Стоматологiя
Дитяча ортодонтія
Здоров’я зубів і краса усмішки у дорослому віці залежать від правильного розвитку зубощелепної системи в дитинстві. На формування правильного прикусу в дитини впливає безліч факторів: від сну з відкритим ротом до раннього видалення молочних зубів. У дитинстві зубні порушення і патології прикусу добре піддаються корекції, тому записатися в стоматологію до дитячого ортодонта на консультацію потрібно якомога раніше.
Чим займається дитячий ортодонт
Дитячий ортодонт в Одесі в стоматології Sirius Dent (Одеса) займається діагностикою, лікуванням і профілактикою захворювань зубощелепної системи дитини. Лікар коригує неправильний прикус, який може бути спадковим або набутим в результаті шкідливих міофункціональних звичок: смоктання пальця, прокладання язика чи губи між верхніми і нижніми зубами, ротового дихання та інших.
Дитячий стоматолог-ортодонт також займається корекцією:
- скупченості зубів, коли їх розмір не відповідає розміру щелепи;
- неправильного положення зубів у ротовій порожнині, викликаного їх зміщенням;
- ретенції (затримки прорізування) зубів.
«Привести дитину на перший профілактичний огляд до дитячого ортодонта рекомендовано у 3-4 роки. Батьки і дитячий стоматолог загальної спеціалізації можуть не помітити деякі нюанси розвитку її зубощелепної системи, що потребують спостереження або корекції» — Катерина Анатоліївна Марчук, дитячий ортодонт клініки Sirius-Dent.
На прийомі дитячий ортодонт проводить огляд порожнини рота дитини, і при виявленні аномалій прикусу чи інших зубних порушень призначає додаткові обстеження: телерентгенограму (знімок черепа в прямій і боковій проекції) і комп’ютерну томографію (КТ) зубів. На підставі результатів обстежень лікар оцінює тенденцію росту дитини, і виходячи з неї, складає план ортодонтичного лікування, який обговорює з батьками.
Наприклад, пацієнтам із мезіальним прикусом, при якому нижня щелепа висунута вперед по відношенню до верхньої, при відсутності ортодонтичного лікування в дитинстві в майбутньому може знадобитися складна хірургічна операція. В дитячому віці мезіальний прикус можна скоригувати шляхом стримування росту верхньої щелепи.
Шукаєте класного дитячого ортодонта?
Запишіться на консультацію за телефоном +38 (066)125-86-31 або заповніть форму на сайті.
Для корекції аномалій прикусу та інших зубних порушень в дитячій ортодонтії застосовуються:
- знімні або незнімні ортодонтичні апарати (брекет-системи, пластини, ретейнери та інші);
- міогімнастика — комплекс вправ, спрямованих на правильний розвиток щелепно-лицевих м’язів;
- трейнери — апарати для корекції шкідливих міофункціональних звичок (губний бампер та інші). Вид ортодонтичного трейнера для дитини підбирається в залежності від причини розвитку аномалій прикусу.
У нашій приватній дитячій стоматології особлива увага приділяється психологічному комфорту маленьких пацієнтів. Лікування проводиться під седацією, тому діти не відчувають стрес і не бояться походу до лікаря.
коли похід до стоматолога - розвага
Неважливо, скільки років дитині: страх і біль можна відчувати в будь-якому віці. Уникнути ситуації, коли під час об’ємного медичного втручання дитина втомлюється і наступного разу навідріз відмовляється йти до стоматолога якраз і допомагає лікування уві сні. Ми одними з перших в Одесі в приватній стоматології почали займатися лікуванням дітей під седацією, тому дозволяємо собі братися за найскладніші випадки, у тому числі й з особливими дітками, батьки яких часто звертаються до нас, тому що знають, що ми допоможемо навіть у тих випадках, коли інші клініки відмовляють.
Історії пацієнтів
Дитячий ортодонт, якого рекомендують друзям.
Зателефонуйте нашому адміністратору та запишіться на консультацію за телефоном +38 (066) 125 86 31 або заповніть форму на сайті.
що варто знати
Випрямлення зубів у дітей
Необхідність ортодонтичної корекції зубів у дитини визначається, виходячи з її віку і ступеня важкості патології. Наприклад, при невеликій скупченості зубів на нижній щелепі у шестирічної дитини застосовується тактика спостереження, так як у цьому віці фронтальна ділянка верхньої і нижньої щелепи знаходиться в процесі росту.
Якщо скупченість зубів виражена, то необхідно знайти і усунути фактор, який до цього призвів, наприклад, шкідлива звичка прокладання нижньої губи між зубами. В такому випадку показане носіння спеціального апарату — губного бампера, щоб відсунути нижню губу і дати можливість нормально розвиватися нижній щелепі. Скупченість зубів на верхній щелепі може бути викликана її звуженням. Після діагностики ортодонт підбере дитині спеціальний апарат, що розширює щелепу.
Для випрямлення зубів у дітей з постійним прикусом (11—12 років) застосовують незнімні конструкції — брекет-системи. Але вони дають навантаження на емаль зубів і пародонт (тканини ясен і лунки зуба), тому лікування потрібно розпочинати у більш ранньому віці, ще при змінному прикусі (8-10 років). Це дозволяє в подальшому скоротити термін носіння брекет-системи і знизити навантаження на зубну емаль.
Виправлення прикусу у дітей
Існують наступні основні види прикусу у дітей:
- дистальний — верхня щелепа висунута вперед по відношенню до нижньої;
- мезіальний — висування нижньої щелепи вперед відносно верхньої;
- перехресний — зміщення нижньої щелепи в бік. Якщо не провести ортодонтичне лікування, то щелепа з одного боку буде рости більше, а з іншого менше. Перехресний прикус призводить до скелетних порушень, які в подальшому можуть потребувати хірургічної корекції;
- відкритий — передні зуби не змикаються. Якщо не виявити і не усунути фактори, що спровокували розвиток відкритого прикусу, то він буде швидко прогресувати.
Виправлення прикусу у дитини потрібно проводити якомога раніше, поки її зубощелепна система ще не до кінця сформувалася. Це дозволить скоротити тривалість носіння ортодонтичних апаратів, а у деяких випадках — уникнути необхідності хірургічного лікування.
Лікування зубних порушень у дітей
До основних зубних порушень у дітей відносять:
- скупченість зубів;
- ретенцію (затримку прорізування) певних зубів, переважно кликів;
- адентію (відсутність деяких зубів). Часто це премоляри (два зуби, наступних за кликом) або боковий різець.
Лікування скупченості зубів спрямоване на розширення щелепи з допомогою ортодонтичних апаратів і усунення шкідливих міофункціональних звичок за допомогою трейнера для дитячих зубів. Корекція ретенції деяких зубів проводиться при постійному прикусі з допомогою встановлення брекет-системи. Одним із найкращих методів лікування адентії є дитяче зубне протезування.
Зубне протезування в дитячому віці спрямоване на заміщення відсутнього молочного або постійного зуба для наступного прорізування або імплантації. Встановлення імпланта на місце відсутнього зуба проводиться вже у дорослому віці, коли зубощелепна система повністю сформована. Протезування зубів дитині проводиться для відновлення функціональності зубного ряду і попередження його деформації.
Лікування лицевих деформацій у дітей
До лицевих деформацій у дітей призводять порушення прикусу (найчастіше мезіальний і дистальний). Дистальний прикус раніше лікували методом камуфляжу — видалення премолярів. Але це серйозне хірургічне втручання, яке зменшує об’єм дихальних шляхів, діапазон рухів щелепних суглобів і призводить до дисфункції скронево-нижньощелепного суглоба. Сьогодні дистальний прикус коригують хірургічним шляхом.
Мезіальний прикус також досить сильно спотворює пропорції обличчя і коригується з допомогою ортогнатичної хірургії. Патологічне розширення або звуження верхньої щелепи також негативно відображається на зовнішньому вигляді пацієнта. Раніше розширення щелепи проводилося до заростання серединного піднебінного шва (у віці 11—12 років), потім воно ставало неможливим. У стоматології Sirius-Dent застосовується інноваційна методика розширення верхньої щелепи, при якій лікування можна проводити дітям у віці 12-17 років. Вона передбачає розсічення серединного піднебінного шва і встановлення спеціальних мікроімплантів (апарату MSE).
Встановлення брекетів дітям
Як правило, незнімну брекет-систему встановлюють дітям у віці 11—12 років, що вже мають постійний прикус. У ряді випадків брекет-систему ставлять у 7—8 років, коли є постійні різці і перші премоляри — шості зуби (техніка 4х2). Перед встановленням брекетів дитині проводяться мінімум дві консультації з дитячим ортодонтом. На першій консультації лікар оглядає дитину, робить гіпсові відбитки щелеп і фотографії, а також видає направлення на додаткові дослідження (телерентгенограму, КТ, ортопантомограму) для уточнення діагнозу.
На другій консультації після вивчення результатів обстежень і оцінки гіпсових моделей щелеп, лікар складає план лікування і обговорює його з батьками дитини. Наступний етап — встановлення брекет-системи на обидві щелепи. Раз в місяць (іноді раз у 2 тижні) потрібно приходити до ортодонта на корекцію. Брекет-систему носять в середньому до двох років. Після її зняття ортодонт може призначити ретенційні апарати у вигляді кап, незнімних ретейнерів або зубних пластинок для закріплення результатів лікування.
Встановлення пластин дітям
Правильна назва зубних пластин — ортодонтичний апарат (знімний або незнімний). Він являє собою пластмасову пластину, що прилягає до слизової піднебіння. По краях пластини є гачки (кламери), які надягають на зуби. Ортодонтичний апарат встановлюють у віці 5—6 років для переміщення окремих зубів або розширення верхньої щелепи. Термін носіння зубних пластин визначається ортодонтом індивідуально і може складати від декількох місяців до декількох років.
хто надає цю послугу
Відгуки пацієнтів
Популярні питання
Яка брекет-система для дітей краща: естетична чи металева?
Металева брекет-система для дітей краща, тому що вона практичніша і краще контролюється лікарем. Для корекції прикусу за допомогою звичайної брекет-системи потрібно менше часу, що означає зниження навантаження на зубну емаль і пародонт. Але при виборі виду брекетів обов’язково враховується і психологічний фактор — ортодонтичне лікування не повинно завдавати дитині дискомфорту.
Які брекет-системи краще: самолігуючі чи звичайні?
Самолігуючі брекет-системи не регулюються самі. Їх відмінність від звичайних полягає в тому, що дуга фіксується з допомогою спеціальних замків, а не резинок. Самолігуючі брекети мають той же діапазон ускладнень що й звичайні.
Які бувають ускладнення ортодонтичного лікування?
При правильній діагностиці і тактиці ортодонтичного лікування можуть виникнути лише дві проблеми: з яснами і зубною емаллю (карієс). Для запобігання розвитку ускладнень кожні 2—3 місяці або раз на пів року дитина повинна проходити професійну гігієну порожнини рота в гігієніста. Також показана ремінералізуюча терапія — покриття зубів препаратами, що зменшують ймовірність розвитку карієсу. У підлітковому віці при носінні брекет-системи може розвинутись ювенільний гінгівіт і пародонтит, тому потрібен контроль з боку пародонтолога.
Наскільки неприємне ортодонтичне лікування?
Скажімо так, воно цілком сумісне із нормальним життям. Просто треба розуміти, що спочатку будуть певні незручності, до яких потрібно адаптуватися. І налаштувати себе, що це явище є тимчасовим, проте результат буде відмінним. До того ж існує безліч методів, щоб мінімізувати неприємні відчуття: наприклад, віск або силікон, якими обробляються гострі краї ортодонтичних апаратів. Крім того, з вами завжди на зв’язку будуть лікар і адміністратор клініки, ви не залишитеся з ортодонтичним апаратом віч-на-віч, а отримуватимете постійну підтримку.
Як довго потрібно носити брекети?
Стандартизувати терміни ортодонтичного лікування дуже складно. Часто лікування за допомогою брекет-системи може тривати до двох років, але все дуже індивідуальне і залежить від діагностики та плану лікування. Чим точніша діагностика та вивірений план лікування, тим прогнозованіші терміни.
Задайте їх спеціалісту Sirius-Dent на консультації