Про штучний інтелект в стоматології - стоматологічний блог Sirius-Dent
12 місяців назад Стоматологiя

Про штучний інтелект в стоматології

Справжній фурор викликав останнім часом чат-бот зі штучним інтелектом ChatGPT: нейромережа підтримує осмислений діалог, пише вірші, генерує код і здатна, як стверджують новини, виконувати рутинну роботу, наприклад, сценаристів. Вирішили, що це привід попросити головного лікаря Sirius-Dent поділитися думкою щодо того, чи зможуть роботи замінити людину в медицині і, зокрема, в стоматології.

— Все йде саме до цього, — каже Денис Вячеславович. — Але, звичайно, спочатку буде деяка проміжна фаза, де роботи і люди працюватимуть разом. Можна сказати, ця фаза вже настала, адже вже є робот-хірург Da Vinci, він використовується успішно упродовж вже багатьох років. Ця робот-асистована хірургічна система складається з двох блоків: один призначений для хірурга-оператора (людини), другий являє собою чотирирукого робота-маніпулятора, яким керує людина. Але я впевнений, що КОЛИ МАШИНА ПОЧНЕ РОЗУМІТИ, з якою тканиною людського тіла вона має справу, розпізнаючи їх за щільністю, кольором, вологістю, іншими характеристиками, вона зможе оперувати без допомоги людини і якісь планові, «конвеєрні» операції з плином часу будуть переадресовані для виконання саме роботизованим, комп’ютеризованим системам. Так що так, КОЛИСЬ РОБОТИ ЗМОЖУТЬ ЛІКУВАТИ ЗУБИ. Самонавчені програми — наше майбутнє.

Лікар впевнений, що зараз ми переживаємо чергову епоху технологічної революції, на кшталт індустріальної революції у 18 сторіччі. Тільки зараз її можна назвати електронно-обчислювальною, коли звичайні механічні пристрої поступаються місцем комп’ютеризованим системам.

Однак поки лікарям, і зокрема, лікарям Sirius-Dent можна не побоюватися залишитись без роботи, так як поки навіть для найрозумнішої техніки потрібні оператори. Наші лікарі не відстають від часу і засвоюють найсучасніші існуючі технології, так що з успіхом справляться за потреби з роллю колег для роботів.

Призначені теги:

Рейтинг статті:    5 з 5 на основі 3 оцінок

Автор статті: Валькевич Денис Вячеславович

Головний лікар, щелепно-лицевий хірург, хірург-імплантолог, стоматолог-ортопед

This site is registered on wpml.org as a development site.