Пожиттєва гарантія в стоматології — привід замислитися? - стоматологічний блог Sirius-Dent
1 рік назад Хірургія

Пожиттєва гарантія в стоматології — привід замислитися?

Спойлер: в нас пожиттєвої гарантії немає.

А тепер докладніше…

Мабуть, ні в якому іншому медичному напрямку розмов про гарантії (навіть НЕ пожиттєві) не заходить.

Ну не станете ж ви вимагати гарантію в кардіохірурга перед операцією на серці?

Але в стоматології гарантії постійно стають предметом обговорень.

Коріння питання, мабуть, ще сягає часів, коли протезуванням зубів займались не лише лікарі-стоматологи, але й дантисти, що отримали не вищу, а середню спеціальну освіту.

Цілком ймовірно, що відчували вони себе не стільки лікарями, скільки зубними техніками, і одного разу хтось з них, знаючи середній термін служби своїх виробів, сказав пацієнту: «Я даю на твою коронку гарантію 10 років».

Пацієнт же, коли пішов до іншого спеціаліста, спровокував того розповіддю про десятирічну гарантію конкурента запропонувати ще більшу гарантію. І так справа пішла.

Свого часу діяли затверджені Міністерством охорони здоров’я України гарантійні терміни в стоматології: на коронку — 5 років, на знімні протези — рік, на пломбу — пів року.

Але зараз цих норм немає, і це правильно. В кінці кінців, навіть при придбанні автомобіля не на всі його комплектуючі дається однакова гарантія.

А тут мова йде про людське тіло. Будь-яке штучне утворення в роті людини знаходиться в живому середовищі і «доля» його прив’язана до характеру харчування, продуктів і багатьох інших факторів.

Однак. Відповідаємо на запитання!)

Ми в Sirius-Dent не даємо пожиттєву гарантію на імплантати. Але визначаємо для них гарантійний термін у 10 років (на імплантати Nobel, Straumann і B&B, за умови щорічних профілактичних візитів до нашого лікаря).

Якщо впродовж цього часу з імплантатом щось станеться, то за рахунок клініки або виробника імплантатів ми переробимо роботу з їх встановлення. При цьому, хоч термін придатності ми встановлюємо у 10 років, термін експлуатації імплантатів не обмежений!
З ними дійсно можна проходити все життя, просто давати на це пожиттєву гарантію ми вважаємо некоректним.

Призначені теги:

Рейтинг статті:    5 з 5 на основі 3 оцінок

Автор статті: Валькевич Денис Вячеславович

Головний лікар, щелепно-лицевий хірург, хірург-імплантолог, стоматолог-ортопед

This site is registered on wpml.org as a development site.