Лікування карієсу - Клініка Sirius-Dent

Стоматологiя

Лікування карієсу

Здавалося б, що в стоматології може бути простіше за карієс? Але не все так просто і ми чудово знаємо, до чого може призвести відкладення лікування на потім або непрофесійне лікування цього підступного захворювання. Розповідаємо про карієс та його лікування коротко і простою мовою.

Що таке карієс?

Якщо по-простому, це мікроорганізми, які з’їли, тобто зруйнували частину зуба, продовжують там жити і руйнувати його далі. Карієс має хронічну та гостру форми перебігу.

Безболісне лікування карієсу. Запишіться на консультацію.

20 років тому переважала хронічна форма перебігу карієсу, коли з інфікованим зубом можна було жити роками, не звертаючись за лікуванням до стоматолога. Але зараз ситуація кардинально змінилася. Пацієнти приходять до нас переважно з гострим карієсом, який розвивається дуже швидко. Зуб може зруйнуватись дуже швидко.

Передове лікування карієсу

Зателефонуйте нашому адміністратору та запишіться на консультацію за телефоном +38 (066) 125 86 31 або заповніть форму на сайті.

що варто знати

Як зрозуміти, що маєте карієс?

Зазвичай люди починають підозрювати недобре вже тоді, коли в зубі з’явилася дірка. Однак більш ранній симптом карієсу – зміна кольору зубної емалі. Якщо вона потемніла, поспішайте до лікаря. Можна просто не нехтувати регулярними профілактичними оглядами стоматолога, щоб лікар помітив карієс на стадії, коли він ще не глибокий.

Симптоми карієсу:

  • емаль змінила колір (потемніла).
  • змінилась поверхнева цілісність зуба, у ньому з’явилася порожнина (дірочка).

У цьому треба враховувати, що з зміні кольору емалі карієс вже середній чи глибокий. А якщо ви виявили в зубі дірку, то там вже йтиметься не тільки про карієс, а й, швидше за все, пульпіт і періодонтит у доважку, тому постановкою пломби справа не обмежиться. Прийде лікувати кореневий канал і, можливо, навіть надягати коронку.

У наші дні характер перебігу карієсу значно змінився, — розповідає лікар-стоматолог Sirius-Dent Горова Олена Вікторівна. — Карієс має хронічну та гостру форми. Багато років тому, коли доступ до вуглеводів у людей був не такий вільний, як зараз, карієс мав, як правило, хронічну форму течії: якщо він з’являвся, то розвивався протягом 3-5, а то й 7 років, це був повільно поточний процес. Зараз ми маємо переважно справу з гострим карієсом, коли процес розвивається стрімко і зуби руйнуються дуже швидко.

Іншими словами, якщо раніше людина могла запідозрити у себе карієс, але подумати, «ай, піду до стоматолога через рік», і цей план справді цілком міг спрацювати і зміни в тканині зуба протягом року були не такими вже сильними, то зараз через рік до стоматолога можна прийти вже лише з коренем від зуба. І закінчиться карієс вже видаленням цього кореня, тому що лікувати там нема чого.

Тому слідкуйте за здоров’ям зубів, відвідуйте стоматолога з профілактичною метою, і не відкладайте лікування карієсу, коли воно необхідне.

Коли потрібно звернутися до стоматолога, якщо ви підозрюєте карієс?

Завтра. Як ми вже говорили, зараз переважає гостра форма перебігу карієсу, і якщо звернутися до лікаря вже з діркою в зубі, справа може закінчитися не просто постановкою пломби, а й лікуванням кореневих каналів, а також надяганням коронки, бо ситуація ускладниться пульпітом та періодонтитом.

Як лікують карієс у Sirius-Dent

Як би дивно це не прозвучало, але наша основна перевага саме в тому, що ми ЛІКУЄМО карієс. Справа ось в чому: лікування карієсу — це не встановлення пломби.

Лікування карієсу — це висічення, тобто випилювання всіх інфікованих тканин зуба, — розповідає наш головний лікар Денис Вячеславович Валькевич. — Такі ділянки визначаються візуально: це змінені у кольорі емаль і дентин. Крім того, є спеціальні карієс-маркери: лікар може нанести їх на поверхню зуба, і вони зафарбують ділянки, які ще ушкоджені мікроорганізмами. І він зможе допиляти те, що залишилось.

І ось коли висічені всі патологічно змінені тканини, ми кажемо про те, що карієс вилікуваний. А далі настає другий етап — відновлення анатомічної цілісності зуба, ось тут, власне, лікар і встановлює пломбу.

Наші лікарі чудово знають головне: якщо встановити пломбу, не випилявши всі патологічно змінені тканини, карієс продовжить розвиватися і руйнувати зуб. Лікувати карієс — провідний принцип у нашій роботі.

Чим закінчується візит людини з карієсом у Sirius-Dent?

Анестезія. Пломба. Приймати їжу можна вже через годину. Хоча насправді, можна й відразу, як тільки стоматолог від вас відвернувся, але ми все-таки рекомендуємо вичекати час, щоб минуло оніміння частини язика і губи після анестезії).

Не відкладайте те, що потрібно зробити завтра.

Відгуки пацієнтів

This site is registered on wpml.org as a development site.