Ортодонтія - Клініка Sirius-Dent

Стоматологiя

Ортодонтія

Ортодонтія — напрямок в стоматології, який займається нормалізацією положення зубів, щелеп і різних органів, що приймають участь в процесі жування (жувальних м’язів, наприклад). Простіше кажучи, якщо в пацієнта в роті щось негарно або неправильно, ортодонт з допомогою спеціальних методів допомагає досягти того, щоб все було правильно, і, відповідно, красиво.

Ортодонтія

Коли потрібно звернутися до ортодонта?

Ортодонтичне лікування може скоригувати дуже багато порушень зубощелепної системи, воно володіє широкими можливостями, але, як правило, вимагає наполегливості пацієнта і його довіри до лікуючого лікаря.

В Sirius-Dent (Одеса) ортодонтичним лікуванням пацієнтів різного віку займається лікар-ортодонт Катерина Анатоліївна Марчук, один найдосвідченіших спеціалістів свого профілю.

Серед найпоширеніших причин звернення до лікаря-ортодонта в Sirius-Dent можна відмітити:

  • естетичні дефекти: зуб знаходиться в неправильному положенні, розгорнутий, повернутий, кривий тощо;
  • проблеми зі скронево-нижньощелепним суглобом (в щелепі щось клацає, болить, не закривається рот і т.п.);
  • необхідність вирівняти положення зубів перед протезуванням або встановленням вінірів (в таких випадках до ортодонта пацієнтів скеровують ортопеди);
  • шкідливі дитячі звички (на кшталт смоктання пальця або ротового дихання).

Катерина Марчук, лікар-ортодонт Sirius-Dent:

«Звернутися до ортодонта людей в основному спонукає зовнішній вигляд зубів. Найчастіша мотивація — саме естетична. Але одночасно люди стали більш грамотними, багато читають, розуміють, що неправильний прикус — це патологія, розуміють, коли потрібно йти до лікаря. А звернутися саме в Sirius-Dent варто, тому що тут класне обладнання, круті спеціалісти, і, що найголовніше, саме душевне відношення до пацієнтів».

Передбачуване та якісне ортодонтичне лікування

Зателефонуйте нашому адміністратору та запишіться на консультацію за телефоном +38 (066) 125 86 31 або заповніть форму на сайті.

Передбачуване та якісне ортодонтичне лікування

що варто знати

Які можливості має сучасна ортодонтія для дітей

Як правило, якщо мова йде про дітей, лікарі рекомендують розпочинати лікування в 6-7 років. Але до нас іноді звертаються і раніше, були випадки, коли вдалося розпочати корекцію положення зубів і в 4-5 років. Це вимагає певних умов, зокрема, щоб дитина була контактною, тим не менше, такі випадки були, і доволі багато.

В маленькому віці пацієнтів зазвичай застосовуються апарати, спрямовані на корекцію росту зубів і взаємовідношення щелеп. Їх можна розділити на знімні і незнімні.

До знімних ортодонтичних апаратів для дітей, наприклад, відносяться:

  • Різні трейнери. Вони являють собою спеціальні капи для обох щелеп, носити які потрібно кілька годин вдень і всю ніч під час сну — на зімкнутих зубах. Трейнер успішно вирішує проблеми скупченості зубів, відкритого прикусу, шкідливих ротових звичок, стимулює правильний розвиток щелепи і лицевого скелета.
  • Знімні ортодонтичні пластинки. Вони складаються з основи, виготовленої з медичного пластику, і металевих елементів-фіксаторів (кілець або пружин). Знімаються пластинки для гігієни зубів і під час прийому їжі. Знімні пластинки можуть мати різну конструкцію, тому виготовляються суворо індивідуально для кожного пацієнта. З їх допомогою можна вирішити безліч різноманітних ортодонтичних проблем: неправильне положення зубів, невідповідність щелеп, відкритий і глибокий прикус, надмірний нахил зубів, щілини при їх змиканні тощо.

В арсеналі сучасного ортопеда існує також безліч незнімних апаратів для корекції прикусу в дітей. Перерахуємо лише деякі:

  • Апарат Марко Роса. Це пластинкова конструкція, що виготовляється індивідуально за зліпками зубів маленького пацієнта. Вона закріплюється на жувальні зуби за допомогою кілець, маючи додаткову опору на клики. В центрі конструкції є гвинт, призначений для розширення верхньої щелепи. Апарат Марко Роса буде особливо корисний при нестачі місця для постійних зубів, що ростуть, зубів, що криво ростуть, перехресному прикусі, висуванні вперед нижньої щелепи, логопедичних проблемах, порушеннях носового дихання.
  • Дисталізатори. Це спеціальні апарати для верхньої щелепи, що дозволяють змістити моляри назад по зубній дузі, щоб розширити зубний ряд. Складаються з опорної пластикової пластини, яка прилягає до передньої частини піднебіння, силової дуги і кілець, які фіксуються на молярах. Використання дисталізаторів дозволяє позбавитися від скупченості постійних зубів, що ростуть, розвороту їх навколо своєї осі і неправильного прикусу, неминучих при нестачі місця в зубному ряду для постійних зубів.
  • Піднебінні бугелі. Металеві дуги, що розташовуються на верхній щелепі між корінними зубами. Бугелі фіксують корінні жувальні зуби в конкретному положенні або змушують повертатися навколо своєї осі.
  • Апарат Френкеля. Двощелепний пристрій зі складною конструкцією. Складається з металевого каркаса і, як правило, пластикових елементів у ділянці губ та щік. Використовується під час зміни тимчасового прикусу на постійний. Дозволяє уникнути надлишкового тиску губ і щік на щелепи і нормалізувати положення язика, досягти гармонійного розвитку зубощелепної системи дитини.

Які методи ортодонтичного лікування ми пропонуємо дорослим

Для дорослих пацієнтів, коли потрібно виправляти вже постійний прикус, варіантів лікування не менше. Найбільш затребуваними методами ортодонтичного лікування дорослих є:

  • Брекети. Невеликі замочки, які кріпляться на поверхню зуба і з’єднуються між собою металевою дугою. Різновидів брекетів — велика кількість, і за матеріалом виготовлення (металеві, керамічні, сапфірові і т.д.), і за конструкцією, і за способом фіксації на зубах (вестибулярні, або зовнішні, кріпляться до передньої поверхні зубів, лінгвальні — до задньої). Брекети — оптимальний і такий, що відмінно зарекомендував себе, всім відомий спосіб вирішення абсолютно різних ортодонтичних проблем.
  • Елайнери. Прозорі еластичні капи, які потрібні для того, щоб перемістити зуби в правильне положення. За рахунок певної кількості кап, що надягаються за схемою, можна вирівняти зуби без використання брекет-системи. Необхідна кількість кап індивідуальна, тобто залежить від кожного конкретного випадку, знімати і надягати капи пацієнти можуть самостійно. Елайнери виготовляються з тонкого безпечного полімеру за допомогою 3D-друку за індивідуальним дизайном.
  • Комбіноване лікування з використанням мікроімплантатів. Мікроімплантати — це титанові мікрогвинти довжиною 6-17 міліметрів і діаметром до 2 міліметрів, які вкручуються в кістку і слугують опорою для пересування зубів під час ортодонтичного лікування. Використання мікроімплантатів спільно з незнімними ортодонтичними апаратами дозволяє значно скоротити строк лікування. По закінченню лікування мікрогвинти легко вилучаються з кісткової тканини.

Як проходить консультація ортодонта

Консультація ортодонта може бути первинною і повторною. На первинному прийомі лікар:

  • бесідує з пацієнтом;
  • з’ясовує скарги, мотивацію;
  • збирає докладний анамнез;
  • здійснює огляд і пальпацію ротової порожнини;
  • знімає діагностичні відбитки зубів для детальнішого вивчення ситуації;
  • призначає необхідні додаткові дослідження (комп’ютерну томографію, панорамний знімок, телерентгенограму тощо).

Повторна консультація проводиться, коли є результати всіх додаткових досліджень. Під час неї вже може бути озвучений план лікування або пацієнтові буде запропоновано кілька варіантів з інформацією про плюси і мінуси кожного з них. Після другої консультації адміністратором клініки може бути підрахована приблизна вартість лікування.

Відгуки пацієнтів

Популярні питання

Чи можна досягти голівудської посмішки за допомогою ортодонтичного лікування?

Іноді можна. А іноді після ортодонтичного лікування потрібно додаткове – вініри, протезування, коронки. У будь-якому випадку сучасна стоматологія дозволяє максимально наблизитись до бажаного результату.

Як довго потрібно носити брекети?

Стандартизувати терміни ортодонтичного лікування дуже складно. Часто лікування за допомогою брекет-системи може тривати до двох років, але все дуже індивідуальне і залежить від діагностики та плану лікування. Чим точніша діагностика та вивірений план лікування, тим прогнозованіші терміни.

Наскільки неприємне ортодонтичне лікування?

Скажімо так, воно цілком сумісне із нормальним життям. Просто треба розуміти, що спочатку будуть певні незручності, до яких потрібно адаптуватися. І налаштувати себе, що це явище є тимчасовим, проте результат буде відмінним. До того ж існує безліч методів, щоб мінімізувати неприємні відчуття: наприклад, віск або силікон, якими обробляються гострі краї ортодонтичних апаратів. Крім того, з вами завжди на зв’язку будуть лікар і адміністратор клініки, ви не залишитеся з ортодонтичним апаратом віч-на-віч, а отримуватимете постійну підтримку.

Мені 23 роки, є проблеми з кривим рядом зубів, у мене комплекси через це. Що мені краще зробити: пластинку чи брекети? Який варіант дешевше?

Все залежить від ситуації. Якщо у вас просто нерівно розташовані зуби, то це можна виправити з допомогою як брекетів, так і з допомогою елайнерів. Якщо є порушення форми кісткової тканини, то, як правило, потрібно використовувати змішану техніку. На якомусь етапі необхідно носити пластину, на якомусь — брекети та елайнери. Якщо кісткова деформація значна і з допомогою назубних апаратів це вирішити не можна, то спершу необхідно провести хірургічне втручання. Хірург виправляє кісткову проблему, а лише після цього ортодонт упорядковує зубний ряд і вибудовує зуби рівно. Тому питання про те, що дешевше, некоректне. Спершу необхідно оцінити ситуацію і зрозуміти, яку саме техніку вирівнювання зубів необхідно використовувати у вашому випадку.

Мені 27, хочу поставити брекети для виправлення верхнього кривого ряду зубів. Читав, що іноді потрібно видаляти частину зубів спочатку. Чи обов’язково видаляти зуби чи можна без видалення?

Кожен зуб має свою ширину, своя ширина є й у щелепи. Якщо сумарна ширина всіх зубів відповідає ширині щелепи, зуби розташовані рівномірно (рівний зубний ряд). Якщо сумарна ширина всіх зубів менше, ніж ширина щелепи, то між зубами утворюються проміжки (діастеми і треми). Якщо сумарна ширина зубів більше ширини щелепи, то зуби розміщені нерівномірно і заходять один на інший.

Якщо у вас третій варіант, але при цьому різниця у ширинах невелика, то можна спробувати розташувати зуби рівномірно. Якщо ж зуби дуже крупні, а щелепа вузька, то у цьому випадку доводиться видаляти премоляри, щоб інші зуби можна було поставити в правильне положення.

У кожному випадку на початку лікування проводиться дослідження. Знімається відбиток і відливається діагностична модель, на якій і виконуються всі необхідні заміри. Також робляться рентгенівські знімки голови збоку і панорамний одразу всіх зубів. На підставі цих досліджень лікар-ортодонт за спеціальною методикою проводить ряд складних замірів, щоб спрогнозувати результат лікування. І тільки після проведення усіх досліджень можна говорити про необхідність видалення премолярів.

У мене брекети. Я хочу на період брекетів поставити вініри, зверху брекетів. Так можна зробити?

Брекети наклеюються на зуби у певних місцях. Крізь них проходить ортодонтичний дріт, який і виправляє прикус. З часом цей дріт потрібно змінювати. Наприклад, ставити з круглим перерізом замість квадратного. Сам дріт кріпиться до брекетів за допомогою спеціальних гумових лігатур, які також з часом потрібно змінювати. Якщо на брекети наклеїти вініри, це буде виглядати вкрай неестетично. Але найголовніше — у цьому випадку у лікаря не буде можливості замінити брекети, дріт або лігатури. Тому ставити вініри зверху брекетів не можна. Якщо ви хвилюєтесь за естетичний вигляд зубів, сьогодні можна обрати малопомітні або прозорі брекет-системи.

Чи можна, використовуючи вініри, візуально вирівняти положення зубів?

Ні, замаскувати нерівні зуби за допомогою вінірів так, щоб досягти позитивного естетичного результату – неможливо. Якщо зуби потребують корекції їхнього положення, то починати потрібно з ортодонтичного лікування, і після вже косметичні дефекти можна намагатися усувати за допомогою вінірів.

Яка брекет-система для дітей краща: естетична чи металева?

Металева брекет-система для дітей краща, тому що вона практичніша і краще контролюється лікарем. Для корекції прикусу за допомогою звичайної брекет-системи потрібно менше часу, що означає зниження навантаження на зубну емаль і пародонт. Але при виборі виду брекетів обов’язково враховується і психологічний фактор — ортодонтичне лікування не повинно завдавати дитині дискомфорту.

Які брекет-системи краще: самолігуючі чи звичайні?

Самолігуючі брекет-системи не регулюються самі. Їх відмінність від звичайних полягає в тому, що дуга фіксується з допомогою спеціальних замків, а не резинок. Самолігуючі брекети мають той же діапазон ускладнень що й звичайні.

Залишилися питання?
Задайте їх спеціалісту Sirius-Dent на консультації

-20%
імплантація

Одеса. У жовтні - акція до 20-річчя клініки

Консультація імплантолога безкоштовна
Професійна гігієна перед імплантацією - у подарунок!

This site is registered on wpml.org as a development site.