.

За матеріалом та способом виготовлення, конструкції та вартості протези та мікропротези можуть бути різними, але у Sirius-Dent всі вони виготовляються строго індивідуально під кожного пацієнта, а ортопедичне лікування тим чи іншим методом проводиться тільки за показаннями.

Переваги ортопедичного лікування Sirius-Dent

Ортопедичне лікування Sirius-Dent має цілу низку переваг. Серед наших об’єктивних плюсів:

 • Власна зуботехнічна лабораторія. Основна частина роботи з виготовлення протезів та супутніх елементів здійснюється саме в нашій лабораторії. Це дуже зручно для командної роботи та надзвичайно важливо для ефективної комунікації між лікарем і зубним техніком.
 • Унікальні технології. Власна лабораторія дозволяє запропонувати пацієнтам спеціальні напрацювання, одним із яких є унікальний абатмент (опорно-з’єднувальний елемент у дентальній імплантації). Він являє собою напресовану на титанову платформу конструкцію з поліефірекетону (англ. PEEK) – матеріалу з чудовою механічною та хімічною стійкістю. Такий абатмент в ортопедичному лікуванні ми використовуємо багато років і виготовляємо самі.
 • Досвідчені лікарі. Наприклад, головний лікар Sirius-Dent Денис Валькевич починав свій професійний шлях саме з ортопедії, багато років пропрацював зубним техніком і своїми руками виготовляв ортопедичні конструкції, як традиційні, так і ультрасучасні, тому в нашій клініці добре знають, що в ортопедії добре, а що погано.
 • Широке використання цифрової стоматології. Але не бездумно, а в комбінації із традиційними методами. Комп’ютерне моделювання дозволяє здійснити точний індивідуальний дизайн, наприклад коронок, мостоподібних протезів, вінірів, зробивши тим самим ортопедичне лікування якіснішим, а також більш швидким і комфортним для пацієнта.

Етапи ортопедичного лікування у Sirius-Dent

На першому прийомі лікар збере анамнез, проведе огляд, призначить у разі потреби додаткові дослідження. Наприклад, перед протезуванням на імплантатах найчастіше призначається комп’ютерна томографія, яка дозволяє оцінити об’єм та щільність кісткової тканини у місці встановлення імплантату.

За підсумками первинного огляду та додаткових досліджень лікар надає пацієнту інформацію про:

 • можливі плани лікування;
 • їх переваги та недоліки;
 • можливі ризики.

Пацієнт приймає рішення щодо варіанта лікування, після чого складається план лікування та розписуються подальша кількість та дата візитів. На цьому етапі можна заздалегідь прорахувати вартість лікування. План лікування є індивідуальним, і, залежно від обраного варіанта лікування може включати також додаткові дослідження та аналізи.

Відгуки пацієнтів

Популярні питання

Чи боляче ставити імплантат?

Встановлення зубного імплантату в щелепу — малотравматична операція, і місцевої анестезії цілком достатньо для повного знеболювання. Больові відчуття можуть виникати лише у момент ін’єкції анестетика.

Чи можна, використовуючи вініри, візуально вирівняти положення зубів?

Ні, замаскувати нерівні зуби за допомогою вінірів так, щоб досягти позитивного естетичного результату – неможливо. Якщо зуби потребують корекції їхнього положення, то починати потрібно з ортодонтичного лікування, і після вже косметичні дефекти можна намагатися усувати за допомогою вінірів.

Які коронки найкращі для дітей?

Металеві та з діоксиду цирконію. На жувальні зуби краще ставити металеві. А на передні (навіть молочні) ми встановлюємо цирконієві коронки (з естетичних причин). Коронки з діоксиду цирконію – гарний варіант, якщо важлива естетична складова, наприклад, при протезуванні постійних передніх зубів. Вони виглядають як «рідні» зуби. Але є важливий момент: дуже небагато клінік в Одесі мають великий досвід роботи з цирконієвими коронками. У Sirius-Dent такий досвід є одразу у двох лікарів.

Скільки коштує анестезія у стоматології?

Вартість анестезії у стоматології залежить від кількості введеного препарату (розраховується, виходячи з маси тіла і статі пацієнта), вартості анестетика, кваліфікації анестезіолога, наявності і рівня обладнання у клініці для проведення загальної анестезії. Так як ми використовуємо найкраще обладнання і лікарські препарати для забезпечення безпеки пацієнта, вартість анестезії не може бути надто низькою. Дізнатися приблизну вартість анестезії можна на попередній консультації з анестезіологом.

Чи можна «наростити кістку» та встановити імплантат за один прийом?

Є два підходи до спрямованої регенерації кісткових тканин:

 1. Спочатку укласти остеозаміщувальний матеріал, закрити його мембраною або сіткою, тобто створити захисний каркас для цього матеріалу, і встановлювати імплантат через деякий час – зазвичай через 6 місяців.
 2. Робити все за раз, одноетапно. Ми використовуємо саме такий підхід. Через 12 років роботи зі спрямованої регенерації кісткової тканини ми почали отримувати досить стабільні результати.

Хочу змінити 4 передні верхні зуби - зробити їх форми більш квадратними, наростити кути. Хотілось би дізнатися, як довго тримається результат після такої процедури і скільки приблизно вийде по вартості?

Якщо нинішня форма зубів — вроджена, а не результат травм або раніше проведеного лікування, то ми наполегливо не рекомендуємо проводити таку операцію. Порушувати цілісність здорових зубів заради естетики йде врозріз із принципом «Не нашкодь». Якщо ж виправлення форми зубів для вас дуже важливе, ми можемо запропонувати декілька варіантів.

Варіант перший — виправити форму зубів з допомогою композитного матеріалу. Однак цей матеріал нестабільний, так що через 2—4 роки проведену реставрацію зазвичай потрібно коригувати. І у цьому випадку дійсно щоразу наноситься травма зубові.

Варіант другий — встановлення на ці зуби вінірів або коронок. Вініри виглядають природніше і їх не потрібно змінювати кожні декілька років.

Вартість процедури корекції зубів залежить від того, що ви оберете, а також від матеріалів. Із цим питанням вам допоможуть наші адміністратори. Зателефонуйте за номером вказаним на сайті, і вони озвучать вам вартість.

Як краще ставити зубний міст - з промивним простором чи щільно на ясна? А також, чи одразу на постійний цемент, чи на тимчасовий краще для перевірки?

За радянською методикою мости робились з широкою промивною ділянкою (1,5—3 мм). Це робилося для того, щоб у людини була можливість спокійно виполоскати їжу, що потрапила під проміжну частину. В Європі прийнято вважати, що людина ретельно слідкує за здоров’ям ротової порожнини і зубів. Наприклад, крім стандартної чистки користується іригаторами. Тому там міст робиться без промивного простору. У деяких випадках протез навіть трохи «впивається» в слизову, створюючи ефект зуба, що прорізався.

При використанні будь-якої техніки є нюанси, які й визначають вибір. Ми намагаємося робити мости без промивної ділянки, щоб проміжна частина впритул прилягала до слизової. Але іноді це неможливо в силу стану ясен, тому доводиться формувати промивну ділянку. Так що без огляду стану ясен і кісткової тканини сказати, що краще у вашому випадку — неможливо.

Залишилися питання?
Задайте їх спеціалісту Sirius-Dent на консультації
This site is registered on wpml.org as a development site.