Ортодонтія і ортогнатична хірургія в Одесі - стоматологія Sirius-Dent

Щелепно-лицева хірургія

Ортодонтія та ортогнатична хірургія

Ортодонтія та ортогнатична (щелепно-лицева) хірургія в стоматології є взаємодоповнюючими частинами лікування патологій прикусу і зубощелепної системи. Неправильний прикус і порушення функції скронево-нижньощелепного суглоба може бути наслідком не лише патологій зубних рядів, але й неправильного положення щелеп або аномалій розвитку кісток лицевого скелета. У такому випадку проводиться поєднане лікування, що включає в себе злагоджену роботу ортодонта і щелепно-лицевого хірурга.

Коли потрібна ортогнатична операція

Ортодонт займається підготовкою пацієнта до ортогнатичної операції — проводиться корекція положення зубів і усунення неправильного прикусу з допомогою ортодонтичної апаратури. Другим етапом лікування є хірургічне виправлення положення щелеп відносно одна одної. Післяопераційним веденням пацієнта займається ортодонт. Ортогнатична операція показана при лікуванні вроджених пороків розвитку щелепи і неправильному положенні щелепних кісток відносно одна одної. У цьому випадку усунути патології зубощелепної системи з допомогою лише ортодонтичного лікування неможливо.

Виправляємо навіть самі важкі аномалії

Основні покази до проведення ортогнатичної операції:

  • асиметрія обличчя, викликана неправильним анатомічним положенням, формою або розміром щелеп;
  • надмірна розвиненість нижньої щелепи, що порушує пропорції обличчя;
  • недорозвинення однієї зі щелеп;
  • порушення функції зубощелепної системи — проблеми з пережовуванням їжі, надмірне
  • навантаження на скронево-нижньощелепний суглоб;
  • відкритий скелетний прикус (змикається лише бокова група зубів);
  • нічне апное — короткочасна зупинка дихання під час сну;
  • хропіння.

Ортогнатична операція (кісткова пластика обличчя) дозволяє відновити правильне положення щелепних кісток і м’яких тканин обличчя. Завдяки цьому профіль пацієнта стає гармонійним, зникають проблеми з прийомом їжі, підвищується якість життя. Ортогнатичну операцію проводять пацієнтам у віці від 20 років, коли закінчується ріст кісткової тканини.

Щелепно-лицевий хірург Денис Валькевич та ортодонт Катерина Марчук

Вирішуємо естетичні та функціональні завдання

Запишіться на консультацію за телефоном +38 (066) 125-86-31 або заповніть форму на нашому сайті

що варто знати

Підготовка до лікування

Підготовка до ортодонтичного лікування і наступної ортогнатичної операції розпочинається з консультації з профільними спеціалістами — ортодонтом і щелепно-лицевим хірургом. Потім пацієнт проходить низку обстежень, що включають в себе комп’ютерну томографію (КТ) щелеп, телерентгенограму, функціональну діагностику оклюзії в артикуляторі (дослідження співвідношення щелеп у динаміці).

Ортодонт і щелепно-лицевий хірург вивчають результати обстежень, фотографії і діагностичні моделі щелеп, а потім спільно розробляють план лікування і обговорюють його з пацієнтом. Безпосередньо перед ортогнатичною операцією пацієнт консультується з анестезіологом і здає призначені ним аналізи.

Етапи лікування

У випадку мезіального прикусу, що супроводжується звуженням верхньої щелепи і надмірною розвиненістю нижньої щелепи, першим етапом ортодонтичного лікування є розширення верхньої щелепи (проводиться спільно зі щелепно-лицевим хірургом). Операція передбачає розсічення серединного піднебінного шва і виличних дуг, а також встановлення спеціального ортодонтичного апарата MSE на мікрогвинтах. При підготовці до ортогнатичної операції також використовуються брекет-системи та інші ортодонтичні апарати, спрямовані на виправлення деформації зубних рядів і розширення верхньої щелепи.

Другим етапом лікування складних патологій зубощелепної системи є ортогнатична операція — однощелепна або двощелепна остеотомія. Виправлення мезіального прикусу хірургічним шляхом передбачає зміщення верхньої щелепи вперед, а нижньої назад. Операція найчастіше проводиться двома етапами, одразу обидві щелепи оперують рідко.

Іноді при мезіальному прикусі може виконуватися однощелепна операція — сагітальна остеотомія, що передбачає розпил тіла нижньої щелепи і зміщення її фрагментів відносно один одного (остеотомія нижньої щелепи). При дистальному прикусі, що характеризується зміщенням верхньої щелепи вперед, проводиться операція з висування нижньої щелепи. Для того щоб утримувати правильне положення щелеп після ортогнатичної хірургії, застосовуються міжщелепні еластики, які надягають на брекети. Пацієнт носить їх впродовж місяця.

«Реабілітація після ортогнатичної операції триває близько 6 місяців. Впродовж цього часу пацієнт спостерігається в ортодонта і продовжує лікування. Після зняття брекет-системи застосовуються різноманітні ретенційні апарати — капи, пластинки, міофункціональні трейнери, які обов’язково потрібно носити, щоб не допустити зміщення зубних рядів» — Катерина Анатоліївна Марчук, ортодонт клініки Sirius-Dent.

Результат лікування

Результатом ортогнатичної операції з виправлення прикусу в Одесі у клініці Sirius-Dent є нормалізація функції зубощелепної системи пацієнта: зниження навантаження на скронево-нижньощелепний суглоб, нормалізація жувальної функції, у деяких випадках — виправлення дефектів мови. Зовнішність пацієнта стає більш гармонійною за рахунок виправлення асиметрії обличчя.

Що буде, якщо не лікувати ортодонтичні проблеми?

Якщо не проводити ортодонтичне лікування, то через неправильний прикус зубощелепна система буде постійно піддаватися надмірному навантаженню. Це проявляється у вигляді підвищеної стертості зубів, головного болю, проблем з жуванням.

Популярні питання

Чи можна вилікувати порушення прикусу без операції?

При виражених ортодонтичних патологіях і деформації щелепних кісток ортогнатична операція необхідна. Застосування лише брекет-систем або інших ортодонтичних апаратів буде неефективним, а у деяких випадках може зашкодити.

Скільки триває реабілітація після ортогнатичної операції?

Реабілітація після ортогнатичної операції триває впродовж шести місяців. Пацієнт спостерігається в ортодонта і продовжує лікування для закріплення результатів кісткової пластики.

Чи потрібно після операції проходити лікування в остеопата або кінезіолога?

Оскільки скелетні порушення щелеп тісно пов’язані з поставою, після ортодонтичного і ортогнатичного лікування необхідно пройти реабілітацію у реабілітолога, кінезіолога або остеопата. Це важливе доповнення до основного лікування.

Мені протезували верхню щелепу, в результаті центр зміщений у бік, лікар пояснив мені це тим, що в мене деформація кістки і вуздечка також зміщена. Чи правий він? Чи можна це якось виправити?

Справді іноді буває так, що різці верхньої або нижньої щелепи розташовані не по центру, а зміщені відносно центральної осі голови. Таке зміщення може бути результатом як травми, так і вродженої деформації. За такої ситуації виготовити мостоподібний протез із коронками на цих зубах так, щоб центральна лінія співпадала з віссю обличчя, практично неможливо. Так що так, при сильному зміщенні побудувати центральну лінію не виходить. Але кожен випадок потрібно розглядати окремо. Можливо, ми зможемо допомогти вам у цій ситуації.

Залишилися питання?
Задайте їх спеціалісту Sirius-Dent на консультації

-5%

На будь-яку послугу клініки у вересні

Знижка діє до 30.09.24
при записі через сайт клініки

(у тому числі на ІМПЛАНТАЦІЮ)

This site is registered on wpml.org as a development site.