Sirius Dent Blog (укр)

Імплантація зубів

Втрата одного або декількох зубів — це не лише серйозний естетичний дефект, що провокує розвиток психологічних комплексів, але й причина порушення нормальної роботи всієї зубощелепної системи. Зміщення сусідніх зубів, порушення прикусу і жувальної функції — це далеко не повний перелік проблем, до яких з часом призводить відсутність зуба.

Стоматологічна імплантація — найефективніший, фізіологічний і довговічний спосіб відновлення втрачених зубів. При встановленні імплантата не потрібно депульпувати (видаляти нерви) і обточувати сусідні зуби, так як він являє собою самостійну конструкцію, що складається з двох основних частин. Імплантат (титановий гвинт з різьбою), який вживляють у кістку щелепи, виконує функцію штучного кореня зуба. Після завершення процесу остеоінтеграції (повного приживлення у кістковій тканині) на нього одягають коронку, що по кольору й формі повністю імітує втрачений зуб.

Стоматологічна імплантація дозволяє відновити не лише цілісність зубного ряду, але й повноцінну жувальну функцію, що є головною її перевагою у порівнянні зі знімним і незнімним протезуванням зубів. У клініці Sirius-Dent імплантацію зубів проводить головний лікар, імплантолог, ортопед, хірург Денис В’ячеславович Валькевич. За більш ніж 20 років практики Денис В’ячеславович виконав безліч подібних операцій різного ступеня складності.


Записуйтеся на консультацію до стоматолога за телефоном:

+38 (066)125-86-31 або заповніть форму на нашому сайтіПокази і протипоказання до імплантації зубів

Показанням до імплантації зубів є часткова або повна їх відсутність (вторинна адентія). Можна вставити єдиний відсутній зуб або провести імплантацію всього зубного ряду на одній або обох щелепах.

Повна відсутність зубів сама по собі спричиняє суттєвий психологічний дискомфорт людині, а використання знімних протезів щелеп, які погано фіксуються в ротовій порожнині, ще більше посилює цю проблему. Найкращим рішенням у даній ситуації є протезування зубів на імплантатах.

Пер-Інгвар Бранемарк, шведський вчений, засновник сучасної дентальної імплантології: «Ніхто не повинен помирати із зубами у склянці води».

Знімні протези щелепи, як конструктивні елементи, не передбачають функцію жування. Їх основне призначення — імітація зубного ряду і фіксація висоти нижньої третини обличчя (при адентії вона скорочується через те, що нижня щелепа притискається до верхньої). Встановлення імплантатів при повній відсутності зубів дозволяє усунути естетичний дефект, відновити повноцінну жувальну функцію і позбавити пацієнта від психологічних комплексів.

Використовуємо виключно сертифікований продукт. Працюємо з лідерами ринку: Nobel (Швейцарія), B&B Dental (Італія), INNO (Корея).

Прямих протипоказань до встановлення зубних імплантатів немає. Відносними протипоказами до імплантації зубів є стани, при яких може бути порушений процес приживлення імплантата у кістковій тканині:
  • хіміотерапія після онкологічних захворювань;
  • неконтрольований цукровий діабет;
  • нещодавно перенесений інфаркт, інсульт.

У таких випадках стоматологічну імплантацію проводять після стабілізації стану здоров’я пацієнта.

Денис В’ячеславович Валькевич, головний лікар клініки Sirius-Dent, імплантолог, ортопед, хірург: «Вікових обмежень до встановлення зубних імплантатів немає. Від самого початку вони розроблялися для відновлення зубного ряду у пацієнтів похилого віку, але сьогодні до імплантації нерідко вдаються і в значно молодшому віці».


Підготовка до імплантації зубів

Перший етап підготовки до встановлення зубних імплантів — консультація з стоматологом-імплантологом. Потім лікар спрямовує пацієнта на додаткові обстеження. Комп’ютерна томографія (КТ) на конусно-променевому томографі — перше і найважливіше дослідження, що дозволяє оцінити об’єм і щільність кісткової тканини у місці відсутнього зуба. Якщо після видалення зуба пройшло вже багато часу і на КТ виявлена рецесія (розсмоктування) кістки щелепи, то перед тим як поставити імпланти зубів, виконують кістково-пластичну операцію для заповнення дефіциту кісткової тканини.

Якщо планується встановлення імплантатів на верхній щелепі, то проводять синус-ліфтинг. Через невеликий розріз у яснах лікар припіднімає дно гайморової пазухи і заповнює її кістковим матеріалом. При дефіциті кісткової тканини у місці відсутнього зуба на нижній щелепі проводять розщеплення кістки для збільшення її товщини або зміщення (репозицію) судинно-нервового пучка.

Якщо планується видалення зубів з одномоментною імплантацією, то пацієнт проходить стандартне передопераційне обстеження для діагностики загального стану здоров’я і виявлення можливих протипоказів до хірургічного втручання.

Якщо імплантація зубів буде проводитися під загальною анестезією, то пацієнта консультує анестезіолог. За 6 годин до операції не можна їсти, за 4 години не можна пити. Перед імплантацією зубів під місцевою анестезією особлива підготовка не потрібна.


Записуйтеся на консультацію до стоматолога за телефоном:

+38 (066)125-86-31 або заповніть форму на нашому сайтіЕтапи і методи імплантації зубів

Суть стоматологічної імплантації полягає у формуванні в кістці щелепи порожнини циліндричної форми і встановленні в неї імплантата (титанового гвинта) з допомогою спеціального динамометричного ключа (для контролю сили вкручування). Якщо операція проводилась на кістці, що загоїлася, без проведення кісткової пластики, то на верхній щелепі коронку на імплантат встановлюють через 6 місяців, а на нижній — через 3 місяці. Це класичний протокол імплантації.

Методика одноетапного протезування передбачає встановлення тимчасової коронки через 30—40 хвилин після вживлення імплантата. Через 3—6 місяців її змінюють на постійну. Тимчасова коронка виконує лише естетичну функцію — вона виведена з прикусу, щоб не навантажувати імплантат під час жування до його повного приживлення. Одноетапне протезування в клініці Sirius-Dent виконують у випадку втрати зуба у видимій ділянці. Тимчасова коронка виконана з пластмаси або композитного матеріалу і зовні нічим не відрізняється від справжнього зуба.

У клініці Sirius-Dent в Одесі виконують також одномоментну імплантацію зубів, якщо це можливо по медичних показах. Імплантат встановлюють одразу в лунку видаленого зуба, і пацієнтові не потрібно чекати 3-4 місяці, поки відновиться кісткова тканина. Перед операцією роблять комп’ютерну томографію щелепи, щоб визначити параметри кореня зуба, щільність оточуючої його кісткової тканини, а також підібрати імплантат потрібного діаметру і довжини.

Якщо необхідна кісткова пластика (синус-ліфтинг, розщеплення альвеолярного гребеня, репозиція судинно-нервового пучка), то встановлення імплантата в щелепу проводиться через декілька місяців, коли в місці встановленого остеозамісного матеріалу сформується нова кісткова тканина. В клініці Sirius-Dent на кожному етапі імплантації зубів пацієнта супроводжує куратор, який завчасно інформує про необхідність чергового візиту до лікаря і узгоджує зручну дату і час.

Приживлюваність зубних імплантів у нашій клініці складає близько 100% (при умові встановлення у кістку, що загоїлася). Якщо у кістковій тканині був важкий запальний процес або проводились складні кістково-пластичні операції, то імплантат може не прижитися лише у 4—6% випадків.

Головною перевагою імплантації зубів у клініці Sirius-Dent є те, що пацієнт сплачує лише за позитивний результат операції, і він гарантований. Якщо імплантат зуба не прижився, його заміну клініка проводить за власний рахунок. Відсоток не приживлюваності при повторній операції дорівнює нулю. На встановлені у нашій клініці зубні імплантати (Nobel, B&B Dental) також поширюється 10-річна гарантія (за умови, якщо пацієнт проходить у нас профілактичний огляд і професійну гігієну зубів і порожнини рота не рідше 1 разу на рік).
Вартість зубних імплантів залежить від виробника. У нашій клініці використовуються якісні імплантати різних виробників і цінових категорій, тому ми зможемо підібрати оптимальне рішення для кожного пацієнта. Але в цілому вартість імплантації зубів не може бути низькою, так як вона складається з декількох факторів: закупівельної ціни імплантатів, інструментів і комплектуючих до них. На кінцеву ціну впливає також необхідність наявності дороговартісного обладнання в клініці, яке використовується при встановленні імплантатів, і кваліфікація лікаря-імплантолога.

У клініці Sirius Dent на кожному етапі імплантації зубів пацієнта супроводжує куратор, який завчасно інформує про необхідність чергового візиту до лікаря і погоджує зручну дату та час.

Важливою перевагою клініки Sirius-Dent є те, що пацієнт ще до початку лікування знає його повну вартість (за весь період), і вона не змінюється. Імплантолог вивчає клінічну картину пацієнта, призначає необхідні дослідження і формує план лікування.
Потім куратор пацієнтів розраховує його і видає пацієнтові листа, в якому відображені всі необхідні маніпуляції (рентген, анестезія, встановлення імплантата, накладання, зняття швів та інші) і їх вартість. Копія цього листа зберігається у клініці в історії хвороби пацієнта.

Реабілітація після імплантації зубів

Імплантація рахується менш травматичною операцією, ніж видалення зуба. На наступний день після встановлення імплантата адміністратор клініки або куратор телефонує пацієнтові і запитує, як він себе почуває. Зазвичай після встановлення одного імплантата не буває набряків, можуть спостерігатися помірні больові відчуття, які усуваються звичайними знеболюючими препаратами. Для профілактики запалення ясен пацієнту призначають антибіотики.

Якщо імплантат був встановлений одразу після видалення зуба, то крім хворобливих відчуттів може виникнути невелика припухлість щоки. Після проведення кістково-пластичної операції (двосторонній синус-ліфтинг з переміщенням кісткових блоків, сполучнотканинних трансплантатів) можуть спостерігатися набряки і синці, але стан пацієнтів залишається задовільним. Навіть після найскладніших хірургічних втручань пацієнт може покинути клініку вже через 40—60 хвилин.

Що буде, якщо не проводити імплантацію зубів

Відсутність навіть одного зуба з часом призводить до порушення роботи всієї зубощелепної системи. Якщо не поставити зубний імплант, то зуби починають зміщуватися, намагаючись закрити простір, що звільнився. Зміщення зубного ряду призводить до порушення прикусу.

При сильному зміщенні зубів доводиться їх депульпувати, обточувати і покривати коронками, щоб повернути правильне положення, або проводити спочатку ортодонтичне лікування з допомогою встановлення брекет-систем. Тривала відсутність зуба призводить до розсмоктування кісткової тканини і необхідності проведення кісткової пластики, а це складне і дороговартісне хірургічне втручання.

Відсутність великої кількості зубів стає причиною зниження прикусу і дисфункції скронево-нижньощелепного суглоба. В результаті порушується робота всього зубощелепного апарата, а відновити його правильну роботу — завдання складне і дороговартісне.

Популярні запитання


Чи боляче ставити імплант зуба?

Встановлення зубного імплантата в щелепу — малотравматична операція, тому місцевої анестезії цілком достатньо для повного знеболення. Больові відчуття можуть виникати лише в момент ін’єкції анестетика.

З якого віку можна ставити імпланти?

Імплантати можна встановлювати після завершення росту кісткової тканини (з 18—19 років).

Скільки часу повинно пройти після видалення зуба, щоб поставити імплант?

При класичному методі імплантат встановлюють у щелепу через 3—4 місяці після видалення зуба, після загоєння кісткової тканини. При одномоментній імплантації — одразу після видалення зуба.


Імплантація
Made on
Tilda