Стоматологія для підлітків - Клініка Sirius-Dent

Стоматологiя

Стоматологія для підлітків

Ми виділяємо підліткову стоматологію в окремий напрямок. А все тому, що зуби підлітка — вже не молочні, але їх тканини ще не є зрілими. Наприклад, зубній емалі для того, щоб визріти і в повній мірі виконувати свої захисні функції, потрібно як мінімум 2-3 роки, і в цей час вона вкрай вразлива перед карієсом. Часто навіть у підлітків ще не повністю сформовані корені зуба. Тому лікувати підлітка як дорослого — неправильно. Як дитину — також.

Лікар-стоматолог для підлітка в ідеалі має володіти поєднаними знаннями і навичками як в дитячій, так і в дорослій стоматології. І ще бажано — в психології, тому що знайти підхід до людини в перехідному віці іноді буває завданням із зірочкою.

Такого лікаря знайти нелегко. Але в Sirius-Dent він є! І це Олена Вікторівна Горова, наш чудовий підлітковий стоматолог. Вона дуже любить лікувати зуби підліткам, вміє з ними потоваришувати і мотивувати їх до правильної гігієни ротової порожнини, щоб проблем із зубами в дорослому віці в них було якомога менше.

Крім того, при необхідності певного виду лікування, до вирішення проблеми з зубами у підлітків може підключатися ціла команда: ортодонт, хірург, ортопед.

Особливий підхід до лікування зубів підлітків

Зателефонуйте нашому адміністратору та запишіться на консультацію за телефоном +38 (066) 125 86 31 або заповніть форму на сайті.

що варто знати

Підліткова стоматологічна терапія

Підліткам не дуже властиві правильні гігієнічні звички, але в той же час властиво приховувати від батьків неприємні відчуття, пов’язані з проблемами зубів. Як результат, нерідко на прийом до лікаря підлітки потрапляють з глибоким карієсом і сильними больовими відчуттями.

При цьому основним завданням підліткового стоматолога-терапевта є збереження життєздатності зуба, щоб дати можливість його емалі дозріти, а кореням сформуватися. Зробити це можна, тільки зберігши повністю або частково пульпу зуба («нерв»). Цього і намагається досягти підлітковий стоматолог-терапевт, використовуючи по максимуму всі свої знання і навички, а також стоматологічні матеріали останнього покоління.

Ми пропонуємо підліткам як традиційне лікування зубів, так і лікування під седативною анестезією.

Окремим пунктом на консультації у підліткового стоматолога-терапевта стає навчання коректній гігієні ротової порожнини.

Олена Горова, стоматолог-терапевт клініки Sirius-Dent:
«Підлітків вже можна (і потрібно!) мотивувати до правильної гігієни зубів, їм легко пояснити, чому так важливо ретельно слідкувати за чистотою ротової порожнини. Багатьох я просто веду в кімнату гігієни і вчу чистити зуби: вони при мені працюють щіткою, а я корегую, якщо щось не так, і їм стає все зрозуміло. На жаль, багато хто чистить зуби неправильно, але, на щастя, це можна виправити».

Підліткова хірургія

У веденні хірурга-стоматолога для підлітків знаходяться ті ж питання, що й для дорослих:

Єдиним виключенням є імплантація: імплантати можна встановлювати лише з 18 років.

Щелепно-лицевий хірург (що має досвід роботи, не лише з дітьми, дорослими, але й з підлітками) допоможе вашій дитині, що дорослішає, в таких ситуаціях:

  • травми зубів;
  • травми кісток і м’яких тканин обличчя (переломи, розсічення, порізи тощо);
  • доброякісні і злоякісні новоутворення і багато іншого.

Доступна для підлітків в Sirius-Dent і ендоскопічна хірургія. В основному пацієнтам нашої клініки вона допомагає при лікуванні одонтогенного гаймориту, тобто використовується при оперативному лікуванні гайморових пазух. На відміну від ЛОР-хірургії, де операції на гайморових пазухах за допомогою ендоскопа проводяться через ніс, у щелепно-лицевій хірургії оперативний доступ в пазухи забезпечується через ротову порожнину, але він так само не травматичний завдяки ендоскопу — спеціальному оптичному приладу, що дозволяє через невеликий розріз точно бачити і ретельно візуально контролювати операційне поле.

Підліткова ортодонтія

У підлітків в ортодонтії мова йде в основному про змінний чи вже постійний прикус, для корекції проблем з яким можуть використовуватися різноманітні методи. Найбільш затребуваними методами ортодонтичного лікування дорослих є:

  • Брекети. Це система невеликих замочків, які кріпляться на поверхню зуба і з’єднуються між собою металевою дугою. Різновидів брекетів існує дуже багато. За матеріалом виготовлення вони можуть бути металевими, керамічними, сапфіровими і т.д. За способом фіксації на зубах — вестибулярні (зовнішні), які кріпляться до передньої поверхні зубів, і лінгвальні, які кріпляться до задньої. Брекет-системи можуть відрізнятися також конструкцією, але всі вони є оптимальним і таким, що відмінно себе зарекомендував, способом вирішення абсолютно різних ортодонтичних проблем.
  • Елайнери. Являють собою прозорі еластичні капи, які потрібні для того, щоб перемістити зуби в правильне положення. Є хорошою альтернативою брекет-системі. За рахунок певної кількості елайнерів, що надягаються за схемою, також можна успішно вирівняти зуби. Необхідна кількість кап індивідуальна для кожного пацієнта. Знімати і надягати капи пацієнти можуть самостійно. Елайнери виготовляються з тонкого безпечного полімеру за допомогою 3D-друку за індивідуальним дизайном.

Підліткова ортопедія

В ортопедії найбільш затребуваними запитами для підлітків є виготовлення і встановлення коронок і вкладок.

Підліткам ми рекомендуємо за потреби встановлювати коронки з діоксиду цирконію — з естетичних причин. Вони виглядають як «рідні» зуби і їх наявність залишиться абсолютно непомітною для оточуючих, що дуже важливо для підлітків, що мають схильність комплексувати з приводу зовнішнього вигляду.

Що стосується вкладок. Як ми вже відзначали, часто підлітки потрапляють на прийом до стоматолога вже з доволі глибоким карієсом. Рішень може бути два. Перше — формувати пломбу в порожнині зуба шар за шаром, ретельно обробляючи і шліфуючи кожен. Друге — виготовити пломбу в зуботехнічній лабораторії і вклеїти вже готову в порожнину зуба. Плюсами цього методу в Sirius-Dent є:

  • Власна зуботехнічна лабораторія. Ми робимо вкладки саме в нашій лабораторії, це дуже зручно для командної роботи і надзвичайно важливо для ефективної комунікації між лікуючим лікарем і зубним техніком.
  • Унікальні технології. Власна лабораторія дозволяє запропонувати пацієнтам спеціальні напрацювання, аналогів яким немає в інших клініках Одеси.
  • Використання цифрової стоматології. Комп’ютерне моделювання дозволяє зробити максимально точний індивідуальний дизайн вкладок (і, до речі, коронок також), зробивши тим самим ортопедичну конструкцію якіснішою, а процес лікування — більш швидким та комфортним для пацієнта.

Ми добре розуміємо специфіку лікування підлітків, тому пропонуємо їм лікування з урахуванням їх анатомічних та фізіологічних особливостей.

Над вирішенням проблем із зубами вашого підлітка готова працювати ціла команда: терапевт, хірург, ортодонт, ортопед, застосовуючи найсучасніші матеріали, методики і технології.

Відгуки пацієнтів

This site is registered on wpml.org as a development site.