Ендоскопічна хірургія - Клініка Sirius-Dent

Стоматологiя

Ендоскопічна хірургія

Про одну з унікальних можливостей, які ми пропонуємо своїм пацієнтам – ендоскопічну хірургію. Без хибної скромності скажемо, що лише деякі приватні стоматологічні клініки мають таку можливість для своїх пацієнтів.

У хірургії, зокрема стоматологічній та щелепно-лицевій, є таке поняття як оперативний доступ: щоб зробити хірургічне лікування, до об’єкта маніпуляції потрібно підібратися. Тобто розсікти тканини, розсунути їх і підійти безпосередньо до того місця, яке необхідно оперувати.

Цей оперативний доступ надзвичайно важливий: якщо розріз зробити маленьким, візуальний контроль робочого поля буде дуже мізерним, і якість хірургічного втручання може знизитися. Якщо розріз буде максимально широким, то і огляд буде гарним, і якість хірургічного втручання висока, але і післяопераційний рубець точно буде помітним.

На щастя, сучасна медицина може запропонувати компромісне рішення дилеми з оперативним доступом, і це — ендоскопічна хірургія. Медичний ендоскоп – спеціальний оптичний прилад, що дозволяє через невеликий розріз точно бачити та ретельно візуально контролювати операційне поле.

Треба відзначити, що в ендоскопічній хірургії важливим є не тільки сучасне обладнання, а й уміння ним користуватися, саме така комбінація — наш безперечний плюс.

Пацієнтам Sirius-Dent у переважній більшості ендоскопічна хірургія допомагає при лікуванні одонтогенного гаймориту, тобто вона використовується при оперативному лікуванні гайморових пазух. На відміну від ЛОР-хірургії, де операції на гайморових пазухах за допомогою ендоскопа проводяться через ніс, у щелепно-лицевій хірургії оперативний доступ до пазух забезпечується через порожнину рота, але він так само не травматичний завдяки ендоскопу.

Операції з ендоскопом: мінімальний травматизм та швидке відновлення

Ще одна сфера періодичного використання ендоскопічної хірургії в Sirius-Dent – травматологія, коли йдеться про перелом суглобового або вінцевого відростка нижньої щелепи. Оперативний доступ до цієї ділянки досить складний, і використання ендоскопа дозволяє уникнути дуже широкого розрізу на обличчі, що може призвести до пошкодження лицевого нерва.

ЩЛХ-операції одного дня.

Зателефонуйте нашому адміністратору та запишіться на консультацію за телефоном +38 (066) 125 86 31 або заповніть форму на сайті.

Популярні питання

Чи можна у вас видалити кісту гайморової пазухи через ніс ендоскопічним шляхом? Чи обов’язково робити розріз у яснах? Яка реабілітація?

Розріз у яснах потрібно буде робити обов’язково, тому що дістати одонтогенну кісту через ніс ендоскопічно практично неможливо. Потрібно розуміти, що ендоскопічна операція не завжди буде безкровною і малоінвазивною. У вашому випадку простіше і швидше видаляти кісту саме через ротову порожнину.

Впродовж 3-5 днів після видалення кісти буде набряк і помірні больові відчуття, які купіруються знеболюючими препаратами. Через тиждень після операції можна знімати шви. Ні в якому разі не відкладайте візит до лікаря. Будемо раді допомогти вам.

За якими симптомами можна визначити кісту щелепи?

Часто кісти щелепи виявляються випадково на рентгенівському чи КТ-знімку. Якщо кіста нагноїлася, то виникають болючі відчуття і набряк ясен у ділянці ураженого зуба. Для встановлення точного діагнозу призначають КТ щелепи.

Зробив КТ верхньої щелепи для розуміння можливості встановлення імплантів. Лікар сказав, що не можна, оскільки тонка кістка і ще помітив у гайморовій пазусі щось, що йому не сподобалось, відправив до ЛОРа, там я зробив КТ голови і ЛОР побачив величезну кісту, яка закрила майже всю пазуху, майже перекрила канал дихальний і деформувала щось. За його словами потрібно робити операцію в парі з щелепно-лицевим хірургом. Це у вас можливо?

Відразу хочемо висловити повагу до вашого лікаря, який зміг роздивитися таку проблему і відправив вас до профільного спеціаліста.

Так, ми можемо провести таку операцію, оскільки в нас у клініці працюють не просто стоматологи-хірурги, а щелепно-лицеві хірурги, в яких є великий практичний досвід роботи в ЛОР-напрямку. Також ми можемо запросити вашого стоматолога для спільної роботи над вашою проблемою. Але ні в якому разі не відкладайте візит до нас. Розростання кісти може загрожувати наслідками для здоров’я і навіть життя.

Чи можна вилікувати одонтогенний гайморит без операції?

Одонтогенний гайморит можна вилікувати без операції, якщо в порожнині пазухи немає сторонніх тіл (поліпів та інших) та причина запалення (уражений зуб, кіста щелепи) була усунена. У такому разі гайморова пазуха може самостійно очиститись протягом 2-3 місяців.

Чи можна вилікувати одонтогенний гайморит без проколу?

Прокол гайморової пазухи при одонтогенному гаймориті призводить до тимчасового полегшення симптомів за рахунок зниження тиску в її порожнині і не є методом лікування. Щоб вилікувати стоматологічний гайморит, необхідно усунути причину його розвитку.

 

Залишилися питання?
Задайте їх спеціалісту Sirius-Dent на консультації
This site is registered on wpml.org as a development site.