Що у виборі лікування залежить від пацієнта? - стоматологічний блог Sirius-Dent
12 місяців назад Лікування

Що у виборі лікування залежить від пацієнта?

Чи може пацієнт щось вибирати в лікуванні, чи залежить щось від нього. Запитували — відповідаємо.

Якщо в захворювання є кілька варіантів лікування, лікар в ідеалі повинен розповісти вам про всі. Його розповідь повинна містити в собі інформацію про:

  • етапи і тривалість лікування;
  • переваги і недоліки конкретного варіанту лікування;
  • можливі ризики.

На основі отриманої інформації рішення, яким способом лікуватися (і чи лікуватися взагалі) приймає ПАЦІЄНТ. І це рішення — його відповідальність. Одна з найнелюбніших фраз пацієнтів у цьому контексті в лікарів — «Лікарю, а що б Ви обрали на моєму місці?»
Завдання лікаря — дати вам всю необхідну інформацію. Рішення — вже за вами.

— Наприклад, при хронічному періодонтиті в пацієнта є кілька підходів до лікування, — розповідає головний лікар Sirius-Dent Денис Валькевич. — Іноді буває так, що вилікувати зуб терапевтично — ризиковано і малоймовірно. Наприклад, коли в зубів занадто викривлені канали, навколо зуба — обширний запальний процес, або зуб десь раніше намагалися лікувати, але невдало.
Ми йдемо до пацієнта і пояснюємо: ось така ситуація, ми можемо пролікувати кореневі канали і спробувати врятувати зуб. Не факт, що це принесе позитивний клінічний результат, але ми спробуємо.
Якщо не хочете експериментувати, а хочете швидко і радикально вирішити це питання, можна відразу піти на хірургічний етап, не вдаючись до спроби терапевтичного лікування.
Показуємо пацієнтові рентген. І пацієнт вже сам приймає рішення, яку тактику вибрати.

Крім того, певні рішення пацієнт приймає і стосовно конкретних етапів лікування. Наприклад, лікар може порадитися з вами відносно дати операції (щоб на перший тиждень після операційного втручання у вас не випадали якісь урочисті заходи, на яких вам потрібно добре виглядати і не мати набряку на щоці).

Призначені теги:

Рейтинг статті:    5 з 5 на основі 5 оцінок

Автор статті: Валькевич Денис Вячеславович

Головний лікар, щелепно-лицевий хірург, хірург-імплантолог, стоматолог-ортопед

This site is registered on wpml.org as a development site.