Видалення об’ємної пухлини верхньої щелепи

Як ви знаєте, щелепно-лицеві операції в Sirius-Dent виконує головний лікар клініки, Денис Валькевич, за плечима якого — більше 20 років практики у щелепно-лицевій хірургії.

Денис Вячеславович також є щелепно-лицевим хірургом Центру патології голови та шиї (київської лікарні «Феофанія»), де разом з керівником центру, Ігорем Білоцерківським, спеціалізується на оперативному лікуванні найскладніших випадків.

Хочемо розповісти про випадок, коли пацієнтові видалили дуже об’ємну доброякісну пухлину верхньої щелепи.

Крім пухлини пацієнту видалили кілька зубів і встановили обтуратор (спеціальний медичний пристрій для закриття неприродних отворів), щоб захистити операційну зону, прикрити ранове поле і дати можливість правильно формуватися тканинам.

Після загоєння, через 6 місяців, планується другий етап лікування — відновлення відсутніх зубів і кісткової тканини.
А розпочалося все для пацієнта кілька ( ! ) років тому. З того, що пацієнт язиком відчув, що піднебіння набуло незвичної форми. Але лікарі, до яких він звертався …відправляли його полоскати пухлину, прикладати до неї мазь і, в основному, спостерігати. У результаті пухлина розрослася до величезних розмірів, зайнявши половину (!!!) верхньої щелепи і заповнивши до половини гайморову пазуху.

Висновок з цієї історії може бути такий: при будь-якому хворобливому відчутті в щелепно-лицевій ділянці варто перестрахуватися і звернутися до хірурга. Є золоте правило: якщо в роті з’явилося щось незвичайне і не заживає довше тижня — потрібно до лікаря.