Ультратонкі вініри - Клініка Sirius-Dent

Стоматологiя

Ультратонкі вініри

Що таке вініри, які вони бувають? Кому вони підійдуть? Чим відрізняються звичайні вініри від ультратонких? Чи вдасться за допомогою вінірів змінити колір зубів? А візуально вирівняти їхнє становище? Які вініри та кому ставлять у клініці Sirius-Dent? Ми постаралися відповісти на найпопулярніші запитання наших пацієнтів.

Що таке вініри?

Вініри – незнімні накладки, що наклеюються на зуби. Використовуються для відновлення цілісності зуба при її порушенні та для естетичної корекції. Часто під ними помилково розуміють лише накладки на передню поверхню передніх зубів, але бувають також занурювальні вініри, які встановлюють у порожнину зуба.

Вініри досить довговічні (залежно від різновиду можуть прослужити до 15 років), швидко встановлюються. Але вони мають свої мінуси:

  • складно зрозуміти, що відбувається із зубом під вініром, і якщо встановити вініри на нездоровий зуб, проблеми лише посиляться;
  • проміжки між зубами, на яких встановлені вініри, дуже складно очищати за допомогою зубної нитки, через що підвищується ризик карієсу.

Найчастіше пацієнти звертаються з проханням наклеїти вініри на передні зуби — щоб вони змінилися, як за помахом чарівної палички.

Краще рішення для тих, хто мріє про чудову посмішку!

Зателефонуйте нашому адміністратору та запишіться на консультацію за телефоном +38 (066) 125 86 31 або заповніть форму на сайті.

що варто знати

Які бувають вініри?

Вініри бувають стандартними (які поставляються до клінік наборами в коробках), а бувають зробленими індивідуально під пацієнта. В останньому випадку вони виготовляються з урахуванням відбитків зубів пацієнта в лабораторії — вручну зубним техніком чи з допомогою комп’ютерного моделювання.

Залежно від матеріалу виготовлення вініри поділяються на два типи:

  • композитні (тонші, дешевші, але з меншим терміном служби);
  • керамічні (служать дуже довго, але дорожчі і вимагають обов’язкового обточування зубів, тому що самі по собі мають пристойну товщину).

Чим відрізняються ультратонкі вініри від звичайних?

Коли ви бачите рекламу ультратонких вінірів, йдеться саме про композитні накладки, які можна приклеювати до поверхні зубів без препаровки (тобто їх обточування). Такі вініри служать в основному для усунення зовсім незначних косметичних дефектів, наприклад, вони здатні лише трохи змінити відтінок зубів, не перекриваючи повністю їхній справжній колір, тому що їх товщини на це просто не вистачить.

Чи можна за допомогою вінірів змінити колір зубів?

За допомогою ультратонких – ні. За допомогою керамічних – так, але потрібно розуміти, що для встановлення таких вінірів потрібно прибрати значну частину поверхні зубів пацієнта. Ми дуже рідко рекомендуємо вініри як основний спосіб досягти ефекту білої «голлівудської посмішки»: тільки для людей, для яких посмішка – професійний інструмент (артистів, наприклад). Решті пропонуємо вирішувати проблему комплексно.

Чи ставлять вініри у Sirius-Dent?

Так. Але:

  • тільки після консультації лікаря та за конкретними показаннями, адже у випадку з вінірами вони вкрай індивідуальні;
  • тільки після усунення проблем зі здоров’ям зубів, якщо такі є (лікування карієсу, ортодонтичного лікування тощо);
  • тільки виготовлені індивідуально для пацієнта з урахуванням форми його обличчя, товщини губ, характеру м’яких тканин та їхнього руху в процесі посмішки.

— Насправді з 10 пацієнтів, які звернулися за вінірами, тільки в одного може бути така клінічна ситуація в роті, що йому справді можна приклеїти вініри, — каже головний лікар Sirius-Dent Денис Валькевич. — Дев’яти іншим пацієнтам потрібно попередньо проводити ортодонтичне, терапевтичне, а іноді й хірургічне лікування, а потім уже займатися реставрацією зубів. І варто це лікування провести, бо краще не шукати чарівних речей, а робити, як належить.

Чи можна, використовуючи вініри, візуально вирівняти положення зубів?

Ні, замаскувати нерівні зуби за допомогою вінірів так, щоб досягти позитивного естетичного результату – неможливо. Якщо зуби потребують корекції їхнього становища, то починати потрібно з ортодонтичного лікування, і після вже косметичні дефекти можна намагатися усувати за допомогою вінірів.

Відгуки пацієнтів

Популярні питання

У мене брекети. Я хочу на період брекетів поставити вініри, зверху брекетів. Так можна зробити?

Брекети наклеюються на зуби у певних місцях. Крізь них проходить ортодонтичний дріт, який і виправляє прикус. З часом цей дріт потрібно змінювати. Наприклад, ставити з круглим перерізом замість квадратного. Сам дріт кріпиться до брекетів за допомогою спеціальних гумових лігатур, які також з часом потрібно змінювати. Якщо на брекети наклеїти вініри, це буде виглядати вкрай неестетично. Але найголовніше — у цьому випадку у лікаря не буде можливості замінити брекети, дріт або лігатури. Тому ставити вініри зверху брекетів не можна. Якщо ви хвилюєтесь за естетичний вигляд зубів, сьогодні можна обрати малопомітні або прозорі брекет-системи.

Хочу змінити 4 передні верхні зуби - зробити їх форми більш квадратними, наростити кути. Хотілось би дізнатися, як довго тримається результат після такої процедури і скільки приблизно вийде по вартості?

Якщо нинішня форма зубів — вроджена, а не результат травм або раніше проведеного лікування, то ми наполегливо не рекомендуємо проводити таку операцію. Порушувати цілісність здорових зубів заради естетики йде врозріз із принципом «Не нашкодь». Якщо ж виправлення форми зубів для вас дуже важливе, ми можемо запропонувати декілька варіантів.

Варіант перший — виправити форму зубів з допомогою композитного матеріалу. Однак цей матеріал нестабільний, так що через 2—4 роки проведену реставрацію зазвичай потрібно коригувати. І у цьому випадку дійсно щоразу наноситься травма зубові.

Варіант другий — встановлення на ці зуби вінірів або коронок. Вініри виглядають природніше і їх не потрібно змінювати кожні декілька років.

Вартість процедури корекції зубів залежить від того, що ви оберете, а також від матеріалів. Із цим питанням вам допоможуть наші адміністратори. Зателефонуйте за номером вказаним на сайті, і вони озвучать вам вартість.

Чи можна досягти голівудської посмішки за допомогою ортодонтичного лікування?

Іноді можна. А іноді після ортодонтичного лікування потрібно додаткове – вініри, протезування, коронки. У будь-якому випадку сучасна стоматологія дозволяє максимально наблизитись до бажаного результату.

Чи можна, використовуючи вініри, візуально вирівняти положення зубів?

Ні, замаскувати нерівні зуби за допомогою вінірів так, щоб досягти позитивного естетичного результату – неможливо. Якщо зуби потребують корекції їхнього положення, то починати потрібно з ортодонтичного лікування, і після вже косметичні дефекти можна намагатися усувати за допомогою вінірів.

Залишилися питання?
Задайте їх спеціалісту Sirius-Dent на консультації
This site is registered on wpml.org as a development site.