Бережіть «шістки» ще до шести років - стоматологічний блог Sirius-Dent
1 рік назад Дитяча стоматологія

Бережіть «шістки» ще до шести років

Є проблема: до нашої чарівниці, дитячого стоматолога Олени Вікторівни Горової часто приходять на прийом дітки 6-7 років, перші постійні моляри яких (шості зуби, «шістки») вже пошкодив карієс.

Як же таке могло статися? А ось як.

— Часто батьки не знають, що ці зуби вже прорізались або не підозрюють, що вони постійні, — розповідає Олена Вікторівна. — Отже, не приділяють їм достатньої уваги у плані гігієни, а дітям тим більше самим складно очищати віддалені ділянки ротової порожнини. При цьому тканинам зуба потрібен час, щоб визріти. Для того, щоб емаль стала твердою і почала в повній мірі виконувати свої захисні функції, потрібно як мінімум 2-3 роки. До цього вона дуже вразлива перед каріозною агресією. Відповідно ніякого захисту в зубів нема, поки не визріє їх тверда тканина. І якщо на зубі накопичується велика кількість нальоту, яким починають живитися бактерії, карієс розвивається дуже швидко.

На прийомі зазвичай Олена Вікторівна багато уваги приділяє навчанню батьків правильній гігієні ротової порожнини, оскільки вона впевнена, що проблему значно простіше попередити. Батьки розуміють її і починають піклуватися про коректне чищення дитячих зубів. Особливо, коли дитині вже довелося пролікувати шістки. Тоді спостерігають по максимуму вже за кожним зубом, що прорізується чи змінюється.

В зв’язку з усім цим наші поради такі:

  • привчайте малюків до щоденного чищення зубів;
  • дочищайте за ними важкодоступні ділянки;
  • приділяйте рівноцінну увагу всім зубчикам, у тому числі й тим, які щойно-щойно прорізалися;
  • приводьте дітей на профілактичні огляди до стоматолога кожні три місяці, навіть якщо вам здається, що дитину нічого не турбує;
  • якщо не впевнені, що чистите зуби правильно, не соромтеся поцікавитись правилами коректної гігієни ротової порожнини в лікаря, наша Олена Вікторівна буде дуже рада ввести вас у курс справи.

Призначені теги:

Рейтинг статті:    5 з 5 на основі 5 оцінок

Автор статті: Горова Альона Вікторівна

Стоматолог-терапевт, дитячий стоматолог

This site is registered on wpml.org as a development site.