Гострий зубний біль - стоматологічний блог Sirius-Dent
7 місяців назад Стоматологiя

Гострий зубний біль

Ми працюємо задля здоров’я наших пацієнтів і прагнемо вдосконалюватись на цьому шляху. Саме тому лікарі клініки Sirius-Dent регулярно відповідатимуть на запитання, які найчастіше задають нашим адміністраторам.

Розповідаємо про гострий зубний біль — здавалося б, просте питання, яке дуже цікавить багатьох пацієнтів.

Коли треба негайно телефонувати лікарю?

Якщо біль не купірується знеболювальним і при цьому виникає набряк щоки або десни, треба негайно вирушати до лікаря у будь-який час. Навіть наявність набряку без больового синдрому — привід звернутися по допомогу якнайшвидше, бо це вже свідчить про виражений запальний процес, розповсюдження якого не слід допустити.

Який алгоритм дій у випадку гострого зубного болю?

Пацієнт з гострим зубним болем телефонує в клініку, його запрошують до вільного лікаря, він оглядає пацієнта, робить прицільний знімок на візіографі і залежно від діагнозу проводить лікування або направляє до стоматолога-хірурга.

Чи біль знімуть негайно?

Скоріш за все ні, але це вже буде керований процес під наглядом стоматолога. Приміром, якщо мова про неправильне прорізування вісімки, її видалять, і пацієнт отримує біль у післяопераційному періоді, який знімається знеболювальними. Якщо пацієнт має пульпит, його вилікують і біль пройде. У випадку періодонтиту біль може минути за кілька днів після лікування. В будь-якому разі лікарі не дадуть запаленню розповсюдитися і перерости у флегмону чи інші тяжкі наслідки.

До якого лікаря слід звертатися у випадку гострого болю?

До встановлення діагнозу пацієнт сам не знатиме, чи потрібен йому стоматолог-терапевт чи стоматолог-хірург, отже спочатку слід звернутися до будь-якого вільного лікаря.

Добре, вночі мене ургентно приймуть, а як бути вдень, коли у клініці весь час розписаний на тиждень вперед?

В клініці завжди знайдуть можливість прийняти людину з гострим болем: лікар може оглянути пацієнта в обідню перерву, між іншими візитами або наприкінці робочого дня. В будь-якому разі вам неодмінно нададуть допомогу і не залишать наодинці з проблемою.

Чи можна втратити свідомість від болю?

Так, це можливо, адже всі мають різну чутливість і больовий поріг. Для когось стрес від болю може підвищити тиск, для когось — знизити, через що відбувається скорочення судин і внаслідок того — втрата свідомості.

Чи можна зменшити зубний біль за допомогою алкоголю?

Цього не варто робити: алкоголь не вплине на біль, зате послабить дію анестетика і знеболювального, які використовуватиме стоматолог під час лікування.

Чи можуть допомогти від болю якісь народні засоби?

Ні, народних засобів з доведеною ефективністю не існує. Від болю допоможе лікування у стоматолога.

З дорослими зрозуміло, а як визначити, чи дійсно болить зуб у дитини або вона просто прикидається?

Це складне питання, бо діти дійсно можуть маніпулювати батьками і лікарем. Спробуйте вивести малюка на лінію чесності, аби зрозуміти, чому він маніпулює. Дитину варто мотивувати, пояснивши їй, що вона таким чином заважає стоматологу вилікувати зуб і подовжує термін лікування.

Як заспокоїти дитину, яка страждає від зубного болю?

Завжди слід підтримувати дитину, заспокоїти її. Поясніть, що ви йдете до лікаря, він знайде причину болю і обов’язково допоможе. Скажіть, що не треба боятися, а варто виконувати вказівки лікаря. І в жодному разі не діліться негативним досвідом лікування у стоматолога.

Призначені теги:

Рейтинг статті:    5 з 5 на основі 2 оцінок

Автор статті: Горова Альона Вікторівна

Стоматолог-терапевт, дитячий стоматолог

This site is registered on wpml.org as a development site.