Сучасна анестезія - Клініка Sirius-Dent

Переваги

Сучасна анестезія

Сучасна анестезія у стоматології дозволяє зробити процес лікування і видалення зубів абсолютно безболісним, комфортним і безпечним для пацієнтів різного віку. Для кожного виду стоматологічних процедур використовують відповідний вид анестезії (місцева, загальна) або їх комбінацію. Наприклад, під час професійної чистки зубів для поверхневого знеболення ясен на них наносять місцевий анестетик у вигляді гелю або спрея, а щелепно-лицеві операції проводять під наркозом.

Сучасна анестезія

Клініка Sirius-Dent в Одесі обладнана наркозною станцією Dräger Primus, що дозволяє забезпечити безпечну анестезію під час стоматологічних операцій будь-якого об’єму і складності. Даний апарат експертного класу забезпечує проведення безпечної штучної вентиляції легень (ШВЛ) і моніторинг усіх важливих показників (глибина анестезії, рівень артеріального тиску пацієнта, споживання кисню, кардіограма та інші) в режимі реального часу.

Завдяки сучасному технічному оснащенню клініки, команді досвідчених висококваліфікованих анестезіологів і використанню сертифікованих лікарських препаратів для анестезії, наші пацієнти можуть бути впевнені у комфорті і безпеці будь-яких стоматологічних процедур. У клініці Sirius-Dent проводиться увесь спектр стоматологічних операцій. У нас є також дитячий анестезіолог.

Найкращі з найкращих з найкращих анестезіологів

Наркоз, якого не треба боятися. Запишіться на консультацію за телефоном +38 (066) 125-86-31 або заповніть форму на сайті.

Найкращі з найкращих з найкращих анестезіологів

що варто знати

Покази і протипоказання до застосування анестезії у стоматології

Знеболювання у стоматології проводиться перед будь-якими втручаннями: лікуванням, видаленням, протезуванням або імплантацією зубів, професійною гігієною зубів і порожнини рота, кістково-пластичними та іншими операціями. Завдяки використанню сучасних анестетиків та їх комбінацій (для зменшення токсичного навантаження препаратів на організм), у клініці Sirius-Dent проводяться будь-які стоматологічні операції без обмеження за віком пацієнта.

Ми також проводимо безпечне і безболісне лікування зубів у дітей з ДЦП (дитячий церебральний параліч) під загальною анестезією (седація).

Протипоказаннями до знеболювання у стоматології є стани, коли ризик від анестезії перевищує очікувану користь для пацієнта. До них відносять:

  • порушення згортання крові;
  • інфаркт міокарда, перенесений впродовж останніх трьох місяців;
  • ішемічний інсульт (інфаркт головного мозку), перенесений впродовж останніх шести місяців;
  • гострий лейкоз та інші.

Підготовка до анестезії

Підготовка до загальної анестезії у стоматології розпочинається з консультації з анестезіологом. Лікар опитує пацієнта, чи переносив він раніше наркоз, чи були якісь алергічні реакції або інші ускладнення після анестезії, як проходило загоєння і чи була кровоточивість. Також анестезіолог уточнює, чи є у пацієнта супутні захворювання. Деякі анестетики містять адреналін, який підвищує тиск, тому вони протипоказані пацієнтам з артеріальною гіпертензією.

Потім анестезіолог спрямовує пацієнта на медичне обстеження, щоб оцінити загальний стан його здоров’я і виключити наявність протипоказів до проведення процедури. Якщо у пацієнта є алергія на деякі знеболюючі препарати, то перед анестезією у стоматології бажано зробити проби у лабораторії і показати їх анестезіологу. Безпосередньо у день операції за 6 годин до неї не можна їсти (за відсутності захворювань шлунково-кишкового тракту), за 4 години не можна пити.

Етапи і методи анестезії у стоматології

У стоматології застосовують різні види анестезії, в залежності від виду і об’єму майбутнього втручання. Анестезія буває місцевою і загальною (наркоз). До основних видів місцевого знеболювання у стоматології відносять:

  • аплікаційну анестезію.На ясна наносять анестетик у формі гелю або спрея, який проникає на 1–2 мм вглиб тканин і через 2–3 хвилини блокує їх чутливість. Такий метод поверхневого знеболювання використовують перед професійною чисткою зубів, ін’єкцією анестетика в ясна або іншими простими маніпуляціями;
  • інфільтраційну анестезію. Вона передбачає ін’єкцію знеболюючого препарату в ділянку кореня зуба. Інфільтраційна анестезія у стоматології застосовується при лікуванні глибокого карієсу, пломбуванні кореневих каналів, видаленні зуба. Ефект знеболювання зберігається впродовж 1 години після уколу;
  • провідникову анестезію. Стоматолог робить ін’єкцію анестетика в ділянці нервового стовбура, що дозволяє знеболити одразу декілька зубів. Такий метод анестезії застосовується при лікуванні або видаленні 2–3 зубів, розміщених поруч, або при проведенні кістково-пластичних операцій;
  • плексусну анестезію. Даний метод передбачає ін’єкцію анестетика у нервове сплетення щелепи, від якого відходять нерви зубів, що дозволяє відразу надійно знеболити велику зону. Стоматологу не потрібно робити кілька уколів у кожен зуб, тому немає ризику місцевої токсико-резорбтивної реакції, коли анестетик у великій кількості потрапляє у кровотік. Плексусна анестезія застосовується при великих об’ємах оперативного втручання, наприклад, видаленні 4–6 зубів або деяких щелепно-лицевих операціях.

До можливих побічних ефектів місцевої анестезії у стоматології відносять тривале оніміння м’яких тканин обличчя, нечітку мову, утруднення ковтання (зустрічається переважно при плексусній анестезії). Щоб уникнути їх проявів, використовують менші дози анестетика.

Загальна анестезія (наркоз) у стоматології застосовується при проведенні великих і складних хірургічних втручань, а також при наявності у пацієнта алергічних реакцій на місцеві анестетики. Лікування зубів під седацією показане дорослим, що відчувають страх перед процедурою, і маленьким дітям, які в силу віку не можуть виконувати вказівки стоматолога. Під час даної процедури використовуються снодійні препарати, тому пацієнт знаходиться у стані напівдрімоти. Седація буває інгаляційною і внутрішньовенною.

У стоматології седація поєднується з місцевою анестезією, так як сама по собі вона не є методом знеболювання. При інгаляційній седації з ендотрахеальною подачею встановлюють спеціальну ендотрахеальну трубку через ніс або рот (залежить від побажання стоматолога), через яку подають інгаляційний анестетик. Після завершення операції трубку витягують. Часто використовується комбінована анестезія: після інгаляційної седації встановлюють внутрішньовенний катетер із седативним препаратом. Потім проводять місцеве провідникове знеболювання невеликою дозою анестетика.

У сучасній стоматології у дітей перед проведенням місцевої анестезії інгаляційна седація застосовується досить часто. Це дозволяє дитині почуватися комфортно і не відчувати страху і болю.

Популярні питання

Скільки коштує анестезія у стоматології?

Вартість анестезії у стоматології залежить від кількості введеного препарату (розраховується, виходячи з маси тіла і статі пацієнта), вартості анестетика, кваліфікації анестезіолога, наявності і рівня обладнання у клініці для проведення загальної анестезії. Так як ми використовуємо найкраще обладнання і лікарські препарати для забезпечення безпеки пацієнта, вартість анестезії не може бути надто низькою. Дізнатися приблизну вартість анестезії можна на попередній консультації з анестезіологом.

Скільки діє анестезія у стоматології?

Тривалість анестезії у стоматології залежить від її виду. Інфільтраційна анестезія діє в середньому 1 годину, плексусна – до 12–16 годин.

Через скільки пацієнт прокидається після загальної анестезії у стоматології?

Пацієнт прокидається в середньому через 8–12 хвилин після закінчення операції. Через 30 хвилин після виходу з наркозу він вже може самостійно йти додому.

Як я почуватиму себе після наркозу у стоматології?

Так як ми використовуємо лише якісні сертифіковані лікарські препарати, пацієнти виходять з наркозу нормально і почувають себе добре. Випадки виникнення галюцинацій після загальної анестезії дуже рідкісні. Ми не використовуємо препарати, що містять галюциногенні речовини.

Які препарати використовують для анестезії у стоматології?

У клініці Sirius-Dent в Одесі використовуються сертифіковані препарати для анестезії виробництва США та Німеччини. Для проведення таргетної (цільової) інфузії (target-controlled infusion, TCI) застосовуються оригінальні препарати виробництва фармацевтичних компаній Fresenius, AstraZeneca і B. Braun.

Яку анестезію можна вагітним у стоматології?

Вагітним можна проводити будь-яку анестезію при стоматологічних втручаннях, головне, щоб препарати не містили адреналін. Він призводить до сильного зниження тонусу матки і підвищення артеріального тиску.

Залишилися питання?
Задайте їх спеціалісту Sirius-Dent на консультації

-20%
елайнери

Одеса. У листопаді - акція на вирівнювання зубів капами

Консультація стоматолога у подарунок

This site is registered on wpml.org as a development site.