Цифрова стоматологія - Клініка Sirius-Dent

Стоматологiя

Цифрова стоматологія

Цифрова стоматологія – узагальнена назва для сукупності сучасних комп’ютерних технологій, що дозволяють за допомогою цифрового моделювання прискорити або спростити певні моменти лікувального процесу в різних галузях стоматології.

Комп’ютерне моделювання використовується в таких галузях стоматології, як ортопедія, терапія, гнатологія (галузь у стоматології, що спеціалізується на скронево-нижньощелепних суглобах та жувальних м’язах), а також у щелепно-лицевій хірургії. Найбільш поширеною технологією цифрової стоматології є CAD/CAM (від англійської Computer Aided Design/Computer Aided Manufacturing – автоматизоване проектування/автоматизоване виробництво).

Переваги цифрової стоматології

Цифрова стоматологія має свої переваги як для лікарів, так і для пацієнтів. Sirius-Dent виступає за розумне поєднання цифрової стоматології зі звичною аналоговою: тільки їхня оптимальна комбінація дає кращий результат у дентальному лікуванні. Однак до безперечних переваг цифрової стоматології можна віднести:

 • Висока якість лікування. Використання цифрового моделювання мінімізує людський фактор, а також підвищує точність ортопедичних конструкцій.
 • Зменшення часу лікування. Цифрові технології значно прискорюють лікувальний процес.
 • Комфорт для пацієнта. Кількість примірок при зубному протезуванні з використанням комп’ютерного моделювання мінімальна.
 • Передбачуваність лікування. Цифрові технології дозволяють змоделювати результат лікування до початку.
 • Розумну вартість. Лікування з використанням сучасних технологій з урахуванням усіх вищезазначених переваг за підсумком може виявитися менш витратним, ніж традиційний підхід.

При цьому важливим нюансом є професіоналізм оператора цифрової системи: він повинен мати професійну стоматологічну освіту та навички, щоб успішно контролювати процес, вміти розпізнати та виправити помилку.

Навіщо нам 3D-моделі у щелепно-лицевій хірургії?

Ми можемо відновити цілісність лицевого скелета різними способами: шляхом трансплантації кісткових блоків, взятих з інших зон тіла, або за допомогою установки титанових конструкцій. Вони проектуються для кожного пацієнта індивідуально на основі КТ знімків, а потім друкуються на 3D-принтері.

Перед операцією проводиться комп’ютерне моделювання її результатів – пацієнт зможе побачити, як зміниться його зовнішність після хірургічного втручання.

Щелепно-лицевий хірург Денис Валькевич детальніше про 3D-моделі

Технології майбутнього вже сьогодні

Зателефонуйте нашому адміністратору та запишіться на консультацію за телефоном +38 (066) 125 86 31 або заповніть форму на сайті.

що варто знати

Цифрова ортопедія

Технологія CAD/CAM широко використовується в ортопедії для протезування та вибудовування зубів у правильне положення. Комп’ютерне моделювання дозволяє здійснити дизайн:

Але найголовніше, CAD/CAM дозволяє точно змоделювати положення зубів після ортодонтичного лікування та продемонструвати пацієнтові наочний результат вже на етапі узгодження плану лікування.

Для моделювання потрібно отримати інформацію про тривимірний об’єм зубів та щелеп пацієнта. Це робиться двома способами: за допомогою інтраорального сканера або за допомогою маси відбитків. В останньому випадку з зубів знімаються відбитки, відливається модель зубів та щелепи пацієнта, яка пізніше сканується та виходить тривимірною.

Далі настає лабораторний етап, протягом якого зубні техніки за допомогою комп’ютерних програм виконують роботи з моделювання.

Результатом моделювання стає отримання фізичної конструкції. Для цього використовуються:

 • 3D-принтер;
 • методика селективного лазерного спікання;
 • фрезерний верстат.

Готову фізичну конструкцію (коронки, елайнери тощо) лікар приміряє пацієнту, і якщо все гаразд і ніяких корекцій не потрібно, конструкція фіксується в ротовій порожнині.

Цифрова гнатологія

Для відтворення індивідуального руху нижньої щелепи пацієнта в гнатології використовується спеціальний пристрій – артикулятор.

Раніше артикулятор завжди використовувався аналоговий: у пацієнта знімали відбиток із зубів, потім за допомогою спеціальних реєстраторів прикусу моделі зубів поміщалися в артикулятор.

Артикулятор точно відтворює роботу скронево-нижньощелепних суглобів конкретної людини, що дозволяє поставити точний діагноз у разі дисфункції жувального апарату та змоделювати ортопедичну конструкцію з урахуванням індивідуальних особливостей скронево-нижньощелепних суглобів у конкретного пацієнта.

На даний момент існує електронний артикулятор, який дозволяє здійснити діагностику та моделювання лікувальної конструкції не механічно, а віртуально.

Цифрова терапія

У терапії цифрове моделювання застосовується до створення вкладок — мікроконструкцій, що дозволяють відновити цілісність коронкової частини зуба.

Відновлення цілісності зуба при її порушенні відбувається двома способами:

 1. Пряма реставрація: лікар укладає композитний матеріал у порожнину зуба порцію за порцією, закріплюючи кожну порцію за допомогою полімерної лампи, потім контурує та шліфує поверхню.
 2. Використання вкладок: лікар знімає відбиток із зуба і віддає його в лабораторію, де зубний технік моделює недостатню частину, яка пізніше вставляється в порожнину зуба.

Технологія CAD/CAM дозволяє змоделювати необхідні вкладки швидко та точно.

Цифрова щелепно-лицева хірургія

У Sirius-Dent часто і досить давно використовуються цифрові технології, а саме 3D-друк, у щелепно-лицевій хірургії на етапі планування операцій. 3D моделі черепів створюються на основі комп’ютерної томограми пацієнтів.

3D-моделі черепів дозволяють:

 • чітко спланувати усі етапи операції;
 • заздалегідь адаптувати всі титанові пластини за необхідності;
 • прорахувати кожен перебіг хірургічного втручання;
 • ще до операції візуалізувати її остаточний результат.

Використання цифрових технологій у щелепно-лицевій хірургії істотно скорочує час проведення операцій та роблять їх більш передбачуваними.

Sirius: лідерство у технологіях

Цифрова стоматологія – збірний термін для сучасних технологій комп’ютерного моделювання у різних галузях стоматології. За допомогою комп’ютера можна змоделювати зубні коронки, мостоподібні протези, елайнери, терапевтичні вкладки та багато іншого. Цифрова стоматологія скорочує час лікування та підвищує його якість та комфорт для пацієнта, проте оптимально працює лише у розумній комбінації з традиційною аналоговою методикою. Саме такий підхід практикується у Sirius-Dent.

This site is registered on wpml.org as a development site.