Відповідаємо на часті питання щодо блефаропластики - стоматологічний блог Sirius-Dent
3 тижні назад Пластична хірургія

Відповідаємо на часті питання щодо блефаропластики

Блефаропластика – це безпечна та ефективна малоінвазивна операція, яка допомагає усунути нависання повік, прибрати мішки під очима і зморшки, зробивши погляд більш виразним та привабливим. З її допомогою видаляється зайвий жир і шкіра, що дозволяє досягти бажаного естетичного ефекту.

Мішки під очима та опущення повік з’являються внаслідок природного старіння та втрати тонусу кругового м’яза ока. Як результат, шкіра опускається, формуючи складку або мішок, в якому також накопичуються надлишки жиру. Цей процес багато в чому пов’язаний із постійним морганням, що призводить до втрати пружності. Крім того, велику роль у змінах навколо очей відіграє втрата колагену, яка відбувається з віком. А внаслідок того, що шкіра повік досить тонка, неминучі ознаки старіння так явно стають помітними на нашому обличчі.

Залежно від потреб пацієнта у Sirius Clinic проводиться блефаропластика верхньої повіки чи нижнього. Також можлива кругова блефаропластика для підтяжки обох повік, транскон’юнктивальна або лазерна корекція. Операцію здійснює хірург Валькевич Денис Вячеславович, який має багаторічний досвід роботи у щелепно-лицьовій та пластичній хірургії обличчя. Завдяки накопиченому досвіду у двох спеціальностях він ефективно вирішує як проблеми естетичного характеру, так і функціональні порушення.

Кому та в яких випадках показана блефаропластика?

Блефаропластика показана у разі змін якості шкіри верхніх та нижніх повік. До змін, за якими показана блефаропластика, відносяться:

 • опущення шкіри повік;
 • мішки (жирові грижі) під очима;
 • виражені ознаки старіння шкіри (втрата пружності та тонусу);
 • надлишок шкіри в періорбітальній ділянці;
 • опущення куточків очей;
 • зморшки навколо очей;
 • заворот або виворіт повік, наприклад, після невдалої блефаропластики.

Підтяжка повік виконується також за медичними показаннями. Наприклад, при обмеженні поля периферичного зору через надмірну шкіру верхніх повік. Тому, коли є виражений птоз (опущення), необхідно також звернутися до офтальмолога.

Пластична хірургія – це майже завжди про вдосконалення нашого обличчя та тіла. А з проблемою зморшок, мішків під очима та птозу повік стикаються і дівчата у 20-30 років, і жінки після 40. Тому якщо є проблема, простіше просто прибрати навислу повіку. Зробити це можна у будь-якому віці, починаючи з 18 років.

Блефаропластика може бути частиною загального плану естетичної пластичної хірургії для досягнення комплексного результату. Її комбінують з видаленням ксантелазми (доброякісне новоутворення на шкірі повік), геніопластикою – зміною форми підборіддя, підтяжкою обличчя та іншими операціями.

Що краще, броуліфтинг чи блефаропластика?

Сказати, що краще, броуліфтинг або блефаропластика не можна, бо це дві різні операції. Броуліфтинг (підтяжка брів) спрямований на підтяжку та покращення контуру брів та верхньої частини обличчя. Під час операції видаляється надмірна шкіра, зміцнюються м’язи та підіймаються брови.

Єдиною причиною, коли питання “що краще” може бути відкрите, є опущення верхньої повіки через провисання брови. У цьому випадку шляхом броуліфтингу виходить підняти й верхню повіку.

Вибір між підтяжкою брів і блефаропластикою залежить від конкретних потреб та очікувань пацієнта, а також від того, які зміни потрібно зробити в області очей, брів та верхньої частини обличчя загалом.

Крім того, обидва методи чудово доповнюють один одного і допомагають вирішити відразу кілька проблем: опущення брів, повік та шкіри обличчя. Тому багато пацієнтів обирають комбінацію пластичних операцій з корекції повік та брів для досягнення найкращих естетичних результатів.

Що таке транскон’юнктивальна блефаропластика?

Транскон’юнктивальна блефаропластика – це метод хірургічної корекції повік, у якому хірургічний доступ здійснюється через внутрішній бік повіки, а не зовні. Вона найчастіше проводиться на нижніх повіках при видаленні гриж під очима, коли немає надлишку шкіри та її провисання.

Під час операції робиться невеликий розріз і забирається зайвий жир. Втручання проводиться під місцевою анестезією. Транскон’юнктивальна блефаропластика найменш травматична та має мінімальний реабілітаційний період. Після операції з видалення мішків під очима пацієнт може відзначити лише незначну набряклість та маленькі синці. Жодних видимих ​​шрамів не залишається.

Як проходить кругова блефаропластика?

Кругова блефаропластика проводиться у кілька етапів. Першим є підготовка. Вона включає консультацію із пластичним хірургом. Під час її проведення обговорюються очікування від операції та підбирається найбільш оптимальний перебіг маніпуляцій. Пластичний хірург розповідає пацієнтові про всі етапи та надає рекомендації. Далі проводиться збір аналізів та, можливо, деякі інструментальні методи діагностики для виключення можливих протипоказань. Останнім етапом підготовки є консультація з анестезіологом.

Сама операція кругової блефаропластики має наступні етапи:

 1. Введення анестезії. Операція виконується під загальним наркозом.
 2. Хірург робить надріз на шкірі верхньої та нижньої повіки. Потім видаляється надмірна шкіра та жирові відкладення під нею.
 3. Якщо необхідно, хірург коригує м’язи та тканини в області повік для досягнення оптимального результату.
 4. Накладання косметичних швів.

Після операції пацієнту надаються рекомендації щодо догляду та ліків для зменшення набряку та болю.

Що краще, операційна або безопераційна блефаропластика?

Сказати що краще, операційна або безопераційна блефаропластика складно. Це залежить від індивідуальних факторів, бажаного результату та уподобань пацієнта.

Видалення мішків під очима хірургічним шляхом дає більш стійкий результат терміном на 8-10 років, а також більш значні зміни зовнішності повік. Але це операція, яка потребує загальної чи місцевої анестезії та має певний реабілітаційний період.

Безопераційна блефаропластика більш щадний спосіб позбавлення вікових змін в області верхніх і нижніх повік. Вона проводиться із застосуванням лазерних методик чи введення філерів. Залежно від обраного способу проведення, результат зберігається на 1-5 років.

Але не слід очікувати від безопераційних методик радикального ефекту. Для розуміння, який результат очікувати, можна почитати відгуки про лазерну блефаропластику та інші методики від наших пацієнтів.

Скільки коштує блефаропластика?

Скільки коштуватиме блефаропластика, залежить від обраної методики проведення. Фінальна вартість операції буде відома після консультації пластичного хірурга. З орієнтовною вартістю пластичної операції можна ознайомитись зателефонувавши адміністраторам клініки за номером +38 (066) 125-86-31.

Призначені теги:

Рейтинг статті:    5 з 5 на основі 5 оцінок

Автор статті: Валькевич Денис Вячеславович

Головний лікар, щелепно-лицевий хірург, хірург-імплантолог, стоматолог-ортопед

This site is registered on wpml.org as a development site.