Нарощування кісткової тканини - Клініка Sirius-Dent

Щелепно-лицева хірургія

Нарощування кісткової тканини

Чи робите ви «нарощування кістки» для встановлення імплантату та як саме? З таким запитанням до нас часто звертаються пацієнти. Так, ми виконуємо остеопластику (у тому числі синус-ліфтинг), причому успішно – протягом уже понад 10 років. І дуже часто до нас направляють пацієнтів у складних випадках наші колеги, коли розуміють, що тут ми впораємося краще.

Нарощування кісткової тканини

Що таке остеопластика і коли вона потрібна?

Спрямована регенерація кісткових тканин або остеопластика (кісткова пластика) — так правильно називається у професійному мовленні стоматологів те, що пацієнти часто називають «нарощуванням кістки».

Часто буває так, що встановити імплантат неможливо через дефіцит кісткової тканини. Кісткова тканина потрібна для утримання зуба. Якщо зуб відсутній тривалий час, то з часом відбувається резорбція (розсмоктування) кісткової тканини у цьому місці, оскільки організм розуміє, що утримувати зуб там не потрібно.

Успішно відновлюємо кісткову тканину перед імплантацією. Запишіться на прийом до хірурга-імплантолога.

І коли людина вирішується на встановлення імплантату, виявляється, що, наприклад, недостатньо кістки за висотою, щоб поставити імплантат потрібної довжини, або є дефіцит кістки за товщиною: неможливо поставити імплантат потрібного діаметра. Тоді потрібно наростити обсяг кісткової тканини у потрібному місці та потрібному обсязі. Ця складна операція і є остеопластика.

Кісткова пластика у досвідченого хірурга.

Зателефонуйте нашому адміністратору та запишіться на консультацію за телефоном +38 (066) 125 86 31 або заповніть форму на сайті.

Кісткова пластика у досвідченого хірурга.

що варто знати

Які проблеми можуть виникнути за тривалої відсутності зуба?

Після видалення зуба або кількох зубів проблема не обмежується лише їхньою відсутністю. Адже зуб знаходиться в кістці та оточений слизовою оболонкою. Після втрати зуба ця кістка і слизова оболонка починають резорбуватися (розсмоктуватися), тому що їм більше нічого утримувати і необхідності в цих тканинах немає. Таким чином сама людина протягом тривалого часу знаходиться без зубів, і в неї можуть розвиватися такі проблеми анатомічного характеру:

  • Підвищена пневматизація гайморової пазухи

Гайморова пазуха знаходиться всередині, у тілі верхньої щелепи (під оком). Після видалення жувальних зубів на верхній щелепі кістка з боку ротової порожнини і з боку гайморової пазухи починає розсмоктуватися, і об’єм гайморової пазухи збільшується, а об’єм верхньої щелепи зменшується.

  • Западання губ

Після видалення передніх зубів як на верхній, так і на нижній щелепі, кісткова тканина, яка раніше утримувала зуби, розсмоктується. Таким чином, зуби, позбавлені кісткової підтримки, починають западати в носогубні складки і стають більш вираженими, виникає так званий старечий профіль, обличчя стає старшим.

  • Западання щік

Після видалення жувальних зубів на нижній щелепі щелепна кістка також починає розсмоктуватися, а щоки, позбавлені кісткової підтримки, починають западати. І це не єдина проблема. Справа в тому, що в нижній щелепі проходить судинно-нервовий пучок і в міру розсмоктування кістки він виявляється все ближче і ближче до поверхні, що, у свою чергу, призводить до цілого ряду проблем.

Таким чином втрата зуба – це не тільки втрата зуба, але і втрата тканин, які його оточують.

Спрямована регенерація тканин у стоматології – це низка різних операцій з метою відновлення втрачених тканин. Тому що дефіцит кістки або слизової оболонки призводить не тільки до косметичних змін, але іноді, унеможливлює постановку дентальних імплантатів. Так як встановлювати їх просто нема в що, кістка в необхідній кількості відсутня.

Популярні питання

Чи можна «наростити кістку» та встановити імплантат за один прийом?

Є два підходи до спрямованої регенерації кісткових тканин:

  1. Спочатку укласти остеозаміщувальний матеріал, закрити його мембраною або сіткою, тобто створити захисний каркас для цього матеріалу, і встановлювати імплантат через деякий час – зазвичай через 6 місяців.
  2. Робити все за раз, одноетапно. Ми використовуємо саме такий підхід. Через 12 років роботи зі спрямованої регенерації кісткової тканини ми почали отримувати досить стабільні результати.

Які можуть бути мембрани?

Найпопулярнішими в стоматології на сьогоднішній день є такі типи мембран:

  • синтетичні;
  • титанові;
  • колагенові;
  • PRF-мембрани.

Останні – отримані із власних клітин крові пацієнта. Кров центрифугують, одержують тромбоцитарний згусток, пресують його і надають форму пластини. Ми здебільшого, у 99%, використовуємо саме PRF-мембрани.

З якого віку можна ставити імпланти?

Імплантати можна встановлювати після завершення росту кісткової тканини (з 18—19 років).

Скільки часу повинно пройти після видалення зуба, щоб поставити імплант?

При класичному методі імплантат встановлюють у щелепу через 3—4 місяці після видалення зуба, після загоєння кісткової тканини. При одномоментній імплантації — одразу після видалення зуба.

Залишилися питання?
Задайте їх спеціалісту Sirius-Dent на консультації

-20%
імплантація

Одеса. У жовтні - акція до 20-річчя клініки

Консультація імплантолога безкоштовна
Професійна гігієна перед імплантацією - у подарунок!

This site is registered on wpml.org as a development site.