Що буде, якщо не протезувати зуб, який випав? - стоматологічний блог Sirius-Dent
12 місяців назад Хірургія

Що буде, якщо не протезувати зуб, який випав?

Ви мабуть помічали: іноді люди роками ходять без одного-двох зубів, не наважуючись звернутися до спеціалістів.

Найчастіше — через страх або через те, що в пріоритеті інші справи.

Але що буде, якщо тривалий час не звертати увагу на проблему? Чи залишиться порожнеча на місці зуба лише естетичним дефектом, чи спричинить щось більш серйозне? Давайте розбиратися.

— Все залежить від того, де саме відсутній зуб, — каже головний лікар Sirius-Dent Денис Валькевич. — Якщо мова про зуб, який завершує зубний ряд, то спокійно можна жити без нього. Відсутність одного такого зуба не є показом до протезування. Порушення жувальної функції не відбудеться, і зовні обличчя не зміниться. Інша справа, якщо відсутній зуб у середині зубного ряду. В таких випадках часто буває, що поруч розміщені зуби починають зсуватися один до одного, а зуб з протилежної сторони — росте. Організм намагається закрити порожнечу, що утворилася на місці відсутнього зуба. І це загрожує проблемами.

Наприклад, якщо відсутній шостий верхній зуб, то сьомий починає нахилятися на 45 градусів і наполовину закриває дефект. П’ятий зуб при цьому відходить від четвертого і між ними з’являється проміжок — діастема. Нижній шостий зуб виростає в довжину. І це з часом створює досить серйозну проблему, тому що проміжок між п’ятим і сьомим зубами повністю не закривається, і нормальний, повноцінний зуб туди вже не помістити.

З усією цією конструкцією пацієнт ходитиме впродовж року, поки всі зуби не змістяться на свої місця, і лише тоді в нас з’явиться можливість відновити відсутній зуб.

Навіть якщо ви не відчуваєте цього, зміни у ротовій порожнині відбуваються щодня. Наша вам порада — не відкладайте візит до лікаря до кращих часів. Чим довше ви зволікаєте, тим довшою буде і зворотна дорога до ідеальної усмішки без сором’язливості.

Призначені теги:

Рейтинг статті:    5 з 5 на основі 2 оцінок

Автор статті: Валькевич Денис Вячеславович

Головний лікар, щелепно-лицевий хірург, хірург-імплантолог, стоматолог-ортопед

This site is registered on wpml.org as a development site.