Iмплантація при вродженій відсутності бічних різців та мінімальній відстані між коренями сусідніх зубів

До нас звернувся пацієнт щодо імплантації бічних різців на верхній щелепі. Попередньо він уже пройшов ортодонтичне лікування за допомогою брекет-системи, оскільки відстань між центральними різцями та іклами становила лише 2 мм, а мінімальний діаметр імплантату – 3,5 мм. За допомогою брекет-системи вдалося розширити простір між коренями зубів до 4-4,5 мм.

Складність цього випадку полягає в тому, що в таких умовах просвердлити отвір кістки щелепи для встановлення імплантату, не пошкодивши при цьому корені сусідніх зубів, дуже складно. Пацієнт раніше вже консультувався з приводу імплантації зубів у іншій клініці, і там виготовили хірургічний шаблон для імплантації (індивідуально спроектовану капу-трафарет з отворами для вживлення імплантатів).

Ми провели імплантацію двох відсутніх бічних різців без використання 3D-навігації та хірургічних шаблонів. Відстань між імплантатом і коренями зубів становила всього 0,5 мм, але операція минула успішно, корені зубів не зачепили, що пізніше підтвердилося на рентген-знімках.

Через 3 години після встановлення імплантатів на них закріпили тимчасові коронки, і пацієнт пішов із клініки з новою гарною усмішкою. За кілька місяців тимчасові коронки замінили на постійні.