Пластика вуздечки язика та губи - Клініка Sirius-Dent

Щелепно-лицева хірургія

Пластика вуздечки язика та губи

Пластика вуздечки губи або язика виконується пацієнтам будь-якого віку, включаючи підлітків і навіть дорослих. Якщо під час підрізання короткої вуздечки немовляті в пологовому будинку достатньо стерильних ножиць і одного розрізу, то старшим пацієнтам вже потрібна повноцінна пластика, включно з висіченням сполучної тканини, усуненням кісткової мозолі на верхній губі та власне перекроюванням вуздечки, аби отримати якісний результат на все життя.

Поширені проблеми з вуздечкою язика у дітей

Вуздечка язика безпосередньо відповідає за розвиток мовлення, і якщо вона закоротка, то у віці 5-6 років у дитини збережуться дефекти дикції (найчастіше йдеться про невимовляння р, л і шиплячих). Недостатня рухливість язика спричиняє й проблеми з чіткістю мовлення. Крім того, в окремих випадках коротка вуздечка впливає на розвиток нижньої щелепи і є причиною зміщення зубів та захворювань ясен.

Симптоми короткої вуздечки язика у дитини

Перші симптоми короткої вуздечки язика стають помітними на самому початку життя, бо немовляті важко утримати сосок і смоктати. Якщо дитина, попри коротку вуздечку, не має критичних проблем з грудним вигодовуванням, необхідність пластики стає очевидною в майбутньому. Зокрема, симптоми короткої вуздечки язика наступні:

  • дефекти дикції, які зберігаються у віці 5-6 років;
  • дитина не може повністю висунути язика або їй боляче це робити;
  • коли дитина висовує язика, його кінчик одразу загинається вниз;
  • дитина не може доторкнутися язиком до піднебіння.

У цих випадках варто привести дитину до щелепно-лицевого хірурга, який оцінить необхідність пластики вуздечки.

Показання та протипоказання до проведення підрізання вуздечки язика у дітей

Ми у клініці Sirius-Dent проводимо пластику вуздечки язика під седативною анестезією, адже ця операція, хоча й не складна сама по собі, вимагає від хірурга особливої ретельності та точності, а від пацієнта — повної нерухомості. Ситуацію додатково ускладнює й велика кількість дрібних судин, що підвищує ризик кровотечі. Відповідно протипоказання до підрізання вуздечки язика загальнохірургічні:

  • гостре інфекційне захворювання;
  • загострення хронічного захворювання;
  • запалення в ротовій порожнині;
  • порушення згортання крові.

Показанням до проведення підрізання вуздечки язика є власне наявність патології, яку виявили батьки, педіатр або логопед.

Види пластики вуздечки язика у дітей

Можливі два способи підрізання вуздечки язика: перший передбачає горизонтальне розсічення вуздечки та розтягнення розрізу у вертикальний з подальшим накладанням шва, а другий — стандартний розріз клином (саме так розсікають вуздечку, зокрема, немовлятам у пологових будинках).

Як підрізають вуздечку язика дітям

У пластиці вуздечки язика потрібен комплексний підхід, завдяки чому минеться без рецидиву. Необхідно не лише зробити горизонтальний розріз, розтягнути його і зашити вертикально, подовживши у такий спосіб вуздечку, а й прибрати колагенові волокна і сполучну тканину. Дитина не відчуватиме біль і під місцевою анестезією, але можуть виникнути складнощі з тим, щоби умовити її тривалий час сидіти нерухомо і співпрацювати з хірургом. Наслідком цього стає бажання провести операцію якнайшвидше, що нерідко призводить до ускладнень після підрізання вуздечки язика. Тому найкраще оперувати дитину під седативною анестезією, коли вона спить і не заважає лікареві неквапно і акуратно перекроювати вуздечку.

Відновлювальний період після пластики вуздечки язика у дітей

Діти зазвичай добре переносять операції з пластики вуздечки язика. Перші кілька днів бажано не годувати дитину гострою, кислою, смаженою і твердою їжею. Можливі больові відчуття під час розмови, тому мовний спокій не завадить. Важливо також простежити за тим, щоб дитина не пошкодила собі шов, розтягуючи його. При цьому знімати шов надалі не потрібно — він саморозсмоктується.

Коли слизова відновиться, можна почати працювати з логопедом над вирішенням проблем з дикцією.

Якщо хочете бути певні, що пластика вуздечки буде виконана якісно і без стресу для дитини, звертайтеся до нас у клініку Sirius-Dent.

ЩЛХ для маленьких пацієнтів

Зателефонуйте нашому адміністратору та запишіться на консультацію за телефоном +38 (066) 125 86 31 або заповніть форму на сайті.

This site is registered on wpml.org as a development site.