Як продовжити строк служби дентальних імплантатів і коронок? - стоматологічний блог Sirius-Dent
12 місяців назад Хірургія

Як продовжити строк служби дентальних імплантатів і коронок?

Спойлер: тут жодних особливих секретів ми не відкриємо.

Запорука тривалої служби імплантатів і коронок — ретельна гігієна порожнини рота.

Пацієнти, які не звикли щоденно ретельно чистити зуби, — головні кандидати на протезування коронками на зубах або імплантатах.

Але навіть після протезування часто нічого не змінюється. Навіть навпаки. Люди рахують: «якщо я свої зуби не чистив, то коронки і тим більше навіщо? Вони ж штучні, що їм буде?»

Це помилка!

Справа ось в чому. Коронка, як на зубі, так і на імплантаті, повинна на 1—1,5 мм заходити під ясна. І ділянка між краєм ясен і коронкою — критично важлива.

Вона завжди має бути очищена, щоб там не розвивалася інфекція. Якщо між краєм ясен і коронкою виникне запальний процес і перейде в хронічну форму, станеться рецесія: розсмокчеться кістка, що служить основою для слизової. Слідом постраждає сама слизова.

Ясна просядуть, краї коронок оголяться, і вся конструкція прийде в непридатність. Може випасти зуб під коронкою або відбутися дезінтеграція (відторгнення) імплантата.

Тому люди, у яких в роті коронки, повинні слідкувати за гігієною особливо уважно. Не обмежуватися чищенням зубною щіткою, а використовувати спеціальні іригатори і раз на півроку-рік обов’язково приходити на огляд до лікаря. Лікар перевірить зубоясенні кишені на предмет ознак запального процесу, дасть за потреби рекомендації.

Призначені теги:

Рейтинг статті:    5 з 5 на основі 6 оцінок

Автор статті: Валькевич Денис Вячеславович

Головний лікар, щелепно-лицевий хірург, хірург-імплантолог, стоматолог-ортопед

This site is registered on wpml.org as a development site.