Що робити, якщо думки спеціалістів розходяться? - стоматологічний блог Sirius-Dent
1 рік назад Стоматологiя

Що робити, якщо думки спеціалістів розходяться?

Іноді так буває, що лікар не може встановити точний діагноз. Або пацієнт сумнівається у професіоналізмі лікаря. Або можна віднайти ще сотні причин, через які пацієнт може звернутися до кількох лікарів для вирішення своєї проблеми. І так буває, що думки фахівців у цьому питанні не співпадають. Що ж робити в цьому випадку?

Відразу хочу сказати, що отримувати іншу думку дуже важливо і потрібно. У цьому випадку в пацієнта буде ширше і більш повне розуміння тієї проблеми, з якою він зіткнувся.
Що стосується розходження думок. На трьох лікарів може бути чотири думки і п’ять планів лікування. І це нормально. Що з цим робити? Шукати той план, який підходить пацієнтові найбільше.

Наприклад, один стоматолог сказав, що хворий зуб потрібно видаляти без варіантів. Другий — що можна спробувати врятувати зуб, а третій сказав, що саме минеться. Що ж вибрати пацієнтові? Те, що подобається йому більше.
Потрібно розуміти: лікар пропонує певну методику лікування не тому, що це єдиний можливий варіант. А тому, що цією методикою він оволодів краще, ніж іншими. Так що вибирати, як вирішувати конкретну проблему, — право пацієнта.

Призначені теги:

Рейтинг статті:    5 з 5 на основі 4 оцінок

Автор статті: Валькевич Денис Вячеславович

Головний лікар, щелепно-лицевий хірург, хірург-імплантолог, стоматолог-ортопед

This site is registered on wpml.org as a development site.