Дитяча щелепно-лицева хірургія - Клініка Sirius-Dent

Щелепно-лицева хірургія

Дитяча щелепно-лицева хірургія

Дитяча щелепно-лицева хірургія є важливим напрямком в роботі клініки Sirius-Dent (Одеса). Сотні дітей наразі отримали у нас вчасну професійну допомогу — від лікування вроджених патологій до видалення ретенованих зубів чи зашивання розсіченої губи.

Дитяча щелепно-лицева хірургія

Що таке дитяча щелепно-лицева хірургія?

Дитяча щелепно-лицева хірургія відокремлена від дорослої, адже діти як пацієнти мають ряд особливостей. По-перше, вроджені патології, такі як ущелини губи і піднебіння, лікують зазвичай у ранньому віці. По-друге, дитячий організм більш реактивний, ніж дорослий: патологічні і запалювальні процеси тривають набагато швидше, але й реабілітація прискорена. Ще одна специфічна риса дитячої щелепно-лицевої хірургії — те, що для оперативного лікування під седацією потрібен саме дитячий анестезіолог, який має необхідний досвід роботи з дітьми.

Дитяча ЩЛХ в клініці Sirius-Dent покликана вирішувати цілу низку різноманітних проблем:

  • лікування вроджених патологій: синдрому П’єра-Робена, розщілини верхньої губи і піднебіння, ендопротезування у випадку несформованої вушної раковини;
  • пластика вуздечки губи чи язика;
  • лікування дитячих лицевих травм: розсічення губ, лоба, підборіддя;
  • видалення доброякісних новоутворень (ліпом, епітеліальних кіст) м’яких тканин;
  • видалення кіст кісток щелепно-лицевої області;
  • вирішення проблем з дистопованими, ретенованими і надкомплектними зубами;
  • лікування сіалоаденітів.

Клініка стоматології та щелепно-лицевої хірургії Sirius-Dent в Одесі пропонує гідне лікування європейського рівня. Ми надаємо комплексний підхід: маємо сучасне обладнання, яке дозволяє проводити операції будь-якої складності, а наші лікарі проходять навчання у країнах ЄС, тож протоколи лікування відповідають міжнародним стандартам. У нас працює злагоджена команда, куди входять хірург, стоматолог-ортопед і стоматолог-терапевт, які можуть і вилікувати, і прооперувати, і за необхідності виготовити коронки. Щелепно-лицевий хірург може залучити інших фахівців, які працюватимуть задля краси і здоров’я дитини. Два дитячі анестезіологи постійно доступні, тож можливо навіть прийняти дитину терміново. Є і дитячий стаціонар на випадок, якщо треба госпіталізувати малюка, і педіатр, який може проконсультувати і оглянути на місці. Такі умови надають лише кілька клінік в Україні.

 

Коли необхідно записати дитину до щелепно-лицевого хірурга?

Дитину з народження супроводжує і оглядає педіатр, саме він виявляє необхідність звернутися до спеціалістів інших профілів, включаючи щелепно-лицевого хірурга. У випадку вроджених патологій діагноз ставиться ще в роддомі. Якщо йдеться про травму чи видимі зовнішні зміни, до хірурга напряму звертаються батьки чи ті, хто був поруч з дитиною.

Найчастіші дитячі травми — пошкодження м’яких тканин: розсічення підборіддя або лоба, розтин губи. Дитячі кістки ламаються вкрай рідко, адже містять мало мінеральних компонентів і багато органічних сполук і не є такими крихкими, як у дорослих.

 

Що буде, якщо не провести операцію?

Якщо йдеться про незарощення губи і піднебіння, то ця патологія в подальшому майбутньому викличе серйозні порушення формування кісток лицевого черепу, зубощелепної, жувальної системи і мовлення. У випадку, коли дитина не має вушної раковини, цю проблему слід вирішити якнайраніше, до 1 класу: привчити дитину носити довге волосся, правильно тримати голову, аби приховати відсутність вуха. Або звернутися до лікаря: у клініці Sirius-Dent встановлюють імплантати і виготовляють протез — штучну вушну раковину із спеціального силікону, яка виглядатиме природно.

Навіть про прості травми щелепно-лицевої ділянки краще все ж подбати вчасно: так, можна перев’язати рану, зупинити кров і чекати, поки заживе сама, але є ризик, що залишиться негарний шрам на обличчі.

Якщо всього цього не зробити, можуть виникнути проблеми з соціальною адаптацією дитини, бо вона виглядатиме іншою. Перший клас — тригерний момент і для дітей, і для батьків. Це крок у доросле життя: дитина весь час знаходиться серед ровесників, знаходить своє місце у колективі і вчиться взаємодії і позиціонуванню себе. Все, що може заважати тому, аби малюк почувався комфортно серед однокласників, до цього часу має бути усунено. А отже, з проблемами, які вирішує дитяча ЩЛХ, слід не зволікати і відвести дитину до хірурга ще до вступу до школи.

 

Діагностика перед проведенням операції

Хірург і анестезіолог мають оцінити стан дитини і впевнитися, що операція для неї є безпечною, задля цього потрібно зробити ряд аналізів. Зазвичай операції неповнолітнім пацієнтам проводить головний лікар клініки Денис Валькевич, який спеціалізується у тому числі на хірургічній корекції вроджених і набутих патологій щелепно-лицевої зони у дітей. Він допомагає благодійної організації “Корпорація монстрів” і щомісяця лікує двох особливих діток безкоштовно (не обов’язково йдеться про хірургічне втручання, можлива й терапія). Ми маємо великий досвід у вирішенні найскладніших ситуацій, але за необхідності для консиліуму запрошуємо дитячого щелепно-лицевого хірурга з багаторічним досвідом Володимира Крикляса.

Якщо госпіталізація не потрібна, дитина приходить до клініки натщесерце (4 години не пила і 6 годин не їла) і після операції (до 1 години) знаходиться в кімнаті спостереження, після чого може повертатися додому. Коли потрібна госпіталізація, малюк залишатиметься з одним з батьків до виписки у дитячому стаціонарі.

Як правило, операція триває від 30 хвилин до 1.5-2 годин. Коли йдеться про складні маніпуляції з зубами, як-от депульпацію кількох зубів, лікування карієсу і встановлення коронок, тривалість може збільшитися максимум до 3.5 годин.

 

Проведення щелепно-лицевої операції у дітей

Кожна хірургічна операція має свої особливості, тож розглянемо основні випадки, з якими мають справу наші щелепно-лицеві хірурги.

  • Видалення надкомплектних, дистопованих і ретенованих зубів

Ретенований зуб (від “ретенція” — “затримання”) — це зуб, який не зміг прорізатися. Дистопований — зуб, який лежить у неправильному положенні. Відповідно дистопований зуб може одночасно бути ретенованим, адже в результаті свого положення він не прорізався. Надкомплектний зуб виникає, коли формується більше зачатків зубів, ніж має бути: додаткові різці або дев’ятий та навіть десятий зуби. Вони можуть прорізатися або залишитися ретенованими і перешкоджати розвитку і прорізуванню інших зубів, а надалі формувати неправильний прикус.

Восьмі ретеновані та надкомплектні зуби зазвичай видаляються, але якщо мова йде про зуб, який необхідний для формування повного зубного ряду, то необхідна сумісна ретельна праця дитячого хірурга і ортодонта. Вони дістаються до зуба, приклеюють до нього кнопку і встановлюють брекет-систему, яка поступово, протягом кількох місяців, витягне зуб із щелепної кістки і правильно розмістить його у ряду.

  • Раннє видалення шостого зубу

Оскільки щелепа дитини ще росте й прикус тільки формується, встановити імплантат не можна. Тож перед лікарем постає вибір: або багаторічне підтримуюче ортопедичне лікування, аби зберегти місце й стимулювати розвиток кістки на ділянці, де відсутній зуб, щоби запобігти деформації щелепи і неправильному прикусу, або видалити зародок восьмого зубу і пересадити його на місце видаленого шостого. Тоді восьмий зуб розвинеться і проріжеться замість шостого, і навіть якщо він виявиться з дефектами і не прослужить тривалий час, дитина отримує нормально сформовану щелепу і прикус.

  • Лікування перелому зуба у дитини

Переломи зубів у дітей відбуваються внаслідок травми. Приміром, зуб ще мусить залишатися у ротовій порожнині, він має корінь, який не розсмоктався, але коронкова частина відламалася. Тоді стоматолог-хірург видаляє нерв, пломбує канал, поправляє зуб стекловолокном і відновлює відсутню коронкову частину або композитом, або цирконієвою коронкою.

  • Видалення молочних зубів

Коли від кореня молочного зуба залишилося 1-2 мм і зуб хитається, він може випасти й сам. Але у більшості випадків молочні зуби видаляють хірурги: наприклад, якщо корінь не почав розсмоктуватися, але вже є периодонтит. В цьому випадку йдеться про складний процес: зуб сегментують, розпилюють на частини і окремо дістають кожен корінь.

  • Видалення кіст кісток щелепно-лицевої ділянки

Кісти кісток щелепно-лицевої ділянки бувають фолікулярні і апікальні. Несвоєчасно виявлена апікальна кіста, приміром, восьмих зубів може досягати значних розмірів: з 1-2 волоські горіхи, що займає величезний обсяг всередині щелепи. Часто після її видалення всередині залишається порожнина, і це призводить до деформації щелепи. Фахівці клініки Sirius-Dent мають великий досвід успішного проведення подібних операцій.

  • Лікування запалення слинних залоз у дітей

Зазвичай показанням для хірургічного лікування є наявність конкрементів у слинних залозах. В такому випадку доречно перевірити на наявність каменів й інші органи дитини. Сіалоаденіт може також виникнути внаслідок травми (наприклад, удару або прокушеної губи). Якщо під слизовою оболонкою порожнини рота протягом 2-3 тижнів залишається невелика кулька, яка може збільшуватися чи зменшуватися у розмірах, але не зникати, можливо, потрібно не просто відкрити й очистити залозу, але й видалити її і передати на гістологію.

  • Пластика вуздечки язика та верхньої губи

В цьому випадку є три можливі варіанти. Новонародженим дітям пластика вуздечки губи чи язика проводиться вкрай рідко, лише за життєво важливими показниками: наприклад, якщо немовля не може їсти і відповідно не набирає вагу. Другий віковий період — 6 років, коли прорізуються центральні різці, відпадають бокові різці і починають рости постійні зуби. В цей час можна зробити пластику вуздечки, тоді бокові різці підштовхнуть центральні, вони зростаються і діастема зникне. І третій варіант — коли вуздечка занадто розвинена і формує під собою кістковий гребінь, тому дитина не може припідняти губу, щоб повноцінно чистити зуби. Тоді слід оперувати, не чекаючи, доки виповниться 6 років. Трапляється й таке, що дитині з короткою вуздечкою губи чи язика вже лікують зуби під седативною анестезією, тоді можна завершити процес і пластикою вуздечки, щоб не повертатися до цього питання в майбутньому.

  • Лікування синдрому П’єра-Робена та інших важких випадків

Синдром П’єра-Робена — вроджена патологія розвитку, яка вирізняється різким недорозвитком нижньої щелепи, розщілиною твердого і м’якого піднебіння. Це поєднана важка патологія, яка вимагає сумісної роботи кількох фахівців. Проте, спеціалісти клініки Sirius-Dent беруться навіть за тих пацієнтів, яким інші заклади відмовили у лікуванні.

Якою б не була проблема, що вимагає втручання щелепно-лицевого хірурга, ви знайдете допомогу в клініці Sirius-Dent.

 

коли похід до стоматолога - розвага

Неважливо, скільки років дитині: страх і біль можна відчувати в будь-якому віці. Уникнути ситуації, коли під час об’ємного медичного втручання дитина втомлюється і наступного разу навідріз відмовляється йти до стоматолога якраз і допомагає лікування уві сні. Ми одними з перших в Одесі в приватній стоматології почали займатися лікуванням дітей під седацією, тому дозволяємо собі братися за найскладніші випадки, у тому числі й з особливими дітками, батьки яких часто звертаються до нас, тому що знають, що ми допоможемо навіть у тих випадках, коли інші клініки відмовляють.

Про дитячі можливості Sirius-Dent розповідає стоматолог Олена Горова

ЩЛХ для маленьких пацієнтів

Зателефонуйте нашому адміністратору та запишіться на консультацію за телефоном +38 (066) 125 86 31 або заповніть форму на сайті.

ЩЛХ для маленьких пацієнтів

що варто знати

Чому варто звернутися до Sirius-Dent, якщо вашій дитині потрібна допомога щелепно-лицевого хірурга

  • Прийом дітей веде головний лікар клініки, Денис Вячеславович Валькевич, за плечима якого — понад 20 років практики у щелепно-лицевій хірургії, а отже, і колосальний досвід;
  • Ми вміємо знайти підхід до дитини, щоб вона не боялася седації і того, що навколо неї відбувається: для нас дитяча щелепно-лицева хірургія завдяки досвіду — це рутинна робота;
  • У Sirius-Dent принципово седацію дитини проводить дитячий лікар анестезіолог-реаніматолог;
  • Для планових маніпуляцій під седацією у нас є спеціальний «дитячий день», який виділяється, щоб лікування під седацією проходили тільки діти і все було тільки для них (хоча й ургентно, «за швидкою допомогою» прийняти дитину ми теж можемо).

-20%
імплантація

Одеса. У жовтні - акція до 20-річчя клініки

Консультація імплантолога безкоштовна
Професійна гігієна перед імплантацією - у подарунок!

This site is registered on wpml.org as a development site.