Знахідка в гайморовій пазусі: хепі-енд завдяки спільній роботі двох хірургів

Це була спільна операція з ЛОР-хірургом Інституту VIRTUS Олександрою Цепколенко. Це дуже гарний приклад колегіальної роботи отоларинголога та щелепно-лицевого хірурга.

Випадок був екстраординарним. Дуже цікавий.

Під час операції пацієнтці було видалено стороннє тіло з гайморової пазухи та проведено металоостеосинтез (фіксація кісткових уламків за допомогою спеціальних імплантатів) передньої стінки гайморової пазухи. Операція пройшла успішно.

Зазвичай такі операції малоінвазивні. Пацієнти відновлюються після них досить швидко. Тобто, це досить рутинна маніпуляція.

Але сама історія, що стоїть за нею, гідна бути описаною в яскравих фарбах.

Справа в тому, що стороннім тілом у гайморовій пазусі виявився… формувач ясен — елемент, що використовується при дентальній імплантації. Як він опинився в гайморовій пазусі без самого імплантату — загадка навіть для нас, хірургів із досвідом.

Можемо припустити, що при протезуванні зубів пацієнтці через брак кісткової тканини проводили синус-ліфтинг — процедуру нарощування кісткової тканини в області гайморових пазух. Але далі наші здогади закінчуються.

Формувач ясен встановлюється фактично на завершальному етапі дентальної імплантації безпосередньо перед протезуванням, щоб він правильно сформував контур ясен.

Але у нас виходить, що слідів від синус-ліфтингу немає, а отвір у щелепі від встановленого там імплантату раніше є. Імплантату при цьому немає, а формувач є, але він – усередині гайморової пазухи.

Мало того, частина перегородки між гайморовою пазухою та порожниною носа вирізана, тобто очевидно, що хтось намагався туди залізти, щоб цей формувач ясен дістати, але невдало.

В області передньої стінки гайморової пазухи теж дуже дивної форми отвір, у формі вирви. Тобто як можна припустити, через нього теж намагалися цей формувач дістати, і теж невдало.

Резюмуємо.
Дентальна імплантація – справа досвідчених спеціалістів-імплантологів. Після походу за імплантатом до «стоматології за рогом» часто доводилося шукати досвідченого щелепно-лицевого хірурга.