Терапія - Клініка Sirius-Dent

Стоматологiя

Терапія

Терапія в стоматології — напрямок, в якому практикуються нехірургічні методи лікування зубів. В Sirius-Dent терапія є максимально щадною по відношенню до зубної тканини, це стає можливим завдяки сучасному підходу до лікування, новітнім методикам, унікальним матеріалам і, найголовніше, безперечній майстерності та накопиченому досвіду наших лікарів.

З якими проблемами можна звертатися до стоматолога-терапевта

Найчастіше до стоматолога-терапевта в Sirius-Dent звертаються за лікуванням:

 • карієсу (руйнування твердих тканин зуба);
 • пульпіту (запалення пульпи — сполучної тканини зуба з великою кількістю судин і нервових закінчень);
 • періодонтиту (запалення тканин, прилеглих до кореня зуба).

Мова йде як про гострі стани при цих захворюваннях, так і про хронічний їх перебіг. Це стосується як дітей, так і дорослих. Дорослі пацієнти також часто приходять до терапевта за професійною гігієною, корекцією естетики, лікуванням слизової оболонки ротової порожнини.

Передова, відповідальна та дбайлива терапія

Зателефонуйте нашому адміністратору та запишіться на консультацію за телефоном +38 (066) 125 86 31 або заповніть форму на сайті.

що варто знати

Чим відрізняється терапевтичне лікування в Sirius-Dent

Наші стоматологи-терапевти працюють за чітким алгоритмом із дотриманням основних принципів і завдань Sirius-Dent у лікуванні пацієнтів:

 • прагнення вникнути в причину проблеми;
 • пошук оптимального вирішення проблеми;
 • щадне ставлення до зубних тканин;
 • вилікування пацієнта.

Цим алгоритмом пояснюються і особливості терапевтичного лікування в Sirius-Dent:

 • Ретельний збір анамнезу. Ми чудово знаємо, що причиною виникнення, наприклад, карієсу, не завжди буває погана гігієна ротової порожнини. Фактором ураження твердої тканини зуба може стати і COVID, і ендокринологічні проблеми, і багато іншого. Тому при збиранні анамнезу та виборі методу лікування ми обов’язково враховуємо загальний стан здоров’я пацієнта. Іноді ми навіть просимо принести на прийом загальний розгорнутий аналіз крові, щоб розуміти, що відбувається в цілому з організмом пацієнта. Також лікар в Sirius-Dent завжди розпитає вас про попереднє лікування, якщо воно мало місце, і його результати. Тобто ми максимально вдаємося в подробиці при визначенні причин виникнення проблеми, що дозволяє нам вирішити її ефективно і швидко.
 • Вичерпна діагностика. Вона включає в себе об’єктивний огляд всієї порожнини рота, а не лише проблемної ділянки, огляд ураженої тканини зубів за допомогою збільшувальної камери, додаткові методи досліджень при необхідності (прицільний рентгенівський знімок зуба, ортопантомограма, комп’ютерна томограма).
 • Застосування сучасних методик, матеріалів і технологій. Наші лікарі в курсі всього нового, що з’являється в стоматологічній терапії, слідкують за змінами в європейських лікувальних протоколах, постійно працюють над підвищенням якості лікування і ефективності матеріалів, що використовуються.
 • Індивідуальний підхід. Це наш основний принцип роботи. Ми розуміємо, що будь-який, навіть найсучасніший матеріал або метод лікування потрібно застосовувати тільки з урахуванням індивідуальних особливостей конкретного пацієнта. Комусь підійде одне, комусь — інше, і наші стоматологи-терапевти навчилися визначати оптимальний спосіб вирішення проблеми для кожного пацієнта безпомилково.

Як проходить прийом у стоматолога-терапевта

На первинній консультації лікар проведе огляд ротової порожнини, збере анамнез і відправить при необхідності на додаткову діагностику.

Під час повторного прийому він вже докладно обговорить з вами план лікування, призначить кількість і дати візитів.

Часто буває, що пацієнтові стоматолога-терапевта потрібна поєднана допомога (наприклад, додатково повинен втрутитися хірург). В такому випадку лікар визначає правильний порядок лікування. Як правило, при необхідності хірургічних маніпуляцій, спочатку проводяться вони, а потім вже терапевтичне втручання.

При потребі терапевтичного лікування відразу кількох зубів лікування проводиться від найскладнішого випадку до самого простого.

Що буде, якщо відкладати візит до стоматолога-терапевта?

Тут все дуже індивідуально. Може, нічого страшного і не буде, але краще не відкладати.

Ми помітили, що якщо раніше до стоматолога-терапевта звертались найчастіше по гострому болю, то зараз пацієнти охоче приходять на профілактичні огляди кожні пів року, і це правильно. Проблему значно легше попередити на початковій стадії її розвитку:

Наші лікарі проводять терапевтичне лікування суворо за показами, вони не беруться лікувати зайве і непотрібне. Тому ви можете бути впевнені, що в Sirius-Dent ви в надійних (і компетентних!) руках.

Відгуки пацієнтів

Популярні питання

Чи можна лікувати пародонтит під час вагітності?

Пародонтит, що виник під час вагітності, можна і потрібно лікувати, щоб зберегти здоров’я ясен та зубів.

Чи можна, використовуючи вініри, візуально вирівняти положення зубів?

Ні, замаскувати нерівні зуби за допомогою вінірів так, щоб досягти позитивного естетичного результату – неможливо. Якщо зуби потребують корекції їхнього положення, то починати потрібно з ортодонтичного лікування, і після вже косметичні дефекти можна намагатися усувати за допомогою вінірів.

Чи посвітлішає емаль зубів після професійної чистки?

Після чистки зубів у стоматолога емаль світлішає в середньому на один тон. Ефект відбілювання буде особливо помітний при наявності пігментованого зубного нальоту.

Чи правда, що при пародонтиті не можна встановлювати дентальні імплантати?

При пародонтиті можна проводити імплантацію зубів. Імплантати не будуть розхитуватися і не випадуть, тому що принципи кріплення до сусідніх тканин у імплантату та у зуба кардинально різняться.

Як лікувати пародонтит під час вагітності?

Лікування пародонтиту під час вагітності передбачає регулярну професійну гігієну зубів та порожнини рота (частоту проведення процедур визначає стоматолог). Лікар також може рекомендувати використання лікувальної зубної пасти чи мазі від пародонтиту.

Верхній корінний зуб. Був пульпіт з видаленням нерва. Через кілька днів зуб почав боліти і реагувати на холодне. Лікар каже, що потрібно потерпіти. Чи це так?

Сам по собі зуб ніякою чутливістю не володіє. Чутливості йому надають нерви, які знаходяться у пульповій тканині. Якщо у вас був пульпіт, під час лікування якого вам видалили нерв і запломбували кореневий канал, то реагувати на температуру, солодке і кисле цей зуб не може. Він може боліти постійно незалежно від зовнішньої дії, або реагувати при надкушуванні. Але у другому випадку болить не сам зуб, а оточуючі його тканини.

Швидше за все, вам видалили нерви не з усіх каналів. У цьому випадку потрібно зробити повторний рентген зуба, щоб подивитися чистоту каналів. Якщо нерви видалені повністю, а канали запломбовані як належить, потрібно шукати іншу причину.

Кілька днів тому у мене запалилися ясна, іноді з’являється кров при чищенні зубів. Сьогодні була в лікаря і він призначив тижневий курс уколів в ясна Лінкоміцину. Але у мене є сумніви про користь цього методу.

Це взагалі не метод. У кожного препарату є медична методика застосування. Грубо кажучи, у довіднику написано, як і куди його застосовувати. Деякі ліки потрібно приймати перорально, деякі потрібно колоти внутрішньовенно або внутрішньом’язово, а деякі застосовувати у вигляді супозиторіїв.

Лінкоміцин — це антибіотик. Як і будь-які інші протимікробні препарати, його потрібно приймати системно, щоб він накопичився в крові. Місцеве застосування антибіотиків просто неефективне. Тим більше, у жодному підручнику або довіднику немає методики, у якій було б написано, що антибіотик потрібно колоти під слизову. Такої методики не існує, хоча на практиці ми про це регулярно чуємо.

Якщо у вас бактеріальне захворювання, антибіотики потрібно приймати перорально, як зазвичай. Якщо ж це вірусне, або будь-яке інше захворювання, Лінкоміцин не буде ефективний.

У мене зліва зверху біля 7 зуба м’які тканини, мабуть зуб всередині зруйнований, боляче натискати на ясна і кровоточить при всмоктуванні. Чи можливо його відновити без втрати чи все-таки доведеться видаляти?

Якщо навколо зуба тканини стали м’якими, то, швидше за все, там формується або норичний хід, або глибока зубоясенна кишеня. Якщо мова йде про кишеню, то це захворювання пародонта. Потрібно робити рентген і дивитися залишковий об’єм кісткової тканини, щоб визначити можливість збереження зуба. Ймовірно, при систематичній профгігієні вийде прибрати цей карман.

Якщо проблема не у пародонті, а у тому, що в зубі пульпіт або періодонтит, причина яких — інфекція всередині зуба, потрібно дивитися на стан здоров’я зуба. Можливо, його потрібно пролікувати або перелікувати, щоб усунути проблему. Якщо в результаті інфекції об’єм кісткової тканини занадто малий, аби утримати зуб, його потрібно видаляти. Через деякий час можна буде встановити імплантат і покрити його коронкою. Таким чином вийде відновити цілісність зубного ряду.

Хочу змінити 4 передні верхні зуби - зробити їх форми більш квадратними, наростити кути. Хотілось би дізнатися, як довго тримається результат після такої процедури і скільки приблизно вийде по вартості?

Якщо нинішня форма зубів — вроджена, а не результат травм або раніше проведеного лікування, то ми наполегливо не рекомендуємо проводити таку операцію. Порушувати цілісність здорових зубів заради естетики йде врозріз із принципом «Не нашкодь». Якщо ж виправлення форми зубів для вас дуже важливе, ми можемо запропонувати декілька варіантів.

Варіант перший — виправити форму зубів з допомогою композитного матеріалу. Однак цей матеріал нестабільний, так що через 2—4 роки проведену реставрацію зазвичай потрібно коригувати. І у цьому випадку дійсно щоразу наноситься травма зубові.

Варіант другий — встановлення на ці зуби вінірів або коронок. Вініри виглядають природніше і їх не потрібно змінювати кожні декілька років.

Вартість процедури корекції зубів залежить від того, що ви оберете, а також від матеріалів. Із цим питанням вам допоможуть наші адміністратори. Зателефонуйте за номером вказаним на сайті, і вони озвучать вам вартість.

Залишилися питання?
Задайте їх спеціалісту Sirius-Dent на консультації
This site is registered on wpml.org as a development site.