Протезування на імплантатах при повній відсутності зубів та недостатньому обсязі кісткової тканини щелепи

Протезування на імплантатах при повній відсутності зубів — найкраща альтернатива встановленню знімних протезів щелеп, які не можуть повноцінно виконувати жувальну функцію та завдають чимало незручностей. Але імплантація зубів, особливо в геронтологічній стоматології (у пацієнтів похилого віку) — це часто досить складний процес.

До нас у клініку звернувся пацієнт зі знімними протезами на обох щелепах. Його основною скаргою були обмеження в їжі. Пацієнт не міг вживати улюблені страви через те, що дрібні кісточки та тверді частинки їжі потрапляли під протез і травмували слизову оболонку ясен, завдаючи болю.

Як вирішення цієї проблеми ми запропонували йому протезування на імплантатах за системою all-on-4, коли в щелепну кістку вживлюються 4 дентальні імплантати, на яких згодом закріплюється незнімний протез щелепи. Завдяки тому, що протези надійно зафіксовані, вони не зміщуються в ротовій порожнині та не травмують ясна, а також дозволяють повноцінно пережовувати їжу.

Пацієнт сумнівався, що це взагалі можливо, оскільки він уже консультувався з хірургом-імплантологом в іншій клініці, і йому сказали, що для встановлення імплантатів недостатньо об’єму кістки щелепи. Але ми знайшли рішення і пацієнт нам довірився.

На основі КТ щелеп пацієнта ми провели комп’ютерне 3D-моделювання процесу імплантації та протезування зубів. Через недостатній обсяг кісткової тканини щелепи імплантати були встановлені під специфічним кутом, що дозволило відмовитися від кісткової пластики.

Після приживлення дентальних імплантатів ми розпочали другий етап лікування — встановлення протезів щелеп. З цією метою ми використовували наявні знімні протези, до яких пацієнт вже звик. Щоб їх надійно закріпити, застосовувалися індивідуально спроектовані та відфрезеровані абатменти (перехідники, що вкручуються в імплантати та є опорою для встановлення протезів).

Усі етапи лікування минули успішно. Через деякий час адміністратор клініки сконтактувалася з пацієнтом, щоб запитати, чи все гаразд. Він був дуже зворушений і вже навіть забув, що раніше мав проблеми із зубами. Тепер він може їсти свої улюблені страви, не відчуваючи жодного дискомфорту. Зараз пацієнт періодично приходить до нас клініку для оглядів та планової заміни ущільнювачів у протезах.