Реплантація зубів - Клініка Sirius-Dent

Стоматологiя

Реплантація зубів

Реплантація зубів та їхніх зародків — класична технологія, опис якої можна знайти у підручниках зі стоматології сторічної давнини.

Реплантація зубів

Реплантація так і не набула широкого розповсюдження, адже це дійсно складна процедура, яка вимагає від хірурга спеціальних навичок і досвіду. Наразі навіть не всі молоді лікарі візьмуться за реплантацію, адже є більш сучасні та прості методи відновлення втраченого зубу, як-от та ж дентальна імплантація чи встановлення знімного протезу. Але ми у клініці Sirius-Dent успішно проводимо такі операції, і трансплантовані зуби добре приживаються.

Реплантація зубів у досвідченого хірурга.

Зателефонуйте нашому адміністратору та запишіться на консультацію за телефоном +38 (066) 125 86 31 або заповніть форму на сайті.

Реплантація зубів у досвідченого хірурга.

що варто знати

Що таке реплантація зуба

Реплантація — це пересадка власного органа чи тканини (у нашому випадку — зуба або його зародка, якщо мова про дитину) на інше місце. Власне, у стоматології та щелепно-лицевій хірургії ми реплантуємо не лише зуби: пересадка кісткових блоків під час остеопластики, яка проводиться при нестачі кісткової тканини перед імплантацією, є реплантацією. У мукогінгівальній хірургії (відновлення м’яких тканин ясен) ми також використовуємо власну донорську зону пацієнта — верхнє піднебіння чи щелепний бугор, звідки сполучнотканинний трансплантат пересаджуємо під нижню губу перед передніми зубами чи на фронтальну ділянку щелепи. Навіть встановлення на місце повністю вибитого зуба або пластика розірваних тканин обличчя — це теж реплантація.

Причини проведення реплантації зуба

Якщо мова йде про реплантацію зуба дорослому пацієнту, ми виходимо з того, що при наявності здорової й придатної для пересадки вісімки немає сенсу її просто викидати. На жаль, здорові зуби мудрості в дорослому віці (або принаймні вісімки, які тримаються довше, аніж шістки) — рідкість. Виходом могла б стати консервація здорових видалених вісімок для майбутньої пересадки, але це не завжди можливо. Зате реплантація вельми помічна у випадку раннього видалення шістки у дитини чи підлітка. Шостий зуб є ключем оклюзії, тобто саме він тримає висоту прикусу та зубний ряд. І якщо його видалили у період, коли прикус ще не встиг сформуватися, то ми не можемо ані встановити імплантат (бо дитина і, відповідно, її щелепа ще росте), ані залишити порожнє місце, бо за кілька років отримаємо значне погіршення прикусу. У такому випадку оптимальним є варіант пересадити зародок зубу мудрості на місце шістки: якщо зуб проріжеться і виросте, дитина отримає нормальний прикус і зубний ряд, а реплантований зуб служитиме їй велику частину життя. Якщо ж зародок не проріжеться, він все одно збереже положення зубів і необхідний обсяг щелепної кістки до протезування у дорослому віці.

Показання та протипоказання для реплантації зуба

Можливі декілька варіантів реплантації, але найбільш розповсюдженим є пересадка зубу мудрості на місце шостого. Восьмі зуби не враховуються при визначенні коефіцієнтів жувальної ефективності, а їхня реплантація не вплине негативно на положення всіх інших зубів у ряду. Реплантація зубів мудрості показана, якщо дотримані дві умови:

  • вісімка здорова, не уражена карієсом, періодонтитом, пульпитом тощо;
  • шістка має бути повністю відсутня, а з моменту видалення пройшло достатньо часу. Або ж шістка перебуває у такому стані, що потребує видалення, але при цьому немає запалювального процесу в кістці. Таким умовам відповідає травма, хронічний запалювальний процес зуба, поступове руйнування шістки з запломбованими каналами і показаннями для видалення.

Відповідно, протипоказанням для реплантації буде наявність гострого запалювального процесу кісткової тканини біля шостого зубу. Окрім того, якщо пацієнт має аутоімунні чи онкологічні захворювання, через які йому протипоказана дентальна імплантація, він матиме складнощі і з реплантацією, тож її проведення не є доцільним.

Види реплантації зуба

Ми у клініці Sirius-Dent проводимо і інші види реплантації. Зокрема, реплантацію вибитого зуба, яка є простішою за пересадку вісімки, бо ми встановлюємо зуб саме туди, де він знаходився перед тим. Бажано звернутися до лікаря негайно після отримання травми, але якщо це неможливо, реплантацію можна провести протягом доби (відтермінована реплантація). Вибитий зуб весь цей час варто зберігати у фізичному розчині або невідновленому (домашньому) молоці, аби він не висох і до нього не пристав бруд.

Також ми здійснюємо реплантацію надкомплектних зубів на місце видалених. Наприклад, у людини виростає зайвий премоляр, і зуби прорізуються трикутником. Тоді такий надкомплектний зуб можна видалити і пересадити, а далі вирівняти положення інших зубів.

 

Етапи проведення реплантації зуба

Реплантація восьмого зуба на місце шостого здійснюється під седативною анестезією, адже він розташований в глибині щелепи і хірург має забезпечити собі зручний доступ для проведення всіх маніпуляцій. Відповідно, перед реплантацією пацієнт проходить стандартну передопераційну підготовку (комп’ютерна томографія, консультація анестезіолога, призначені аналізи). Реплантація включає в себе наступні етапи:

  1. видалення шостого зуба, якщо це не було зроблено раніше;
  2. на 3D-принтері роздруковується модель вісімки з КТ;
  3. стоматолог-хірург випилює ложе для вісімки згідно з параметрами моделі;
  4. стоматолог-терапевт видаляє нерв із вісімки та пломбує кореневі канали;
  5. вісімка видаляється і встановлюється на підготовлене місце.

Важливою умовою приживлення реплантованого зуба є його стабільність і нерухомість протягом наступних трьох місяців, задля чого на нього і зуби поруч накладається назубна шина. Оскільки у реплантованого зуба вже немає періодонту, приживлення відбувається по типу анкілозу: корень зуба зростається безпосередньо з кісткою щелепи.

-20%
імплантація

Одеса. У жовтні - акція до 20-річчя клініки

Консультація імплантолога безкоштовна
Професійна гігієна перед імплантацією - у подарунок!

This site is registered on wpml.org as a development site.