Стоматологiя
Порятунок травмованого зуба
Життя іноді підкидає сюрпризи. І, на жаль, не всі вони приємні. Наші лікарі постійно надають швидку стоматологічну допомогу та знають, якими можуть бути такі «сюрпризи» – з результатом у вигляді травмованих зубів. Багаторічний досвід роботи з травмами дозволяє фахівцям клініки Sirius-Dent (Одеса) оперативно мінімізувати, а часто й зовсім усунути наслідки.
Як в Sirius-Dent рятують травмовані зуби у дорослих
Як правило, в дорослих травмуються передні зуби, бічні страждають дуже рідко.
Найбільш часті травми:
- перелом коронкової частини зуба;
- перелом кореня зуба;
- травматичний періодонтит (запалення тканин, що примикають до кореня зуба);
- вивих зуба (в результаті вивиху зуб зміщується або випадає).
Історії пацієнтів
Спокій тільки спокій. Ми врятуємо ваш зуб
Зателефонуйте нашому адміністратору та запишіться на консультацію за телефоном +38 (066) 125 86 31 або заповніть форму на сайті.
що варто знати
Лікування перелому
Якщо зламався корінь зуба, то тут ми, на жаль, зробити нічого не зможемо, зуб доведеться видалити.
Але при повному чи частковому переломі коронкової, тобто видимої частини зуба, ми його врятуємо!
Якщо зламалась вся коронкова частина, то відновлення цілісності зуба відбувається наступним чином:
- пломбуються кореневі канали;
- встановлюється скловолоконний штифт або інша арматура;
- проводиться часткова реставрація тканин зуба;
- зверху надівається коронка.
Якщо ж відколовся лише кутик зуба, то на його місце встановлюється пломба, акуратно полірується і шліфується, і ви знову з цілим зубом)
Лікування вивиху зуба
Якщо в результаті вивиху відбулося зміщення зуба, ми можемо поставити його в правильне положення, шинувати на три місяці і дочекатися загоєння кісткової тканини, щоб зуб зміцнився. Після цього шина знімається і зуб депульпується: тобто видаляються нерви і пломбується кореневий канал.
Іноді буває, що травмований зуб набуває рожевого відтінку, тоді за естетичними показами його можна накрити коронкою.
Якщо ж зуб випав повністю, то пацієнт може принести його з собою на прийом до лікаря, і коли кісткова тканина навколо зуба, що випав, не сильно зруйнована, ми можемо провести реплантацію:
- видалити нерви з цього зуба;
- обробити його поверхню;
- посадити його в попередню лунку;
- шинувати зуб;
- дочекатися його зміцнення в лунці.
Зуб, що випав, при цьому краще зберігати в молоці до візиту до лікаря, це підвищує шанси на успішний результат лікування.
Лікування травматичного періодонтиту
Якщо зуб після травми ніби як на місці і цілий, але злегка хитається і болить, впродовж деякого часу може розвинутися травматичний періодонтит. В цьому випадку потрібно через місяць і через три місяці зробити контрольний рентгенівський знімок або комп’ютерну томографію. Якщо є якісь зміни в кістковій тканині, зуб депульпують, і пацієнт продовжує жити з ним довго і щасливо.
Дитячі травми
З якими дитячими травмами до нас найчастіше звертаються і чому вони трапляються? Можливо, цей текст допоможе батькам маленьких дітей уникнути неприємних подій…
Які травми найбільш поширені?
Класичних дитячих травм раннього віку, які приводять до стоматологічної клініки, дві:
- Перелом коронкових частин зуба, який поєднується з розсіченням губи.
- Розсічення ділянки підборіддя.
Як вони трапляються?
Діти у ранньому віці діють на рівні рефлексів. Коли вони падають (а відбувається це часто), то, як правило, по-перше, розслабляються, а по-друге, виставляють вперед руки.
Через те, що діти розслабляються в процесі падіння, після контакту тіла з твердою поверхнею голова за інерцією йде вперед, і якщо там попереду є щось, об що можна вдаритися, то можлива перша з двох класичних травм.
Якщо дитина вдаряється об перешкоду (стілець, ручку меблів, спинку ліжка, елементи гойдалок, гілки дерев і т.п.) зубами, то вони часто ламаються, при цьому з розсіченням губи.
Якщо перешкоди нема, але падіння відбувається на твердій поверхні: асфальті, плитці, паркеті, то можлива друга з класичних травм. Голова так само за інерцією йде вперед, але вдаряється об тверду поверхню ділянкою підборіддя, через що відбувається розсічення підборіддя.
Як діяти у випадку подібних травм?
Зберігати спокій і якомога швидше звернутися до дитячого (!) щелепно-лицевого хірурга, наприклад, до Дениса Вячеславовича Валькевича. Він успішно справляється з дитячими травмами і має дійсно великий досвід у цій сфері.
До речі, якщо зуб зламався, уламки збирати і везти лікарям не потрібно, ми відновимо зубчик і так.