Щелепно-лицева хірургія
Лікування пародонтиту та операції на слизовій оболонці ротової порожнини
Пародонтит – це запалення пародонту (тканин, що утримують зуб). До них належать ясна, кісткова лунка та зв’язки зуба. Основні причини розвитку пародонтиту: коливання гормонального фону (під час статевого дозрівання, вагітності), порушення капілярного кровообігу в тканинах або загальний ослаблений стан організму через системні захворювання.
Запалення тканин пародонту може виникнути в ділянці 1-3 зубів (локальний пародонтит) або всіх зубів (генералізований пародонтит). Причинами розвитку локального пародонтиту часто є травмування ясен нависаючими краями пломб та неправильно виготовленими зубними коронками.
Основні ознаки пародонтиту: запалення, почервоніння та кровоточивість ясен, патологічна рухливість зубів. Захворювання часто має хронічний перебіг із періодами загострення. Хронічний пародонтит вилікувати повністю неможливо, але можна зупинити розвиток захворювання.
Історії пацієнтів
Системний підхід для порятунку зубів із діагнозом пародонтит
Зателефонуйте нашому адміністратору та запишіться на консультацію за телефоном +38 (066) 125 86 31 або заповніть форму на сайті.
що варто знати
Покази та протипокази до лікування пародонтиту
Показом для лікування пародонтиту є наявність захворювання. Перевага клініки Sirius-Dent (Одеса) – можливість лікування пародонтиту будь-якого ступеня важкості. Протипоказів до лікування пародонтиту у дорослих та дітей немає.
Підготовка до лікування пародонтиту
Основний етап підготовки до лікування пародонтиту – професійна гігієна зубів та порожнини рота. У разі потреби після процедури стоматолог-терапевт може призначити пацієнтові мазь для ясен від пародонтиту або інший лікарський засіб місцевого застосування.
Етапи та методи лікування пародонтиту
Медикаментозне лікування пародонтиту рекомендоване у випадках, коли за підтримки ретельної гігієни ротової порожнини ремісія не настає. Тоді стоматолог-терапевт призначає пацієнтові серію бактеріальних посівів для того, щоб визначити вид мікроорганізмів, які спричинили запалення пародонту, та підібрати ефективну антибактеріальну терапію.
Антибіотики, що застосовуються при пародонтиті, знімають запалення, набряклість і кровоточивість ясен. Якщо причиною розвитку зубного пародонтиту стала травматизація ясен нависаючими краями пломб або неправильно виконаними коронками, то пломби та коронки змінюють.
Етапи та методи операцій на слизовій оболонці ротової порожнини
Мікрохірургічні операції на слизовій оболонці ротової порожнини проводяться, як правило, при лікуванні запущеного пародонтиту. Їх суть зводиться до усунення глибокої зубоясенної кишені та збільшення висоти ясен, які прилягають до зубів.
Види операцій при пародонтиті:
- глибокий кюретаж зубоясенної кишені – хірург робить надріз на яснах, відшаровує ясенний клапоть, очищує шийку зуба від зубного каменю та нальоту, а потім зашиває ясна;
- пластика присінка ротової порожнини – проводиться для збільшення висоти ясен, прикріплених до нижніх зубів. Операція показана, якщо відстань від рухомої слизової до краю ясен становить менше 5 мм.
У клініці Sirius-Dent хірургічне лікування пародонтиту проводить головний лікар, стоматолог-хірург, хірург-імплантолог, щелепно-лицевий хірург Денис Вячеславович Валькевич. Знання та досвід, накопичені за понад 20 років роботи, дозволяють Денису Вячеславовичу допомогти пацієнтам навіть у найскладніших випадках.
Реабілітація після лікування пародонтиту
Пародонтит – це хронічне захворювання, яке неможливо повністю вилікувати. Терапія спрямована на досягнення та підтримання ремісії, і якщо її припинити, то захворювання прогресуватиме.
Реабілітація після операцій на слизовій оболонці ротової порожнини
Протягом 3-5 днів після кюретажу зубоясенних кишень не можна чистити зуби в прооперованій ділянці, а також вживати тверду та гарячу їжу. Реабілітаційний період після пластики присінка рота триває 10-15 днів. Протягом цього часу діють такі самі обмеження, як і після кюретажу. Через 2-4 тижні пацієнт може повернутися до звичного раціону та способу чищення зубів.
Що буде, якщо не проводити хірургічне лікування пародонтиту
Якщо не проводити хірургічне лікування пародонтиту, то терапевтичне лікування буде недостатньо ефективним. Захворювання прогресуватиме і призведе до втрати зубів, навіть якщо вони були здорові.
- Покази та протипокази до лікування пародонтиту
- Підготовка до лікування
- Етапи та методи лікування пародонтиту
- Етапи та методи операцій на слизовій оболонці ротової порожнини
- Реабілітація після лікування пародонтиту
- Реабілітація після операцій на слизовій оболонці ротової порожнини
- Що буде, якщо не проводити хірургічне лікування пародонтиту
- Хто надає цю послугу
хто надає цю послугу
Відгуки пацієнтів
Популярні питання
Чи можна лікувати пародонтит під час вагітності?
Пародонтит, що виник під час вагітності, можна і потрібно лікувати, щоб зберегти здоров’я ясен та зубів.
Як лікувати пародонтит під час вагітності?
Лікування пародонтиту під час вагітності передбачає регулярну професійну гігієну зубів та порожнини рота (частоту проведення процедур визначає стоматолог). Лікар також може рекомендувати використання лікувальної зубної пасти чи мазі від пародонтиту.
Чи правда, що при пародонтиті не можна встановлювати дентальні імплантати?
При пародонтиті можна проводити імплантацію зубів. Імплантати не будуть розхитуватися і не випадуть, тому що принципи кріплення до сусідніх тканин у імплантату та у зуба кардинально різняться.
У мене зліва зверху біля 7 зуба м’які тканини, мабуть зуб всередині зруйнований, боляче натискати на ясна і кровоточить при всмоктуванні. Чи можливо його відновити без втрати чи все-таки доведеться видаляти?
Якщо навколо зуба тканини стали м’якими, то, швидше за все, там формується або норичний хід, або глибока зубоясенна кишеня. Якщо мова йде про кишеню, то це захворювання пародонта. Потрібно робити рентген і дивитися залишковий об’єм кісткової тканини, щоб визначити можливість збереження зуба. Ймовірно, при систематичній профгігієні вийде прибрати цей карман.
Якщо проблема не у пародонті, а у тому, що в зубі пульпіт або періодонтит, причина яких — інфекція всередині зуба, потрібно дивитися на стан здоров’я зуба. Можливо, його потрібно пролікувати або перелікувати, щоб усунути проблему. Якщо в результаті інфекції об’єм кісткової тканини занадто малий, аби утримати зуб, його потрібно видаляти. Через деякий час можна буде встановити імплантат і покрити його коронкою. Таким чином вийде відновити цілісність зубного ряду.
Задайте їх спеціалісту Sirius-Dent на консультації