Професійна гігієна - Клініка Sirius-Dent

Стоматологiя

Професійна гігієна зубів і порожнини рота

Щоденна правильна чистка зубів, застосування зубних ниток і ополіскувачів для порожнини рота не завжди допомагають усунути наліт на емалі, особливо той, що утворюється у важкодоступних місцях — проміжках між зубами і під яснами. В зубних відкладеннях розмножуються бактерії, що провокують розвиток карієсу і запалення ясен. Тому, щоб зберегти здоров’я зубів і ясен, стоматологи клініки Sirius-Dent рекомендують не рідше одного разу на пів року проходити процедуру професійної гігієни порожнини рота.

Що таке гігієна порожнини рота?

Професійна гігієна порожнини рота — це лікувально-профілактична процедура, що передбачає механічне видалення нальоту з поверхні зубної емалі.

В ході професійної чистки зубів застосовується декілька методик видалення нальоту, тому її ще називають комплексною гігієною порожнини рота. Кожна з них має свої покази і особливості проведення.

Методики видалення зубних відкладень:

  • механічна чистка — усунення нальоту з допомогою ручних стоматологічних інструментів;
  • ультразвукова чистка — застосовується для видалення твердого мінералізованого нальоту (зубного каменю). Процедура проводиться з допомогою спеціального апарату — ультразвукового скалера, «розбиваючого» зубний камінь за допомогою високочастотних ультразвукових хвиль;
  • Air Flow — методика усунення м’якого (немінералізованого) зубного нальоту з допомогою однойменної системи. Під час процедури через наконечник апарата під тиском надходить аерозоль, що складається з води, повітря і абразивного порошку (харчова сода, карбонат кальцію або гліцин). Чистка Air Flow дозволяє ефективно видалити наліт із міжзубних проміжків, які в домашніх умовах очистити неможливо.

Бажаєте пройти професійну гігієну порожнини рота?

Запишіться на процедуру за телефоном +38 (066)125-86-31 або заповніть форму на сайті

Перед чисткою зубів стоматолог проводить огляд ротової порожнини пацієнта і визначає підходящі методи видалення нальоту. Наприклад, якщо у пацієнта немає зубного каменю, то етап ультразвукової чистки пропускають. Процедура професійної гігієни зубів і порожнини рота безболісна і триває в середньому від 30 хвилин до однієї години.

Запрошуємо на професійну гігієну!

Запишіться на процедуру за телефоном +38 (066)125-86-31 або заповніть форму на сайті.

що варто знати

Для чого потрібна професійна чистка зубів?

Професійна гігієна зубів і порожнини рота є одним з найефективніших методів профілактики стоматологічних захворювань (карієсу, пародонтиту та інших) у дорослих і дітей.

Гігієнічна чистка зубів дозволяє вирішити такі завдання:

  • видалити наліт і зубний камінь;
  • прибрати пігментований наліт на емалі, що утворюється в результаті куріння, частого вживання кави, міцного чаю, червоного вина;
  • очистити від нальоту міжзубні проміжки;
  • усунути під’ясенний зубний камінь, що утворюється на глибині 1-3 мм між яснами і поверхнею зуба.

Процедура професійної гігієни зубів і порожнини рота не має протипоказань. Чистку зубів у стоматолога можна робити дітям у віці від двох років. Часто у дітей спостерігається наліт Прістлі — м’які зубні відкладення темного кольору, які неможливо видалити в домашніх умовах. У такому випадку показана механічна абразивна чистка Air Flow.

Комплексна гігієна порожнини рота необхідна також в наступних випадках:

  • перед початком лікування зубів;
  • під час ортодонтичного лікування (при носінні брекет-систем або інших ортодонтичних конструкцій);
  • перед імплантацією або протезуванням зубів;
  • перед процедурою відбілювання зубів;
  • при наявності зубних імплантів, коронок, протезів.

«Щоб підтримувати ефект від професійної чистки зубів у стоматолога в домашніх умовах, потрібно правильно чистити зуби і використовувати електричну зубну щітку, бажано ультразвукову (дорослим). Краще купити акумуляторну щітку, яка подає сигнал при зниженні заряду, так як це впливає на ефективність очищення зубів» — Олена Вікторівна Горова, стоматолог-терапевт, дитячий стоматолог клініки Sirius-Dent.

Як часто потрібна чистка зубів у стоматолога?

Дорослим чистку зубів у стоматолога в профілактичних цілях потрібно робити не рідше, ніж один раз на пів року. В деяких випадках процедуру необхідно проводити частіше. Наприклад, під час ортодонтичного лікування професійну чистку зубів треба робити не рідше 1 разу на 3 місяці. Стоматолог-терапевт підбирає оптимальну частоту проведення процедури для кожного пацієнта індивідуально.

Видалення зубного каменю

Зубний камінь — це твердий (мінералізований) зубний наліт. Проявляється у вигляді шорсткості емалі, відчуття наявності стороннього тіла між зубами. Зубний камінь буває під’ясенним і над’ясенним. Під’ясенний зубний камінь найбільш небезпечний для здоров’я ясен і зубів, тому що може вражати кругову зв’язку зуба, що утримує його в лунці, а також провокувати підвищену кровоточивість ясен. Для видалення зубного каменю застосовується метод ультразвукової чистки. Процедура безпечна для зубної емалі і не викликає хворобливих відчуттів.

Відбілювання зубів

Процедура відбілювання зубів проводиться, як правило, після професійної гігієни порожнини рота. Для відбілювання зубів стоматологи використовують спеціальні гелі, які містять кислоти, які розщеплюють верхній, пігментований шар емалі. Показанням до проведення процедури є зміна кольору емалі або твердих тканин зуба (дисколорит) у результаті куріння, вживання чаю, кави, вікових змін. Після професійного відбілювання зростає ризик підвищення чутливості зубів, тому процедуру проводять тільки у випадку об’єктивної необхідності.

Що буде, якщо не звертатися до стоматолога?

Якщо не проходити процедуру професійної чистки зубів у стоматолога, то підвищується ризик розвитку захворювань порожнини рота. Провести якісне очищення зубної емалі від нальоту з допомогою звичайної зубної щітки неможливо, особливо у міжзубних проміжках, де найчастіше розвивається карієс.

Популярні питання

Чи посвітлішає емаль зубів після професійної чистки?

Після чистки зубів у стоматолога емаль світлішає в середньому на один тон. Ефект відбілювання буде особливо помітний при наявності пігментованого зубного нальоту.

Чи підвищиться чутливість зубів після професійної гігієни порожнини рота?

Підвищена чутливість зубів може виникати після видалення зубного каменю через оголення шийки або кореня зуба. Вони більш чутливі, ніж коронка зуба, так як не захищені міцною емаллю. Через декілька днів неприємні відчуття пройдуть. Для догляду за зубами після процедури професійної чистки стоматолог призначає профілактичні зубні пасти і ополіскувачі, що зміцнюють емаль і знижують чутливість зубів.

Чи можна при наявності пломб і штифтів у зубах виконувати ультразвукову чистку зубів?

Все, що встановлюють стоматологи в порожнині рота (штифти, вініри, пломби і т.д.), повинно володіти певними характеристиками в плані якості. І всі ці характеристики допускають проведення професійної гігієни. Якщо на зуб встановлена дешева пломба з порушенням крайового прилягання, то під час процедури профгігієни вона просто випаде. Це ні в якому разі не означає, що не можна проводити чистку. Це означає, що пломбу потрібно замінити і встановити її нормально, і лише після цього проводити профгігієну. Якщо пломби та штифти встановлені як належить, із дотриманням усіх норм та вимог, то професійна чистка зубів не протипоказана.

Кілька днів тому у мене запалилися ясна, іноді з’являється кров при чищенні зубів. Сьогодні була в лікаря і він призначив тижневий курс уколів в ясна Лінкоміцину. Але у мене є сумніви про користь цього методу.

Це взагалі не метод. У кожного препарату є медична методика застосування. Грубо кажучи, у довіднику написано, як і куди його застосовувати. Деякі ліки потрібно приймати перорально, деякі потрібно колоти внутрішньовенно або внутрішньом’язово, а деякі застосовувати у вигляді супозиторіїв.

Лінкоміцин — це антибіотик. Як і будь-які інші протимікробні препарати, його потрібно приймати системно, щоб він накопичився в крові. Місцеве застосування антибіотиків просто неефективне. Тим більше, у жодному підручнику або довіднику немає методики, у якій було б написано, що антибіотик потрібно колоти під слизову. Такої методики не існує, хоча на практиці ми про це регулярно чуємо.

Якщо у вас бактеріальне захворювання, антибіотики потрібно приймати перорально, як зазвичай. Якщо ж це вірусне, або будь-яке інше захворювання, Лінкоміцин не буде ефективний.

Залишилися питання?
Задайте їх спеціалісту Sirius-Dent на консультації
This site is registered on wpml.org as a development site.