Гнатологія - Клініка Sirius-Dent

Стоматологiя

Гнатологія

Гнатологія — розділ стоматології, що спеціалізується на взаємодії елементів зубощелепної системи і особливу увагу приділяє скронево-нижньощелепним суглобам і жувальним м’язам.

Спеціаліст-гнатолог займається лікуванням і нормалізацією функції зубощелепної системи в ширшому масштабі, ніж ортодонт, володіючи знаннями і в ортодонтії, і в ортопедії, і навіть в щелепно-лицевій хірургії. Всі ці знання допомагають йому вирішувати спільно з лікарями цих спеціалізацій найскладніші проблеми. Зокрема, грамотний гнатолог спільно з гуру щелепно-лицевої хірургії в Sirius-Dent творять дива.

Мало які стоматологічні клініки готові надати пацієнтам можливість консультації гнатолога і професійного лікування гнатологічних проблем. Ми пишаємося тим, що Sirius-Dent входить до числа цих небагатьох клінік. Прийом в нас проводить Катерина Анатоліївна Марчук.

Катерина Марчук, лікар-ортодонт, гнатолог Sirius-Dent

«Завдання гнатолога — вибудувати положення зубів таким чином, щоб це було комфортно всім елементам зубощелепної системи, в першу чергу скронево-нижньощелепному суглобу, жувальним м’язам і пародонту. Часто до гнатолога пацієнтів скеровують на консультацію лікарі суміжних спеціальностей — ортодонти і ортопеди, коли потрібен комплексний підхід у лікуванні. На перше місце в гнатологічному лікуванні виходить не естетика, а саме нормалізація функції зубощелепної системи».

Усуваємо дисбаланс у системі суглоби-м'язи-зуби.

Зателефонуйте нашому адміністратору та запишіться на консультацію за телефоном +38 (066) 125 86 31 або заповніть форму на сайті.

що варто знати

Коли потрібно звернутися до гнатолога

Список симптомів, з якими пацієнт може звернутися до гнатолога, дуже великий. Іноді можна навіть не запідозрити, що за рішенням проблеми потрібно прийти в стоматологічну клініку, настільки різноманітні ознаки порушення функціональності зубощелепної системи. Ви можете зрозуміти, що вам потрібна консультація гнатолога, якщо помітили в себе:

 • клацання щелеп;
 • хрускіт у скронево-нижньощелепному суглобі;
 • часткову втрату слуху;
 • утруднення при відкритті рота (стає легше відкрити рот тільки якщо зробити якісь рухи щелепою);
 • постійний біль у скронево-нижньощелепному суглобі;
 • систематичні мігрені;
 • напруження в жувальних м’язах;
 • шум у вухах;
 • труднощі при жуванні в цілому або лише однією стороною рота.

Ці симптоми можуть бути присутні у різних комбінаціях.

Що являє собою консультація гнатолога

На первинній консультації лікар поцікавиться вашими скаргами, збере анамнез і обов’язково здійснить огляд ротової порожнини. Під час огляду гнатолог оцінить:

 • цілісність зубного ряду;
 • якість змикання зубів;
 • діапазон рухів щелеп;
 • широту відкривання рота;
 • кількість больових точок.

Далі лікар призначить додаткові діагностичні дослідження. Насамперед гнатологія в клініці Sirius-Dent — це якісна діагностика. Без точної діагностики лікування ефективним не буде і може навіть зашкодити, тому її значення важко переоцінити. Серед діагностичних інструментів гнатолога:

 • комп’ютерна томографія;
 • магнітно-резонансна томографія;
 • телерентгенографія (дозволяє за допомогою рентгену отримати панорамний знімок щелепи і зубів в прямій і бічній проекціях);
 • використання артикулятора.

Артикулятор — спеціальне пристосування, яке використовується в гнатології для відтворення індивідуального руху нижньої щелепи пацієнта. Працює це так: у пацієнта знімається відтиск із зубів, потім за допомогою спеціальних реєстраторів прикусу моделі зубів поміщаються в артикулятор. Він точно відтворює роботу скронево-нижньощелепних суглобів конкретної людини, що дозволяє встановити точний діагноз у випадку дисфункції жувального апарату і — при потребі — змоделювати ортопедичну конструкцію із врахуванням скронево-нижньощелепних суглобів у конкретного пацієнта.

На повторній консультації за результатами всіх проведених досліджень вам буде представлений план лікування з інформацією про плюси та мінуси вибраного методу і розрахованою адміністратором клініки вартістю.

Як виглядає лікування у гнатолога

Першим етапом лікування є сплінт-терапія — застосування спеціальних апаратів, які дозволяють поставити щелепу в таке положення, яке зручне для скронево-нижньощелепного суглоба і жувальних м’язів. Такими апаратами є різні шини і капи. Лікувальні капи виготовляються для кожного пацієнта з використанням цифрового моделювання.

В подальшому правильне положення щелеп може бути зафіксовано з допомогою:

Способів гнатологічного лікування безліч і стандартизувати їх неможливо, так як лікування підбирається індивідуально для кожного пацієнта.

Потрібно розуміти, що у випадку гнатологічних проблем повне вилікування неможливе. Завдання співпраці лікаря і пацієнта — досягти стійкої ремісії. Тобто пацієнтові повинно бути комфортно, симптоматика має зникнути, функція щелепно-лицевої системи має бути нормалізована або компенсована таким чином, щоб працювати без збоїв могла максимально довго.

Відгуки пацієнтів

This site is registered on wpml.org as a development site.