Центр дентальної імплантації в Одесі
PRF у стоматології
Якщо перед дентальною імплантацією виявляється, що у людини недостатньо кісткової тканини, найчастіше їй проводять кісткову пластику, коли, спрощено кажучи, ділянку щелепи заповнюють остеозаміщуючим матеріалом чи рідше — аутотрансплантатом з подрібненої кістки.
Після того, як остеозаміщуючий матеріал укладено, постає ще одна складність: необхідно зробити так, щоб слизова не вросла всередину швидше за клітини кістки. Адже чим простіше тканина влаштована, тим швидше росте, і відповідно, гістологічно простіша епітеліальна фіброзна тканина встигає прорости в незахищений остеозаміщуючий матеріал першою. Кісткова тканина через це не встигає сформуватися, а отже подальша імплантація не матиме успіху. Тому остеозаміщуючий матеріал мусить бути ізольований від слизової спеціальною мембраною. Виробники остеозаміщуючих матеріалів пропонують низку варіантів, наприклад колагенові мембрани, які саморозсмоктуються з часом, або синтетичні, що потрібно пізніше вилучати окремо. Або ж можна використати донорський перикард (сполучнотканинна оболонка серця) в якості мембрани.
Але все це не власні тканини людини. Проте, існує технологія PRF — виготовлення мембрани з власної білої фракції крові (тромбоцитів).
Історії пацієнтів
Кісткова пластика у досвідченого хірурга.
Зателефонуйте нашому адміністратору та запишіться на консультацію за телефоном +38 (066) 125 86 31 або заповніть форму на сайті.
що варто знати
Показання та протипоказання до PRF-терапії
Показанням до PRF-терапії є необхідність в розмежуванні остеозаміщуючого матеріалу та слизової при проведенні кісткової пластики. Також вона використовується для закриття екстракційної лунки після видалення зуба для кращого загоєння. Щоправда, в нашій клініці ми зазвичай використовуємо для захисту лунки пересаджений клапоть слизової. Оскільки все, що треба зробити для виготовлення PRF-мембрани — це здати кров, протипоказань до процедури немає.
Підготовка до PRF-терапії
Якщо імплантація остеозаміщуючого матеріалу проводиться людині старшого віку, яка приймає препарати, що розжижують кров, за три-п’ять днів до операції їхній прийом слід призупинити за узгодженням з лікарем, який призначив ці медикаменти. Також напередодні варто повноцінно харчуватися і утримуватися від вживання алкоголю. Все це потрібно для того, щоб вдалося виділити необхідну кількість тромбоцитів для виготовлення мембрани. Забір крові проводиться в операційній перед введенням загальної анестезії через той самий катетер.
Етапи PRF-терапії
Центрифуга для розділення крові на фракції в клініці Sirius знаходиться за кілька метрів від операційного столу, тож доки хірург працює, кров обробляється.
Під час сепарації легші тромбоцити піднімаються на поверхню, де їх збирають. Після того, як в пробирку додається реагент, вони склеюються між собою, утворюючи згусток — його можна одразу помістити в лунку після видалення зуба. Або ж цей згусток вкладають між двома скельцями і, утрамбувавши в такий спосіб, отримують пружну пластинку зі спресованих еритроцитів. Цією PRF-мембраною хірург після операції закриває остеозаміщуючий матеріал, даючи кістковій тканині час сформуватися і відсікаючи епітелій. Така мембрана менш щільна, ніж штучні аналоги, і може знадобитися кілька шарів. Але це власні еритроцити пацієнта, які потрапляють на місце рани і виконують свою головну функцію — пришвидшують її загоєння.
Результат PRF-терапії
Результатом PRF-терапії є більш ефективне використання остеозаміщуючого матеріалу і в перспективі — успішна дентальна імплантація. А щоб кісткова тканина росла краще, ми збагачуємо остеозаміщуючий матеріал власними стовбуровими клітинами пацієнта.
хто надає цю послугу
Відгуки пацієнтів
Популярні питання
Чим PRP відрізняється від PRF?
Технологія виготовлення PRP така сама, як і у PRF — виділення шару еритроцитів методом центрифугування. Однак в пробірку додається інший реагент, який, навпаки, запобігає склеюванню тромбоцитів. Готовий препарат зазвичай використовують для ін’єкцій довкола раневої зони, щоб викликати імунну реакцію, посилення кровопостачання і прискорення загоєння. PRP-концентрати часто використовують пластичні хірурги та косметологи, а щелепно-лицеві хірурги вводять його, наприклад, після вскриття фурункула.
PRF-мембрани — тромбоцити, перетворені в густу фракцію — приміняються в хірургічній стоматології і щелепно-лицевій хірургії для захисту остеозаміщуючого матеріалу або кращого загоєння лунки після видалення зуба.
Задайте їх спеціалісту Sirius-Dent на консультації