Лікування одонтогенного гаймориту (спричиненого нелікованими зубами) - Клініка Sirius-Dent

Щелепно-лицева хірургія

Лікування одонтогенного гаймориту (спричиненого нелікованими зубами)

Одонтогенний гайморит – це запалення слизової оболонки гайморової пазухи (верхньощелепного синуса), спричинене поширенням інфекції від ураженого зуба, тому його також називають стоматологічним гайморитом. Оскільки гайморова пазуха парна, то одонтогенний гайморит може бути лівостороннім або правостороннім (як правило, уражається лише одна пазуха з боку хворого зуба).

До розвитку одонтогенного гаймориту призводять:

  • неліковані зуби. При запаленні вершечків зубних коренів інфекція проникає у гайморову пазуху. Слизова оболонка пазухи набрякає, в результаті чого співустя між нею і порожниною носа закривається. Тому при гаймориті у запаленій пазусі накопичується гній та утворюються поліпи;
  • помилки при лікуванні зуба: не повністю запломбовані кореневі канали, попадання пломбувального матеріалу в гайморову пазуху та інші;
  • перфорація (порушення цілісності) нижньої перегородки гайморової пазухи при видаленні зуба. Гайморит розвивається через інфікування порожнини пазухи патогенною мікрофлорою ротової порожнини.

Ми знаємо, що робити із гайморитом! Вирішення проблеми раз і назавжди. Запишіться на консультацію.

Одонтогенний гайморит може мати гостру або хронічну форму, для якої характерні періодичні загострення. Основні симптоми гострого одонтогенного гаймориту: біль у ділянці щоки, що супроводжується відчуттям тиску або розпирання, неприємний запах із носа, головний біль, виділення з носа після лікування зуба.

Лікування одонтогенного гаймориту – це компетенція хірургічної стоматології чи щелепно-лицевої хірургії. У клініці Sirius-Dent лікуванням одонтогенного синуситу займається головний лікар, стоматолог-хірург, хірург-імплантолог, щелепно-лицевий хірург Денис Вячеславович Валькевич (досвід роботи – понад 20 років).

Тепер наш пацієнт живе повноцінним життям без болю

Пацієнт звернувся до нас зі скаргою на головний біль, що посилювався під час зміни положення тіла.

Під час проведених досліджень йому встановили діагноз «одонтогенний гайморит» (тобто, гайморит, причиною якого стала патогенна зубна мікрофлора, наприклад, при глибокому карієсі). Варто зазначити, що під час встановлення цього діагнозу потрібно проводити ретельну діагностику, щоб уникнути помилки. Золотим стандартом у діагностиці одонтогенного гаймориту є конусно-променева томографія верхньої щелепи та придаткових пазух носа. Діагноз було поставлено безпомилково.

Під час операції пацієнту видалили причинний зуб, провели ревізію гайморової пазухи, сформували сполучення між гайморовою пазухою та порожниною носа. Також взяли фрагменти тканини для гістологічного дослідження.

Щелепно-лицевий хірург Денис Валькевич докладніше про операцію

Не відкладайте візит до лікаря.

Зателефонуйте нашому адміністратору та запишіться на консультацію за телефоном +38 (066) 125 86 31 або заповніть форму на сайті.

що варто знати

Покази та протипокази до лікування одонтогенних гайморитів

Показом до хірургічного лікування запалення слизової оболонки гайморової пазухи внаслідок інфікування зубною мікрофлорою є наявність симптомів захворювання та вмісту в пазусі (гній, поліпи, грибоподібні утворення). Протипокази до оперативного лікування одонтогенного синуситу:

  • гострі інфекційні захворювання (зокрема, COVID-19);
  • порушення системи згортання крові;
  • нещодавно перенесений курс хіміотерапії;
  • важкі серцево-судинні патології;
  • хронічні захворювання на стадії загострення.

Підготовка до лікування одонтогенних гайморитів

Підготовка до лікування одонтогенного гаймориту починається з консультації щелепно-лицевого хірурга та діагностики (КТ придаткових пазух носа). Потім пацієнт проходить стандартне передопераційне обстеження та консультацію з анестезіологом.

Етапи та методи лікування одонтогенних гайморитів

Хірургічне лікування одонтогенних захворювань верхньощелепної гайморової пазухи проводять ендоскопічним методом без зовнішніх розрізів. Етапи операції:

  1. Загальна анестезія.
  2. Усунення причин захворювання (видалення хворого зуба, кісти щелепи).
  3. Створення доступу всередині носової порожнини: розширення співустя гайморової пазухи.
  4. Огляд порожнини верхньощелепної пазухи, видалення сторонніх тіл, промивання лікарським розчином.

У клініці Sirius-Dent хірургічне лікування одонтогенного гаймориту проводиться спільно з досвідченим хірургом-отоларингологом, що гарантує його ефективність та безпеку. Вартість операції при цьому залишається незмінною.

Реабілітація після лікування одонтогенних гайморитів

Протягом 3-4 днів після хірургічного лікування запалення гайморової пазухи може зберігатися набряк щоки. Болючі відчуття, як правило, виражені слабо або відсутні. Через 7-10 днів знімають шви (в порожнині рота та носа).

 

Що буде якщо не лікувати одонтогенні гайморити

Якщо не лікувати стоматологічний гайморит, то інфекція пошириться на інші придаткові пазухи носа (лобову, клиноподібну та інші), оскільки вони сполучаються між собою. Запалення лобової пазухи носа може призвести до розвитку остеомієліту кісток лицевого черепа та їхнього руйнування.

Популярні питання

Чи може гній із зуба виходити через ніс?

При гаймориті, який розвинувся через нелікований зуб, гній з носа виходить рідко. Найчастіше гнійні виділення із пазухи стікають по задній стінці носоглотки, і людина може їх навіть не відчувати.

Чи можна вилікувати одонтогенний гайморит без операції?

Одонтогенний гайморит можна вилікувати без операції, якщо в порожнині пазухи немає сторонніх тіл (поліпів та інших) та причина запалення (уражений зуб, кіста щелепи) була усунена. У такому разі гайморова пазуха може самостійно очиститись протягом 2-3 місяців.

Чи можна вилікувати одонтогенний гайморит без проколу?

Прокол гайморової пазухи при одонтогенному гаймориті призводить до тимчасового полегшення симптомів за рахунок зниження тиску в її порожнині і не є методом лікування. Щоб вилікувати стоматологічний гайморит, необхідно усунути причину його розвитку.

 

Чи можна у вас видалити кісту гайморової пазухи через ніс ендоскопічним шляхом? Чи обов’язково робити розріз у яснах? Яка реабілітація?

Розріз у яснах потрібно буде робити обов’язково, тому що дістати одонтогенну кісту через ніс ендоскопічно практично неможливо. Потрібно розуміти, що ендоскопічна операція не завжди буде безкровною і малоінвазивною. У вашому випадку простіше і швидше видаляти кісту саме через ротову порожнину.

Впродовж 3-5 днів після видалення кісти буде набряк і помірні больові відчуття, які купіруються знеболюючими препаратами. Через тиждень після операції можна знімати шви. Ні в якому разі не відкладайте візит до лікаря. Будемо раді допомогти вам.

Зробив КТ верхньої щелепи для розуміння можливості встановлення імплантів. Лікар сказав, що не можна, оскільки тонка кістка і ще помітив у гайморовій пазусі щось, що йому не сподобалось, відправив до ЛОРа, там я зробив КТ голови і ЛОР побачив величезну кісту, яка закрила майже всю пазуху, майже перекрила канал дихальний і деформувала щось. За його словами потрібно робити операцію в парі з щелепно-лицевим хірургом. Це у вас можливо?

Відразу хочемо висловити повагу до вашого лікаря, який зміг роздивитися таку проблему і відправив вас до профільного спеціаліста.

Так, ми можемо провести таку операцію, оскільки в нас у клініці працюють не просто стоматологи-хірурги, а щелепно-лицеві хірурги, в яких є великий практичний досвід роботи в ЛОР-напрямку. Також ми можемо запросити вашого стоматолога для спільної роботи над вашою проблемою. Але ні в якому разі не відкладайте візит до нас. Розростання кісти може загрожувати наслідками для здоров’я і навіть життя.

Залишилися питання?
Задайте їх спеціалісту Sirius-Dent на консультації
This site is registered on wpml.org as a development site.