Медицина — не точна наука? - стоматологічний блог Sirius-Dent
1 рік назад Медицина

Медицина — не точна наука?

Сьогодні хочемо поговорити про те, що стоїть за цією фразою? Іноді, коли стає зрозуміло, що лікування не принесло очікуваного результату, лікарі розводять руками: мовляв, що ж ви хотіли, медицина — не точна наука.
Чи дійсно це так і чи може лікар так казати?

— Казати можна, але в іншому контексті, — впевнений головний лікар Sirius-Dent Денис Валькевич. — Медицина дійсно не точна наука, але це не заважає досягати результату в лікуванні. Неточна вона у тому сенсі, що один лікар може мати одну думку з приводу тактики лікування, другий лікар — іншу. Є протоколи лікування узгоджені Міністерством охорони здоров’я, і під те або інше захворювання може бути, наприклад, 3-5 різних протоколів, обирай, який хочеш. І коли зустрічаються два спеціалісти одного напрямку і обговорюють один і той же клінічний випадок, вони можуть розійтися в думках і навіть щиро посперечатися між собою, тому що один лікар лікує одним способом, а другий — іншим, але обидва способи працюють і дають позитивний результат. А ось якщо лікар взявся лікувати, але результату немає або він негативний, то прикриватися тим, що медицина не — точна наука неправильно. Значить просто щось пішло не так: може бути, лікареві не вистачило досвіду та знань, може бути, в процесі лікування стався нещасний випадок.

Що ми рекомендуємо пацієнтові перед початком будь-якого стоматологічного лікування:

  • попросіть лікаря попередити вас про можливі ризики того чи іншого варіанту лікування;
  • запитайте в лікаря, який план лікування і який планується результат;
  • дізнайтеся, які неприємні моменти можливі в процесі або відразу після лікування (больові відчуття, набряки, оніміння в порожнині рота і т.д.) і коли вони при нормальному перебігу лікування повинні зникнути;
  • поцікавтеся, який прогноз на найближчий час після лікування.

Не бійтеся запитувати: нормальний лікар знає, що пацієнта потрібно обов’язково інформувати про те, що з ним буде в процесі лікування і як він буде це переживати.

Призначені теги:

Рейтинг статті:    5 з 5 на основі 2 оцінок

Автор статті: Валькевич Денис Вячеславович

Головний лікар, щелепно-лицевий хірург, хірург-імплантолог, стоматолог-ортопед

This site is registered on wpml.org as a development site.