Нерідко стикаємося в своїй лікарській практиці з гайморитами (запаленням носових пазух), що були викликані стоматологічною патологією. Наприклад, періодонтитом, прикореневими кістами чи ускладненнями після лікування зубів.
Саме з приводу останньої причини Денис Валькевич оперував спільно з лікарем-отоларингологом Дмитром Пилипюком, до якого звернулася пацієнтка з типовими симптомами гаймориту:
Також було присутнє відчуття, що між ротовою порожниною та носом, як вона висловилась, «гуляє вітер».
Під час збору анамнезу з’ясувалось, що пацієнтці нещодавно провели протезування зубів. Біля верхівок зубних коренів, під мостовидними протезами виник запальний процес, що спровокував запалення гайморової пазухи.
Ситуація ускладнювалась тим, що між гайморовою пазухою та ротовою порожниною сформувалося сполучення, – в буквальному сенсі, дірка, а в самій пазусі було присутнє стороннє тіло – уламок щелепної кістки.
Це з правого боку. Ліва гайморова пазуха теж була запалена через прикореневі кісти зубів. І на додаток, пацієнтка відмовилась демонтувати дороговартісні цирконієві коронки, що б значно полегшило роботу хірургів.
До речі, хірурги двох спеціалізацій – щелепно-лицевий та ЛОР, були задіяні не лише через унікальність клінічного випадку. А тому, що такий склад хірургічної бригади є «золотим стандартом» при лікуванні ОДОНТОГЕННИХ (ЗУБНИХ) гайморитів. Співпраця дозволяє позбутись розбіжностей і швидко отримати гарні результати лікування.
Розпочав операцію колега, хірург-отоларинголог Дмитро Пилипюк. Завдяки майстерності лікаря вдалося вилучити стороннє тіло з пазухи через носові ходи, і уникнути більш травматичного втручання через відкритий доступ (зовнішні розрізи).
Наступні етапи виконав Денис Валькевич: зайшовши з піднебінної сторони, провів ревізію трепанаційного отвору, з кісткового співустя між гайморовою пазухою та порожниною рота. Згодом припідняв слизову гайморової пазухи, встановив колагенову мембрану і наклав шви.
Загалом, операція тривала близько 2-х годин і пройшла успішно. Проблема із співустям вирішена, сполучення, «дірки» між гайморовою пазухою та ротовою порожниною більше немає, прикореневі кісти видалено. І, що було важливо для пацієнтки, збережена цілісність її дороговартісних коронок: 14 одиниць з оксиду цирконію…